Aplikacje

Tour de Zwift – kolarski wyścig w Twoim domu!

Światowy lockdown przyniósł wiele dramatycznych konsekwencji gospodarczych, ale akurat nie dla branży gamingowej. Na przestrzeni minionych miesięcy nastąpił bowiem gigantyczny wzrost zainteresowania e-sportem oraz różnymi turniejami wirtualnymi – także wśród profesjonalnych sportowców. Jedną z najpopularniejszych platform do e-treningów stała się aplikacja Zwift, która umożliwia kolarską i biegową rywalizację w warunkach domowych.

Już w najbliższy poniedziałek 4 stycznia ruszy kolejna edycja Tour de Zwift – wirtualnego wyścigu kolarskiego złożonego z ośmiu etapów. Do rywalizacji przystąpią zarówno absolutni amatorzy, którzy liczą jedynie na dobrą zabawę, jak i zawodowcy przygotowujący się do nowego sezonu. Jeszcze do niedawna taki zestaw uczestników byłby co najmniej zaskakujący, ale w czasach pandemii możliwość sprawdzenia się na tle jakiejkolwiek konkurencji jest dla wielu profesjonalnych sportowców bezcenna. Podobne zawody zostaną również zorganizowane z myślą o biegaczach. Dla zupełnie początkujących „zwiftersów” przygotowano dwie odrębne kategorie – Rookie Rides i Rookie Runs.

Dzięki mocnemu zaangażowaniu w całe przedsięwzięcie dużego sponsora – marki Le Col, czołowego producenta odzieży kolarskiej – uczestnicy Tour de Zwift 2021 otrzymają bony w wysokości 50 funtów (65 dolarów) do zrealizowania w sklepie internetowym Le Col. Wśród triumfatorów poszczególnych etapów zostanie dodatkowo rozlosowany nowoczesny rower Colnago C64, ufundowany właśnie przez brytyjską firmę.

Wirtualny wyścig potrwa od 4 stycznia do 20 lutego. Na zawodników czeka łącznie aż 852 km tras o różnej długości – w zależności od wybranej kategorii. Na platformie Zwift dostępne będą wirtualne przejazdy po Londynie czy Francji, w tym kultowe serpentyny prowadzące do Alpe d’Huez.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Mateusz Świst
Z wykształcenia dziennikarz, a prywatnie pasjonat sportu i nowych technologii. Na co dzień otoczony wieloma użytecznymi gadżetami, które znacząco ułatwiają mu funkcjonowanie. Jako były kulturysta nie zapomina też o dbaniu o własną sylwetkę.
  Sukces sportowca zaczyna się w głowie. Neurohacking i biofeedback treningami przyszłości
  Poprzedni artykuł
  Ranking Apple: Wakeout! najlepszą aplikacją na iPhone’a w 2020 roku!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Aplikacje

  E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
  Oficjalne rozpoczęcie wakacji to świetna okazja, aby rzucić okiem na e-usługi, które uczynią ten beztroski okres jeszcze przyjemniejszym oraz znacznie mniej skomplikowanym. Oto kilka najciekawszych propozycji dla osób planujących spędzić tegoroczne lato w aktywny sposób.
  EURO 2020: Najlepsze aplikacje mobilne dla zagorzałych fanów piłki nożnej!
  Przez najbliższy miesiąc cała Europa będzie żyła długo wyczekiwanym przez wszystkich EURO 2020. Choć niedzielnym kibicom z pewnością wystarczą regularnie emitowane w telewizji transmisje z piłkarskich zmagań, to prawdziwi fanatycy futbolu nie wyobrażają sobie podążania za tak prestiżową imprezą bez wsparcia aplikacji mobilnych. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?