Aplikacje

Antywirusy – jak maksymalnie zabezpieczyć komputer?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bezpieczne przeglądanie sieci możliwe jest dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu antywirusowemu. Użytkownik nieustannie narażony jest na zagrożenia, które mogą w poważny sposób uszkodzić komputer, a tym samym przechowywane na nim dane.

Bezpieczne przeglądanie sieci możliwe jest dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu antywirusowemu. Użytkownik nieustannie narażony jest na zagrożenia, które mogą w poważny sposób uszkodzić komputer, a tym samym przechowywane na nim dane. Antywirusy to powszechna nazwa na programy, które doskonale chronią komputer, laptop, smartfon bądź tablet.

Dlaczego program antywirusowy jest obowiązkowym oprogramowaniem na każdym urządzeniu?

Każdego dnia sprzęty, z których korzystamy, narażone są na wirusy oraz złośliwe oprogramowanie. Ochrona gromadzonych danych jest zatem konieczna, bowiem pozwala mieć pewność, iż nie stracimy ważnych informacji, a przeglądanie sieci będzie bezpieczne. Zakup właściwego oprogramowania antywirusowego powinien być dokonany za pośrednictwem legalnego źródła. Producenci oferują nam zróżnicowane programy, przystosowane do sprzętów prywatnych, jak i służbowych. Antywirusyzabezpieczają prywatność użytkownika, chroniąc także hasła oraz dysk twardy. Oprogramowanie tego typu to inwestycja niezbędna, szczególnie w dobie wszechobecnych szpiegujących podmiotów.

Jakie praktyki pozwolą nam ochronić nasze dane?

Wybór odpowiedniego antywirusa bywa czasami trudnym zadaniem, bowiem paleta dostępnego oprogramowania jest niezwykle szeroka. Warto wówczas zasięgnąć rady doświadczonych konsultantów, którzy pomogą nam dobrać idealne rozwiązanie do posiadanego sprzętu. Zaraz po uruchomienie zakupionego antywirusa, program ten przeskanuje system. Czynność ta pozwoli wykryć ewentualne zagrożenia. Asortyment sklepów oferujących produkty tego typu oparty jest na antywirusach darmowych bądź płatnych, którego przykładem może być Antywirus AVG. W zależności od indywidualnych wymagań oraz potrzeb względem oprogramowania, zdecydować się możemy na program o konkretnym poziomie zapewnionej ochrony – od podstawowego do zaawansowanego. Warto zaznaczyć, iż dobry jakościowo antywirus w żadnym stopniu nie spowalnia pracy komputera.

Jak możemy zabezpieczyć swój sprzęt przed wirusami podczas korzystania z sieci? Przede wszystkim nie należy pobierać programów z nieznanych źródeł. Bardzo ważna jest także okresowa zmiana posiadanych nazw użytkownika oraz haseł, zalecana co około sześć miesięcy. Wiele osób wciąż nie korzysta z uwierzytelniania dwuskładnikowego, dlatego obowiązkowo powinniśmy je wprowadzić dla swoich kont. Wówczas praktycznie nie jest możliwe przejęcie naszych osobistych danych. Program antywirusowy nabyć możemy poprzez sklep Teamnet-software, który dysponuje wieloma rodzajami oprogramowania tego typu.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  Nowa technologia sędziowania w skokach narciarskich? To możliwe!
  Poprzedni artykuł
  Jak zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Aplikacje

  Carl Jorgensen/unsplash.com
  TOP 5 aplikacji dla fanów Formuły 1
  Nowy sezon Formuły 1 coraz bliżej – w jakie aplikacje powinien wyposażyć się przed nim każdy fan prestiżowych wyścigów?