Aplikacje

8 aplikacji mobilnych przydatnych podczas wspinaczki górskiej

Wybierając się na wakacje, należy przygotować się wcześniej w odpowiedni sposób. Podczas wspinaczek górskich świetnie sprawdzić się mogą aplikacje mobilne, które możemy pobrać na nasz telefon. Zobacz, o jakich aplikacjach mowa!

Komórkę mamy dziś przy sobie zawsze. Jest ona z nami podczas każdego wyjścia poza dom, a i w domu towarzyszy nam co najmniej w obrębie tego samego pokoju. Dzisiaj jest tak użyteczna i daje tak wiele możliwości, że nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez niej. Telefony mogą być dla nas rozrywką, narzędziem do komunikacji, ale mogą też być narzędziem do uzyskania pomocy lub wsparcia podczas kryzysowych sytuacji. Tę funkcję docenia się szczególnie często w górach, kiedy natychmiast potrzebujemy pomocy lub informacji na jakiś konkretny temat. Niżej prezentujemy aplikacje telefoniczne, które mogą przydać się podczas długich wycieczek górskich.

Aplikacja Ratunek

Jak sama nazwa aplikacji wskazuje służy ona wzywaniu pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia na górskim szlaku. W górach często błądzimy. Właśnie w takim momencie Ratunek może nam pomóc. Jest to doskonałe narzędzie, które pozwala nam na kontakt z Służbami Ratunkowymi funkcjonującymi na terenie kraju. W górach z powodzeniem skontaktujemy się więc z rarownikami TOPRu i GOPRu.

Aplikacja ustala nasze położenie geograficzne i wysyła informację do ratownika. Dzięki temu służby mogą interweniować bez problemu, ponieważ od razu znają miejsce, w którym się znajdujemy. Cała akcja poszukiwawcza jest więc znacznie łatwiejsza i sprawniejsza.

Mapy.cz

Twórcy aplikacji pochodzą z Czech. W tej aplikacji znajdują się mapy turystyczne. Możemy za jej pomocą bezpłatnie pobrać interesującą nas mapę i korzystać z niej w razie utraty połączenia z siecią podczas wędrówki. Pobieranie map jest w pełni darmowe.

Traseo

Aplikacja umożliwiająca dzielenie z innymi użytkownikami naszych ulubionych map, propozycji tras. Jest to płatna aplikacja. Z pewnością będzie ona atrakcyjna dla zupełnie nowych amatorów pieszych górskich wycieczek. Dzięki niej będą mogli poznać szlaki godne uwagi. 

YR

Aplikacja pogodowa. Umożliwia nam ona obserwowanie górskiej, zmiennej pogody. Dzięki niej możemy zaplanować naszą trasę w bezpiecznych warunkach atmosferycznych. Z pewnością zapewni nam to komfort podróży i przede wszystkim całkowite bezpieczeństwo. Jest to aplikacja, w którą powinien być wyposażony każdy górski turysta.

Polskie Góry

To aplikacja-gadżet. Aplikacja kreuje wirtualną górską rzeczywistość i opisuje nam dokładnie to, co znajduje się przed nami. Dzięki temu nasze wycieczki staną się bardziej owocne. Będziemy świadomie przemierzać górskie szlaki.

SkiRaport

To aplikacja przeznaczona dla osób uwielbiających wyciągi górskie. Wyświetla ona dane dotyczące warunków w polskich ośrodkach narciarskich. Dzięki niej będziemy dokładnie wiedzieć wszystko na temat danego ośrodka w konkretnym momencie.

Strava

Jeśli chcesz świadomie przemierzać góry – znając dokładnie informacje na temat przebytych kilometrów, spalonych kalorii czy prędkości, z którą się poruszałeś, to z pewnością aplikacja idealna dla Ciebie!

Mapa-turystyczna.pl

Ostatnia aplikacja pozwala na planowanie tras w terenach górskich w Polsce. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z wycieczkami górskimi, to z pewnością może okazać się przydatna dla Ciebie!

Zdj. główne: Sagui Andrea/unsplash.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  Jakie kurtki zabrać na wyjazd w góry?
  Poprzedni artykuł
  Magazyny przyszłości – Jak VERSABOT-y automatyzują procesy intralogistyczne w magazynach
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Aplikacje

  Carl Jorgensen/unsplash.com
  TOP 5 aplikacji dla fanów Formuły 1
  Nowy sezon Formuły 1 coraz bliżej – w jakie aplikacje powinien wyposażyć się przed nim każdy fan prestiżowych wyścigów?