Gadżety

Jak wybrać dobry uchwyt do telewizora?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podwieszany TV to niezwykle komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie. Jednak, aby taka opcja w pełni spełniała swoją funkcję, powinieneś wybrać odpowiedni uchwyt do telewizora. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem i jak wybrać ten najlepszy.

Dlaczego ruchomy uchwyt do telewizora to dobry pomysł?

Stworzenie praktycznej strefy relaksu nie zawsze jest proste. Podczas urządzania salonu skoordynować musisz kilka istotnych elementów. Jednym z najważniejszych aspektów jest ustawienie telewizora oraz zestawu wypoczynkowego. 

W idealnym świecie telewizor zazwyczaj znajduje się naprzeciwko kanapy lub sofy. Dobrze jednak wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. I tutaj właśnie z pomocą przychodzi uchwyt do telewizora. Dzięki niemu zawiesisz TV na ścianie lub przymocujesz go do sufitu, a w razie potrzeby ustawisz optymalny kąt nachylenia urządzenia w kierunku, z którego aktualnie oglądasz. 

Tym sposobem zyskujesz większą swobodę w aranżacji wnętrz i nie musisz już uzależniać ustawienia zestawu wypoczynkowego od miejsca, w którym znajduje się telewizor. 

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Uchwyt sufitowy do telewizora to świetne rozwiązanie szczególnie w małych pomieszczeniach. Podwieszenie TV sprawi, że zyskasz do zagospodarowania całą ścianę poniżej. Ustawisz tam więc z powodzeniem dodatkową komodę, stół czy witrynę. Taka opcja pomaga stworzyć funkcjonalną przestrzeń, wykorzystując każdy jej wolny skrawek. 

Czym jeszcze kierować się przy wyborze uchwytu d o TV? Na pewno wagą urządzenia. Przed zakupem sprawdź, ile waży twój telewizor i upewnij się, że wybrany uchwyt udźwignie jego masę. 

Niemniej ważny jest rozmiar TV i jego przekątna. Sprawdź, czy uchwyt, który masz na oku, dostosowany jest do wielkości szklanego ekranu. Zbyt wąski lub zbyt szeroki gadżet uniemożliwi optymalne rozstawienie i zamocowanie go do TV. 

Uchwyt ruchomy czy nie?

Jeśli zależy ci na stałym przymocowaniu telewizora do ściany, śmiało sięgnij po uchwyt stały, który po prostu trzyma TV nad szafką RTV. Takie rozwiązanie jest najtańsze, jednak nie pozwala na manipulowanie odbiornikiem w wybranym przez ciebie kierunku. 

Droższym, ale praktyczniejszym rozwiązaniem jest obrotowy uchwyt do telewizora. Daje on pełną regulację nie tylko w linii „góra-dół”, ale także w poziomie. Taka opcja daje ci szereg możliwości ustawienia TV według potrzeb w danej chwili, bez konieczności przestawiania mebli wypoczynkowych czy samego odbiornika.

Na jakiej wysokości zamontować uchwyt do TV?

Zasada jest podobna jak w przypadku stawiania telewizora na szafce RTV. Odbiornik powinien znajdować się na wysokości linii wzroku. Dzięki temu wygodnie obejrzysz ulubiony program, siedząc na kanapie.

Zamierzasz kupić uchwyt podwieszany do sufitu? W takim razie zadbaj o to, by posiadał pełną regulację. Szczególnie ważne będzie tu ustawienie ekranu w linii „góra-dół”. Takie rozwiązanie pozwoli ci nachylić TV tak, by komfortowo oglądało się go z kanapy w pozycji siedzącej oraz leżącej.

Sprawdź standard VESA

Skrót VESA pochodzi od Video Electronics Standards Association i jest to międzynarodowy standard, który określa odległość między otworami montażowymi na śruby umieszczonymi na tylnej ścianie telewizora. Określa się go na podstawie odległości między otworami w poziomie oraz w pionie. Nierzadko też pod uwagę bierze się przekątną telewizora. 

Informacje te znajdziesz w podstawowych parametrach technicznych wybranego TV i uchwytu. Przed zakupem upewnij się więc, że wybrany uchwyt jest kompatybilny z twoim odbiornikiem. 

Dobrze dobrany uchwyt do telewizora pozwoli ci stworzyć funkcjonalną przestrzeń do wypoczynku, niezależnie od wielkości urządzanego pomieszczenia.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  Jak osiągnąć cele biznesowe dzięki Google Ads?
  Poprzedni artykuł
  Nadchodzi ostatnia „FIFA”. EA Sports nie przedłuży licencji
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Jaki zegarek podarować komuś na święta?
  Nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest tradycja dawania sobie prezentów. Choć to bez wątpienia wspaniały zwyczaj, często bywa również kłopotliwy, ponieważ wybór odpowiedniego podarunku, zwłaszcza dla osoby, której nie znamy zbyt dobrze, nie należy do najłatwiejszych.