Gadżety

Gadżety dla poszukiwaczy skarbów

Artykuł sponsorowany

Szukanie monet i innych skarbów przy użyciu wykrywacza metali jest świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Jak jednak przygotować się do poszukiwań? Przedstawiamy listę gadżetów, które przydadzą się każdemu prawdziwemu poszukiwaczowi skarbów.

Podstawa szukania skarbów, czyli wykrywacz metali

Najważniejszym sprzętem, w który musi wyposażyć się każdy poszukiwacz skarbów, jest oczywiście wykrywacz metali. To dzięki niemu będziesz wiedzieć, w którym konkretnie miejscu znajdują się monety lub inne drogocenne drobiazgi. Jak działa takie urządzenie? Wykrywacze metali działają przede wszystkim dzięki polu elektromagnetycznemu. Wytwarzają one w cewce swoje własne pole elektromagnetyczne, które następnie przenika do gruntu. Następnie, wszystkie metalowe obiekty, które znajdują się w zasięgu tego pola, wytworzą swoje pola elektromagnetyczne. Cewka wykrywacza odbierze fale owych pól i zasygnalizuje Ci występowanie metalowego obiekty przy pomocy sygnał dźwiękowego.

Rodzaje wykrywaczy

Wiesz już, jak działa wykrywacz metali, jednak jakie urządzenie wybrać, aby sprawdziło się doskonale podczas Twoich wypraw? Aby wybrać idealny wykrywacz dla siebie, przede wszystkim zastanów się, gdzie chcesz zacząć poszukiwania skarbów. Najpopularniejszymi miejscami są między innymi plaże oraz lasy.

Jeśli chcesz szukać metalowych drobiazgów na plaży, to najlepszą propozycją dla Ciebie będzie wykrywacz z wodoodporną cewką. Wybierz także model posiadający bardzo przydatną funkcję regulacji trybów dyskryminacji, która pozwoli na odróżnienie wartościowego złota i srebra od często spotykanej na plaży stali i żelaza. 

Jeśli zaś wybierasz się na poszukiwania do lasu, możesz postawić na bardziej uniwersalny wykrywacz. Pamiętaj jednak, że decydując się na wyprawę do lasu, lub do jakiegokolwiek miejsca innego niż plaża publiczne, potrzebujesz zgody od Konserwatora Zabytków.

Akcesoria dla poszukiwaczy skarbów

Wybierając się na poszukiwanie monet i innych skarbów, warto także zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria. Przydatne mogą okazać się na przykład różnego rodzaju uprzęże do mocowania wykrywacza oraz  inne mocowania, które pozwolą na wygodniejsze i bardziej komfortowe posługiwanie się wykrywaczem. Na wyprawę warto także zabrać ze sobą klasyczny survival kit – będąc w terenie, nigdy nie wiesz, kiedy będzie potrzebny.
Różnego rodzaju gadżety dla poszukiwaczy skarbów oraz wykrywacze metalu znajdziesz na stronie https://www.cel-pal.pl/magnesy-neodymowe-c604.

Zdj. główne: N./unsplash.com

Exercise as entertainment – o światowym fenomenie aplikacji fitness
Poprzedni artykuł
Dlaczego warto kupić Samsung FreeStyle?
Następny artykuł

Może Ci się spodobać

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Gadżety

Jak wybrać odpowiednie gamerskie akcesoria audio?
Szczególnie w grach multiplayer ważne są mikrofony gamingowe, a także słuchawki. Bardzo często trzeba bowiem na przykład poinformować partnerów z drużyny o tym, w którym miejscu znajdują się przeciwnicy. Odpowiednia komunikacja to podstawa między innymi gry klanowej. W tym artykule sprawdzamy, jaki sprzęt audio będzie najbardziej odpowiedni dla graczy.
Jaki zegarek podarować komuś na święta?
Nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest tradycja dawania sobie prezentów. Choć to bez wątpienia wspaniały zwyczaj, często bywa również kłopotliwy, ponieważ wybór odpowiedniego podarunku, zwłaszcza dla osoby, której nie znamy zbyt dobrze, nie należy do najłatwiejszych.