Aplikacje

Aktywne wakacje ze smartfonem – aplikacje turystyczne, które warto zainstalować na lato

Zbliżający się okres urlopowy to idealny moment na zainteresowanie się aplikacjami ułatwiającymi podróżowanie. Oto kilka najciekawszych propozycji!

Polska Niezwykła

Projekt powstał z inicjatywy portalu internetowego o tej samej nazwie. W aplikacji można znaleźć cenne informacje dotyczące najpopularniejszych atrakcji na terenie całej Polski. Baza danych programu to ponad 40 000 miejsc, takich jak historyczne budowle, parki krajobrazowe, muzea, pomniki czy trasy wycieczkowe. Zabytki można filtrować według położenia lub nazwy własnej. Do każdego miejsca przypisana jest dokładna lokalizacja, poglądowe fotografie, informacje turystyczne czy historyczne. Wirtualny przewodnik pozwala również na zapisanie ulubionych miejsc, a także znalezienie interesujących atrakcji turystycznych w pobliżu lokalizacji użytkownika.

Foursquare

Miejski przewodnik to idealna opcja dla osób, które podczas wakacji zwiedzają duże aglomeracje. Dzięki uzyskanej przez program lokalizacji można odnaleźć najchętniej odwiedzane w pobliżu atrakcje turystyczne, kawiarnie, restauracje czy puby. W sekcji związanej z wyszukiwaniem konkretnych miejsc istnieje możliwość filtrowania restauracji według ich przeznaczenia (np. tych specjalizujących się w smacznych lunchach czy obiadach oraz lokali idealnych na spędzenie wieczoru). Foursquare tworzy społeczność zalogowanych użytkowników, która do każdego miejsca dodaje wartościowe komentarze oraz ocenia placówkę. Dzięki temu użytkownik ma okazję odwiedzić najpopularniejsze i najwyżej oceniane lokalizacje w każdym mieście na świecie.

Footsteps

Interesującą propozycją jest też aplikacja zbierająca informacje o polskich miastach. W systemie można znaleźć nie tylko największe metropolie w kraju, ale i mniejsze miejscowości (m.in. Żary, Żagań, Legnica). Aplikacja pozwala na spersonalizowanie użytkownika, dzieląc przygotowane trasy na przeznaczone głównie dla sportowców, hipsterów, rodzin z dziećmi, miłośników dobrego jedzenia lub imprezowiczów. Każdy typ podróżnika ma w danym mieście przypisaną trasę z najlepiej dopasowanymi atrakcjami turystycznymi, lokalami gastronomicznymi czy zabytkami godnymi uwagi.

Triposo

Aplikacja idealna dla osób podróżujących po całym kraju. Dzięki rozbudowanemu algorytmowi i bogatej bazie danych wystarczy wybrać odpowiedni kraj, a aplikacja podpowie, które miejscowości są najwyżej oceniane oraz najchętniej odwiedzane. Dodatkowo można wybrać konkretne regiony, wyspy czy miasta, których nie może zabraknąć na trasie wycieczki. Triposo zawiera szczegółowe i aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące restauracji, hoteli, komunikacji miejskiej, wydarzeń kulturalnych i atrakcji turystycznych.

izi.TRAVEL

Bezpłatny wirtualny przewodnik to rozwiązanie dla osób, które nie lubią czytać o miejscach, które chcą zwiedzić. izi.TRAVEL to baza informacji dla turystów w formie audio. Program gromadzi przeszło 10000 tras audio oraz ponad 2000 przewodników głosowych po najpopularniejszych muzeach na świecie w ponad stu krajach! Nagrania są dostępne w aplikacji za darmo, a ich treść została przetłumaczona na 58 języków. Do skorzystania z przewodników nie jest potrzebny Internet. Wycieczki można pobrać wcześniej i odsłuchać je bez użycia transmisji danych dopiero w rzeczywistym czasie zwiedzania.

Freetour

Aplikacja zbiera dane o wszystkich odbywających się w danym mieście wycieczkach grupowych i spacerach. W programie można znaleźć informacje o organizowanych za darmo spacerach po mieście, które planują rozmaite instytucje kulturalne. W każdej z nich uczestniczy przewodnik, który zaprezentuje historię miasta oraz pokaże najciekawsze zabytki. Jeśli użytkownik zdecyduje się na skorzystanie z płatnej wycieczki, może odnaleźć informację o cenie i zaplanować swój budżet jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Baza poszerzona jest o wycieczki tematyczne, przejazdy rowerowe czy wydarzenia organizowane przez miejscowe punkty i lokale gastronomiczne.

Foto wyróżniające: Freepik

Joanna Nowak
Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
  Technologia 5G wkracza na stadiony. Benfica Lizbona światowym pionierem!
  Poprzedni artykuł
  E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Aplikacje

  Carl Jorgensen/unsplash.com
  TOP 5 aplikacji dla fanów Formuły 1
  Nowy sezon Formuły 1 coraz bliżej – w jakie aplikacje powinien wyposażyć się przed nim każdy fan prestiżowych wyścigów?