Aplikacje

7 aplikacji fitness motywujących do osiągania wyznaczonych celów

Czasami ciężko zmotywować się do treningu w domu. Z pomocą przychodzą jednak aplikacje mobilne, które spełniają rolę wirtualnego trenera.

MapMyFitness

Aplikacja ma zróżnicowane funkcje i zbiera wszystkie podstawowe parametry. Uruchamiając program, należy wybrać aktywność fizyczną, która będzie realizowana w czasie treningu. Na liście można znaleźć jazdę na rowerze, jogę, fitness, pilates, lub bieganie. Wśród danych zapisywanych przez aplikację znajdują się m.in. odległość, czas trwania treningu, przemierzone kroki i zrealizowana trasa. MapMyFitness korzysta z systemu GPS, dlatego umożliwia zapisywanie oraz kontrolowanie pokonywanej drogi. Wersja podstawowa jest bezpłatna i dostępna na Androida i iOS. Rozszerzenie aplikacji kosztuje około 6 euro miesięcznie i pozwala monitorować większą ilości danych, między innymi tętno użytkownika.

MyFitnessPal

Główną funkcją aplikacji jest liczenie kalorii. Program pozwala oszacować stosunek przyjmowanych kalorii w dziennym spożyciu do liczby energii spalanej w trakcie treningu. Użytkownik może ustawić sportowy cel, wagę i formę fizyczną, którą chce osiągnąć, natomiast aplikacja pomoże mu utrzymać prawidłową dietę. MyFitnessPal wyposażono w bogatą bazę danych dotyczącą żywności i napojów, która pozwala na swobodne prowadzenie dziennika kalorii. Aplikacja ma także możliwość skanowania kodu kreskowego produktu, dzięki czemu szybko ustala informacje o jego wartości odżywczej i liczbie kalorii. Dodatkowo MyFitnessPal publikuje autorskie przepisy na dietetyczne potrawy i specjalnie tworzone artykuły o tematyce fitness.

Fit Radio

Aplikacja ta zapewnia muzykę towarzyszącą ćwiczeniom fizycznym. Fit Radio dopasowuje wybrane utwory do zainstalowanych w systemie ćwiczeń wideo ze specjalnie przygotowanymi materiałami instruktażowymi. Na liście treningów można znaleźć medytację, ćwiczenia rehabilitacyjne, rozciąganie, podnoszenie ciężarów, czy cardio. Z usług aplikacji można korzystać za darmo przez 3 miesiące w czasie okresu próbnego, później należy wykupić płatny abonament.

Strava

To aplikacja stworzona głównie z myślą o biegaczach i rowerzystach. Użytkownicy zalogowani do systemu udostępniają swoje wyniki i pokonywane trasy, dzięki temu inni sportowcy mogą korzystać z tych samych dróg i poprawiać osiągane wyniki. Idea Stravy to wzajemna motywacja użytkowników, których dane są ogólnodostępne. Parametry prędkości i odległości są zapisywane za pomocą systemu GPS.

The Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout

Aplikacja zawiera w sobie 7-minutowe treningi obwodowe na każdy dzień. Do realizacji ćwiczeń potrzebne jest wyłącznie krzesło i dostęp do internetu. Poziom intensywności treningu można dostosować do umiejętności użytkownika, a potem systematycznie go zwiększać. W ramach treningu pojawiają się takie ćwiczenia jak przysiady, bieg w miejscu, czy ćwiczenia mięśnia trójgłowego. Aplikacja umożliwia także tworzenie własnych treningów i dopasowywanie realizowanych ruchów do indywidualnych preferencji użytkownika.

PEAR – Personal Fitness Coach

Aplikacja zawiera w sobie specjalnie przygotowane plany treningowe, pośród których można znaleźć jogę, bieganie, HIIT, czy ćwiczenia siłowe. Osobisty trener pomaga stopniowo zwiększać obciążenie siłowe i poprawia kondycję użytkownika, motywując go do intensywniejszej pracy.

Gixo – Openfit

Aplikacja oferuje pracę z profesjonalnymi trenerami z całego świata. W dowolnym momencie użytkownicy mogą wybrać trening przygotowany przez trenerów osobistych i dopasować jego długość do indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdują się zestawy ćwiczeń od 15 do nawet 40 minut.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Joanna Nowak
Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
  VR fitness w jeszcze ciekawszej odsłonie? Apple patentuje inteligentne rękawice!
  Poprzedni artykuł
  Społecznościowy fitness. Facebook tworzy własnego smartwatcha!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Aplikacje