Gadżety

Jak wybrać odpowiednie gamerskie akcesoria audio?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szczególnie w grach multiplayer ważne są mikrofony gamingowe, a także słuchawki. Bardzo często trzeba bowiem na przykład poinformować partnerów z drużyny o tym, w którym miejscu znajdują się przeciwnicy. Odpowiednia komunikacja to podstawa między innymi gry klanowej. W tym artykule sprawdzamy, jaki sprzęt audio będzie najbardziej odpowiedni dla graczy.

Mikrofony gamingowe — jakie wybrać?

Wysokiej klasy mikrofony gamingowe zapewniają odpowiednią jakość dźwięku. Bardzo często działają również w taki sposób, że nie słychać ewentualnego hałasu z otoczenia. Dzięki temu możesz być pewny, że ktoś, kto wejdzie do pokoju gracza, nie zakłóci gry oraz komunikacji między jej uczestnikami. Pamiętaj także o tym, że odpowiedni mikrofon do gry daje spore możliwości regulacji. W ten sposób możesz spokojnie dostosować go do ustawienia swojej głowy. Jest przecież oczywiste, że biurka mają różne wysokości, a gracze także mogą znajdować się w różnych ustawieniach względem stojącego mikrofonu. Kolejną ważną kwestią, jeśli chodzi o sprzęt audio, jest wytrzymałość urządzeń. Decydując się na wysokiej klasy sprzęt, masz także gwarancję, że nie ulegnie on zniszczeniu po przypadkowym upadku na ziemię. Oczywiście lepiej nie sprawdzać tej cechy produktu, ale nie jest tajemnicą, że cena także koreluje z poziomem wytrzymałości urządzeń.

Słuchawki gamingowe — na jakie postawić?

Odpowiednie słuchawki gamingowe zapewniają pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na mapie. Dlaczego? Wyobraź sobie sytuację, w której dzięki odpowiednim słuchawkom będziesz wiedział, z której strony nadchodzi przeciwnik. Najlepszym rozwiązaniem jest często w takim przypadku poinformowanie pozostałych uczestników rozgrywki o tym, co słyszysz i na przykład rzut granatem w kierunku przeciwnika. Mowa oczywiście w tym przypadku o grach typu FPP. Nierzadko jednak odpowiedni sprzęt audio gwarantuje także możliwość komfortowej rozgrywki mimo tego, że w pobliżu znajdują się inni ludzie. W ten sposób możliwe jest na przykład współdzielenie pokoju w akademiku i nieprzejmowanie się osobami dookoła. Słuchawki gamingowe z wyższej półki gwarantują także soczyste basy, a także czystość wysokich oraz średnich tonów. Aby mieć gwarancję, że kupujesz odpowiedni produkt, najlepiej jest postawić na sprawdzone w branży gamingowej firmy. Marki takie jak na przykład Onikuma, BlitzWolf, czy też Havit zdecydowanie są godne polecenia. 

Podsumowując, odpowiedni sprzęt audio ma ogromne znaczenie dla wszystkich graczy. Ważne jest bowiem nie tylko to, co widoczne na ekranie, ale również to, co można usłyszeć. Wiele gier online bazuje na odpowiednim rozpoznaniu pozycji przeciwnika. Dla przykładu w Counter Strike słuchawki odgrywają ważną rolę. Równie ważne są w takich przypadkach mikrofony gamingowe. Jeżeli zależy Ci na wyborze solidnych produktów, pamiętaj o tym, aby skorzystać z oferty jak najlepszego sklepu internetowego. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  5 powodów, dla których warto wybrać komputer Mac od Apple Mac – wskazówki dla technologicznych laików
  Poprzedni artykuł
  Nowoczesne sposoby hakowania mózgu
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Jaki zegarek podarować komuś na święta?
  Nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest tradycja dawania sobie prezentów. Choć to bez wątpienia wspaniały zwyczaj, często bywa również kłopotliwy, ponieważ wybór odpowiedniego podarunku, zwłaszcza dla osoby, której nie znamy zbyt dobrze, nie należy do najłatwiejszych.