Aplikacje

Najlepsze aplikacje mobilne dla zagorzałych wędkarzy

Mobilne oprogramowania mogą znacznie ułatwić wyprawę wędkarską i dostarczyć cennych wskazówek dotyczących połowu konkretnych gatunków ryb.  

Pomocnik Wędkarza  

Najpopularniejsza z dostępnych w Polsce aplikacji wędkarskich. Rozbudowana treść i wysoka funkcjonalność programu zgromadziła oddaną rzeszę fanów, która aktualnie przekracza 100 tysięcy użytkowników. 

Pomocnik Wędkarza oferuje aktualizowany kalendarz brań z bieżącymi prognozami pogody w danym regionie, dziennik połowów, w którym każdy z użytkowników może zapisywać swoje sukcesy, atlas ryb, dzięki któremu z łatwością rozpoznaje się każdą złowioną sztukę, mapę łowisk na terenie całej Polski, promocję na sprzęt wędkarski, artykuły dotyczące tematyki wędkarskiej, instrukcje wykonywania węzłów na żyłce lub sposobów mocowania przynęty oraz aktualne informacje dotyczące opłat na łowiskach, regulaminach oraz przepisach PZW. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w systemie Android.  

Ryboszukacz 

Jedna z najbardziej rozbudowanych i aktualnych baz wszystkich łowisk na terenie Polski. Użytkownicy Ryboszukacza mają do dyspozycji ponad 1300 skatalogowanych akwenów wodnych oraz informacje dotyczące aktualnej pogody w tym regionie, typu łowiska, panujących tam zasad, zarządcy obiektu oraz jego rybostanu. 

Domyślnie aplikacja korzysta z systemu GPS, dlatego w pierwszej kolejności wyszukuje akweny położone 25 kilometrów od aktualnej lokalizacji użytkownika, ale dalsze lokalizacje można doszukać w bazie danych. Wszystkie akweny można sortować według wybranych województw, ryb znajdujących się w wodzie lub po konkretnej nazwie wybranego łowiska. Dodatkowo w programie można prowadzić dziennik połowów, korzystać z artykułów przygotowanych przez specjalistów wędkarstwa oraz atlasu ryb. 

System pozwala również na tworzenie nowych profili łowisk, które do tej pory nie zostały zapisane w bazie danych, co ułatwia tworzenie własnego katalogu ulubionych lokalizacji wędkarza. Z aplikacji za darmo mogą korzystać zarówno właściciele systemu Android, jak i oprogramowania iOS.

Fishbrain

Aplikacja dla wędkarzy z całego świata, która swoim zasięgiem obejmuje ponad 5 milionów użytkowników. Fishbrain oprócz podstawowych funkcji aplikacji wędkarskich podobnych do tych dostępnych w powyższych przykładach tworzy medium społecznościowe dla miłośników połowu z całego świata.

Aplikacja jest idealnym miejscem na dzielenie się swoimi zdobyczami, informacjami dotyczącymi sposobów połowu czy zastosowanej przynęty na konkretnych łowiskach. Użytkownicy rozpoczynający swoją obecność w Fishbrain muszą odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, które pomagają programowi stworzyć profil wędkarza. Podstawowa wersja aplikacji jest bezpłatna, natomiast za dostęp do zaawansowanych funkcji należy zapłacić niewielki abonament miesięczny. 

Zimorodek   

Główną zaletą aplikacji jest możliwość zakupu zezwolenia na łowienie w dowolnym momencie. Przekierowanie opłaty on-line znacznie usprawnia cały proces i pozwala na swobodne wędkowanie na każdym łowisku w Polsce.

Dodatkowo w bazie danych znajdują się informacje dotyczące pobliskich łowisk (uporządkowanych według typów), sklepów wędkarskich czy jednostek Państwowej Straży Rybackiej. Zimorodek to także szeroka i aktualna baza regulacji i przepisów dotyczących możliwości połowu konkretnych gatunków ryb w  bieżącym sezonie. Dzięki aplikacji można z łatwością planować wyprawy wędkarskie i bezpiecznie poruszać się po każdym łowisku w kraju.

Przeczytaj też: https://techmove.pl/aplikacje/7-najlepszych-aplikacji-zeglarskich/

Zdjęcie główne: JerzyGorecki/pixabay.com

Joanna Nowak
Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
  Czy korzystanie z aplikacji sportowych mających dostęp do lokalizacji jest w pełni bezpieczne?
  Poprzedni artykuł
  Fotokomórka w sporcie – tu liczą się tysięczne sekundy
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Aplikacje

  Carl Jorgensen/unsplash.com
  TOP 5 aplikacji dla fanów Formuły 1
  Nowy sezon Formuły 1 coraz bliżej – w jakie aplikacje powinien wyposażyć się przed nim każdy fan prestiżowych wyścigów?