Aplikacje

Run-log – darmowa polska aplikacja dla biegaczy i cyklistów

1

Stworzony w Polsce program ułatwia monitorowanie postępów, tworzy szczegółowe statystyki i generuje kompletny plan treningowy dopasowany do indywidualnych potrzeb zawodnika. Poznaj możliwości aplikacji Run-log!

Podstawowe informacje

Aplikacja Run-log została zaprojektowana przez polskiego programistę pochodzącego z niewielkiej miejscowości nieopodal Krakowa. Pomysł na program powstał z miłości do biegania i aktywności fizycznej oraz potrzeby rzetelnego monitorowania postępów. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie i oferuje szereg rozbudowanych opcji, które w przypadku wielu innych systemów mobilnych są udostępniane dopiero w płatnej wersji premium.

Obsługa Run-log jest intuicyjna i przystępna dla każdego użytkownika. Dzięki rozbudowanym funkcjom zawodnik ma okazję profesjonalnie kontrolować przebieg swoich dokonań, monitorować i analizować przygotowane statystyki, korzystać ze specjalnych planów treningowych oraz dzielić się swoimi danymi w social mediach. W oprogramowaniu wgrany jest system GPS, który pomaga swobodnie śledzić aktualne trasy, dobierać nowe kierunki ćwiczeń czy powtarzać zrealizowane dotychczas tereny biegowe.

Założenie indywidualnego profilu zawodnika

Aby rozpocząć korzystanie z polskiej aplikacji fitness, należy utworzyć profil biegacza, udostępniając aplikacji najpotrzebniejsze informacje. W danych powinny się pojawić parametry zawodnika, jego dane do komunikacji oraz planowany poziom trudności treningów. Aplikacja umożliwia także ustawienie zdjęcia profilowego, które przydaje się podczas udostępniania informacji o postępach w mediach społecznościowych lub w czasie komunikacji z innymi użytkownikami Run-loga.

Profil biegacza można zsynchronizować z niektórymi modelami smartwatchy lub sparować z wybranymi mobilnymi aplikacjami sportowymi. Istnieje także możliwość przesłania konkretnych danych z innych programów w postaci rozmaitych plików, między innymi GPX czy TCX. Po utworzeniu profilu biegacza użytkownik może rozpocząć sesje treningowe, tworzyć tygodniowe plany zajęć oraz zorganizować indywidualny dziennik biegowy.

Hej, przymierzamy się do zmiany wyglądu naszej aplikacji na Androida.
Potrzebujemy Twojej opinii, ponieważ chcielibyśmy…

Opublikowany przez Bieganie, dzienniki treningowe – Run-log.com Poniedziałek, 30 lipca 2018

Dzienniczek biegacza i statystyki

Rozbudowane funkcje aplikacji Run-log zapisują wszystkie aktywności użytkownika w formie kalendarza. Zapis treningu ze statystykami pojawia się w zakładce „Mój dziennik”, co umożliwia przejrzysty wgląd w zrealizowane trasy biegowe. Po kliknięciu w konkretny trening wyświetlają się podstawowe informacje na jego temat, takie jak czas biegu, długość i przebieg trasy, uformowanie powierzchni, a w przypadku wpisania uprzednio tego parametru pojawi się również model butów noszonych w trakcie biegu.

Treningi zapisywane w formie tygodnia kalendarza pozwalają także na tworzenie miesięcznych oraz rocznych zestawień. Każdy bieg umieszcza się w ramach poziomu zaawansowania, od amatorskiego przez średniozaawansowany do profesjonalnego. Plan treningowy automatycznie zapisuje dane i pokazuje zmieniające się wyniki oraz postępy, porównując stan początkowy z aktualnym poziomem zaawansowania. Prowadzone przez system statystyki obejmują takie informacje, jak całkowity czas spędzony w biegu, łączną pokonaną odległość, średni tygodniowy dystans, liczbę aktywnych fizycznie dni oraz miejsce w rankingu wszystkich użytkowników aplikacji.

Starty w zawodach

Run-log prowadzi także zestawienie imprez biegowych organizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Baza wydarzeń jest na bieżąco aktualizowana i każdy z użytkowników ma możliwość filtrowania zawodów według wybranej lokalizacji, dystansu, poziomu zaawansowania oraz terminu. Aplikacja umożliwia zapisanie wydarzenia, ustawienie przypomnienia i wyświetlenie podstawowych informacji dotyczących zawodów. Opcja „starty w zawodach” pozwala również na przeglądanie archiwalnych występów biegowych oraz posegregowanie ich według osiągniętego dystansu i zrealizowanego poziomu trudności.

Dodatkową zakładką w aplikacji jest także dostęp do forum dla biegaczy tworzonego przez pozostałych użytkowników oraz dodanych znajomych. Dzięki funkcjom przypominającym media społecznościowe na forum biegaczy każdy z użytkowników może tworzyć tekstowe wpisy, publikować zdjęcia z treningów, udostępniać swoje trasy oraz lokalizować innych biegaczy za pomocą mapy i systemu GPS.

Foto wyróżniające: Freepik

Joanna Nowak
Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
  Smartwatch do zadań specjalnych. Apple Watch Explorer Edition trafi na rynek już w tym roku?
  Poprzedni artykuł
  Gdy faulujący staje się ofiarą. Ochraniacze piłkarskie nowej generacji powstają w Polsce!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  1 Komentarz
  1. Osobiście używam xiaomi fit band, sprawia się w 90%, chętnie wypróbuje aplikację polskiej marki

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Aplikacje