Gadżety

Gatorade wkracza na rynek gadżetów sportowych – nowoczesna aplikacja i plaster do analizy potliwości

Znana marka Gatorade stworzyła niedawno urządzenie sprawdzające poziom nawodnienia organizmu podczas wysiłku fizycznego. Poznaj specyfikę tego nowoczesnego gadżetu dla osób aktywnych fizycznie!

Poszerzenie działalności Gatorade

Marka należąca do koncernu PepsiCo, zajmująca się głównie produkcją napojów izotonicznych dla sportowców, poszerzyła swój rynek i zajęła się realizacją projektów gadżetów sportowych. Inżynierowie pracujący dla Gatorade, oprócz nowoczesnego sprzętu mającego zwiększyć zakres wiedzy o pracy organizmu podczas ćwiczeń, stworzyli przeznaczoną do tego aplikację, która archiwizuje zebrane dane.

GX Sweat Patch to plaster, który pomaga zawodnikom poznać poziom nawodnienia organizmu oraz intensywność potliwości w czasie treningu. Urządzenie wpisuje się w trend gadżetów typu wearable, które stanowią obecnie podstawę wyposażenia większości sportowców – nie tylko tych profesjonalnych, ale każdej osoby aktywnej fizycznie. Marka zajmująca się produkcją popularnych napojów energetycznych skutecznie odczytuje zapotrzebowanie rynku i rozbudowuje swoje portfolio przez wprowadzanie do sprzedaży innowacyjnych urządzeń dostępnych w przystępnej cenie.

Plaster Gatorade GX Sweat Patch

Jednorazowe naklejki umieszcza się na ciele, najczęściej na przedramieniu lub plecach – tak, aby plaster GX Sweat Patch mógł analizować pot wydzielany podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Urządzenie wchłania pot, a tuż po zakończeniu ćwiczeń jego skład analizuje specjalnie stworzony system opracowany na podstawie bazy danych Sports Science Institute. Na podstawie zainstalowanych wzorców dopasowuje zebrane informacje.

Plaster nakleja się przed rozpoczęciem treningu, a po jego zakończeniu za pomocą aplikacji skanuje się specjalny kod kreskowy. Według twórców nowoczesny system potrafi stworzyć indywidualny profil potu każdego użytkownika i bardzo dokładnie przeanalizować jego skład, a także specyficzne parametry. Jednorazowe plastry sprzedawane są w dwupakach (jedna paczka kosztuje około 25 dolarów). Póki co GX Sweat Patch nie jest dostępny w Polsce, aczkolwiek można zamówić go online z zagranicznych stron.

The Gx sweat patch is here! Comment below with a ⚡️ if you’re excited to personalize your hydration and fueling plan. gatorade.com/gx

Opublikowany przez Gatorade Endurance Czwartek, 22 kwietnia 2021

Jakie dane analizuje nowoczesny system?

Po zeskanowaniu kodu kreskowego z urządzenia zebrane dane zostaną przesłane do specjalnej aplikacji. Oprogramowanie sprawdza poziom nawodnienia organizmu oraz stężenie sodu w pocie. Dzięki zebranym danym system pokazuje, ile wody zostało utracone podczas wysiłku fizycznego, tworzy specjalne zalecenia dotyczące uzupełnienia płynów i udostępnia informacje o składzie wydzielanego potu.

Monitorowane przez plaster i aplikację dane można sprawdzać przed, w trakcie oraz po treningu – tak, aby zawodnik na bieżąco wiedział, jak funkcjonuje jego organizm podczas konkretnych aktywności i ile płynów powinien uzupełnić. Wykorzystanie plastra zależy od indywidualnych preferencji użytkownika – może on jednorazowo przeanalizować cały trening, co jest najbardziej rekomendowanym przez producenta rozwiązaniem, albo systematycznie sprawdzać poziom wypełnienia kanalików na plastrze i analizować, jak konkretne ćwiczenia wpływają na jego organizm.

Aplikacja do plastra GX Sweat Patch

W zestawie z plastrem GX Sweat Patch stworzona została także prosta w obsłudze aplikacja GX App. Zainstalowany system zbiera, analizuje, archiwizuje informacje i tworzy specjalne raporty dotyczące pojedynczych treningów oraz tygodniowych, miesięcznych i rocznych wyników. Dzięki aplikacji użytkownik może kontrolować poziom nawodnienia i lepiej poznać funkcjonowanie swojego organizmu podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dane przedstawiane są w formie przystępnych wykresów, a obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna.

GX App można połączyć z innymi aplikacjami sportowymi, które poszerzą uzyskiwany obraz zawodnika w czasie ćwiczeń. Twórcy nowoczesnego rozwiązania umożliwili sparowanie z takimi programami, jak Apple Health, Garming czy Strava. GX App jest dostępna tylko dla systemu iOS, więc nie można jej łączyć ze sportowymi aplikacjami Google.

Foto wyróżniające: Kevin C. Cox / Fan Controlled Football / Getty Images

Joanna Nowak
Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
  Smartwatche i smartbandy marki Amazfit dostępne od czerwca w ofercie mPTech
  Poprzedni artykuł
  TicWatch E3 – nowy ulubieniec aktywnych fizycznie? 20 trybów sportowych i świetna cena!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Lustrzanki – jakie mają zalety?
  Lustrzanki to aparaty fotograficzne, które od dawna cieszą się popularnością wśród profesjonalnych fotografów oraz miłośników fotografii. W porównaniu do aparatów kompaktowych, lustrzanki mają wiele zalet, które sprawiają, że są one najlepszym wyborem dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość zdjęć.
  Apple Watch Ultra – czy to najlepszy zegarek w teren?
  Nowoczesna technologia coraz bardziej przenika do naszego codziennego życia, a urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy smartwatche stają się nieodłącznym elementem garderoby każdego człowieka.