Ubezpieczenie turystyczne do Azji – jak wybrać i o czym pamiętać?

Ubezpieczenie turystyczne do Azji – jak wybrać i o czym pamiętać?
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na wymarzone wakacje? Azja to jeden z kierunków, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wielu mieszkańców Europy, w tym i tych z Polski. Turystów zachęca przede wszystkim swoim orientalnym klimatem, wspaniałymi widokami, inną kulturą, smacznym jedzeniem, a co najważniejsze bardzo przyzwoitymi cenami. Sprawdź, jak przygotować się na taką podróż.

Wakacje w Azji — czy dodatkowe ubezpieczenie jest konieczne?

Jeżeli planujesz swoje wakacje w Azji – musisz pamiętać o bardzo istotnej kwestii. Nasze ubezpieczenie turystyczne, czyli popularna karta EKUZ, tam nie obowiązuje. Możesz z niej korzystać wyłącznie na terenie Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii, Norwegii oraz Lichtensteinie. W praktyce oznacza to, że jeżeli nie zdecydujesz się na wykupienie ubezpieczenia dodatkowego, w razie losowej sytuacji w Azji nie będziesz mógł liczyć na zwrot kosztów związanych np. z leczeniem. 

Dlaczego dodatkowe ubezpieczenie w podróży do Azji jest tak istotne? Musisz pamiętać, że pomimo tego, że kontynent ten jest niezwykle atrakcyjny turystycznie, może być również niebezpieczny. Dla turystów z Europy zagrożeniem może być nie tylko odmienny klimat, ale również specyficzne jedzenie czy nawet woda. Są znacznie mniej odporni na tamtejsze warunki niż miejscowa ludność, dlatego znacznie częściej spotykają ich różne infekcje. Dodatkowo do tego należy dodać wszelkie losowe zdarzenia, które mogą się wydarzyć podczas pobytu.

Warto mieć również na uwadze fakt, że niektóre kraje w Azji odgórnie wymagają od turystów posiadania dodatkowego ubezpieczenia. Ubezpieczenie turystyczne do Azji to absolutny obowiązek między innymi w:

  • Afganistanie, 
  • Iranie, 
  • Indiach, 
  • Nepalu.

Jaką polisę wybrać, udając się do Azji?

Jeżeli jesteś zdecydowany na podróż do Azji, to powinieneś zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie, niezależnie od tego, czy dany kraj będzie go wymagał, czy też nie. Daje to poczucie bezpieczeństwa. W razie losowej sytuacji będziesz mógł liczyć na fachową pomoc, za którą nie zapłacisz Ty, a ubezpieczyciel. 

Wybierając polisę, warto zwrócić uwagę na koszty leczenia, jakie obejmuje. Dotyczy to między innymi ratownictwa, które jest w Azji wyjątkowo drogie – czasem to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Można przemyśleć również NNW, OC, Assistance czy samo ubezpieczenie bagażu. 

Jeżeli podróżując do Azji będziesz chciał uprawiać sporty, powinieneś dokładnie zapoznać się z zakresem swojego ubezpieczenia. Bardzo często podstawowe aktywności mogą być uznawane za ekstremalne, a w razie wypadku ubezpieczyciel nie będzie chciał pokryć kosztów leczenia. Czasem opłaca się więc rozszerzyć swój pakiet.

Koszty leczenia w Azji – nie pokrywaj ich sam

Ceny za leczenie w Azji są niezwykle wysokie. Dotyczy to zarówno standardowej opieki zdrowotnej, jak i epidemiologicznej, związanej z obecną sytuacją wirusologiczną na świecie. Decydując się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, możesz liczyć na pomoc nie tylko w placówkach ogólnodostępnych, ale również prywatnych.

Zalecaną sumą ubezpieczenia dla jednej osoby podróżującej do Azji, jest kwota 60 tysięcy euro. To minimalna stawka, jaką powinno obejmować ubezpieczenie. Gwarantuje ona możliwość skorzystania z opieki medycznej oraz pokrycia wszelkich kosztów leczenia w sytuacji, w której doszłoby do zdarzenia losowego podczas pobytu. Oczywiście im większa stawka ubezpieczenia, tym lepiej.

Zdjęcie główne: Glenn Carstens-Peters/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Upragniony moduł GPS i aż 30 rodzajów aktywności. Xiaomi Mi Band 6 już w drodze!
/
Upragniony moduł GPS i aż 30 rodzajów aktywności. Xiaomi Mi Band 6 już w drodze!
Miłośnicy Mi Bandów mogą ostrzyć sobie zęby na kolejną nowość od chińskiego producenta – podczas procesu certyfikacyjnego w Indiach wypłynęły […]
Indywidualny strażnik nawodnienia organizmu. Co potrafi inteligentny bidon?
/
Indywidualny strażnik nawodnienia organizmu. Co potrafi inteligentny bidon?
Inteligentny bidon - zbędny gadżet czy funkcjonalne urządzenie? Sprawdź, jakie możliwości może Ci zaoferować.
Jolt Sensor – ubieralny czujnik uderzeń, który może uratować życie sportowca
/
Jolt Sensor – ubieralny czujnik uderzeń, który może uratować życie sportowca
Jesteś pasjonatem nowych technologii i chcesz nieustannie poprawiać bezpieczeństwo swojego treningu? Sprawdź, czym jest Jolt Sensor!