Biohacking

Biohacking ORB – sposób na regenerację po wysiłku fizycznym na miarę XXI wieku

Regularny wysiłek fizyczny przynosi nam wiele korzyści, ale wyłącznie wtedy, gdy po wyczerpującym treningu zadbamy o odpowiednią regenerację. W świecie technologii pojawił się niedawno ciekawy projekt, który może okazać się nieoceniony kontekście  odpoczynku po ćwiczeniach.

Regeneracja po wysiłku fizycznym 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że regularnie zażywana aktywność fizyczna wywiera bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wyraźnie lepsze samopoczucie czy zwiększona wydolność organizmu to tylko niektóre z zalet, które niosą za sobą ćwiczenia. Jednak tymi i wieloma innymi dobrodziejstwami uprawiania sportu będziemy mogli cieszyć się tylko, jeśli będziemy pamiętać o czasie na regenerację organizmu. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że odpoczynek stanowi integralną część treningu – zwłaszcza w świecie stawiającym przed nami coraz wyższe wymagania i narażającym nas na stres.

Wellness biohacking – co to takiego?

Dbanie o zdrowie już teraz jest jednym z czołowych trendów, a według prognoz ta tendencja w nadchodzących latach ma tylko wzrastać. Coraz częściej możemy spotkać się z pojęciem wellness biohacking. W skrócie oznacza ono połączenie nauki i nowoczesnych technologii w celu wpływania na lepsze, a także bardziej wydajne funkcjonowanie ludzkiego organizmu.  Kluczowym aspektem jest tutaj szybkość, z którą oddziałują tego typu metody – korzystając z technologii będziemy w stanie osiągnąć namacalne korzyści zdrowotne w zaledwie kilka  minut, a nie godzin czy dni, nie wspominając już o długich tygodniach. Wszystko wskazuje więc na to, że współpraca nauki z nowymi technologiami znajdzie szerokie zastosowanie nie tylko w życiu codziennym, ale również w sporcie. 

Biohacking Orb – zregeneruj się!

Powstanie platformy Biohacking ORB jest efektem nieustannie rosnącego zainteresowania tematami związanymi z dbaniem o zdrowie. To innowacyjne rozwiązanie, w ramach którego można w indywidualny sposób konfigurować oferowane funkcje. Biohacking ORB, nazywana  też kapsułą przyszłości, została przystosowana do bezdotykowego, samodzielnego i przede  wszystkim komfortowego stosowania, a także do zabiegów wellness. 

Platforma wykorzystuje szeroki wachlarz funkcji mających na celu poprawę zdrowia i samopoczucia. Oto niektóre z nich!

Nauroakustyka 

Terapia za pomocą dźwięku nauroaktustycznego polega na stosowaniu określonych częstotliwości dźwięków i rytmów, by wywołać pożądany stan mózgu. Stosowanie tej terapii poprawia pamięć i kreatywność, rozwiązując jednocześnie problemy takie jak bóle głowy czy migreny. Sesje neuroakustyczne w zależności od rodzaju mogą trwać od 20 do 50 minut.

Chromoterapia

Kolory mogą znacząco wpływać na samopoczucie, a także na stan naszego umysłu, a każdy z nich wywołuje odmienne efekty energetyczne oraz psychiczne. Na suficie platformy Biohacking ORB zamieszczono więc podświetlone drzewo życia, które jest zaprojektowane w taki sposób, aby łączyło wszystkie kolory tęczy. Ma to za zadanie przynieść wyciszenie i odprężenie.

Aromaterapia

Były już dźwięki i kolory, a zatem przyszedł czas na zapachy, o których w Biohacking ORB również nie zapomniano. Platforma wykorzystuje olejki eteryczne, stosowane w leczeniu i profilaktyce rozmaitych dolegliwości. Odpowiednio dobrane zapachy czynią z nowoczesnej kapsuły przyszłości doskonałe miejsce do relaksu.

Zdj. główne: Jeremy Thomas/unsplash.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Blockchain i sport – związek z ciekawymi perspektywami
  Poprzedni artykuł
  Co trzeba wiedzieć o wyszukiwaniu głosowym?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Biohacking

  Jakie składniki są dedykowane sportowcom?
  Zdrowa dieta to podstawa w życiu każdego sportowca. Aktywność fizyczna to dla organizmu wysiłek, dlatego należy go wspierać, zdrowo się odżywiając. Zobacz, jakich składników nie może zabraknąć w diecie aktywnego człowieka.
  Hal Gatewood/unsplash.cm
  Nowoczesne sposoby hakowania mózgu
  Hakowanie mózgu - idea rodem z science-fiction staje się rzeczywistością! Czy w przyszłości ludzie posiądą nadprzyrodzone “moce”?
  Jak trzymać dietę?
  W jaki sposób wspierać dobre dla organizmu decyzje żywieniowe? Przygotuj swoją dietę, zacznij gotować zdrowe posiłki i postaw na zdrowie, dzięki przyjaznym dla ciała nawykom.