Gadżety

Jakie możliwości daje inteligentna mata do jogi?

Joga to aktywność przeznaczona niemal dla każdego. Do regularnej praktyki potrzebujemy jednak nie tylko dobrych chęci, lecz również odpowiedniej maty. Sprawdziliśmy, co możesz zyskać stawiając na inteligentną matę do jogi.

Dlaczego mata do jogi jest taka ważna?

Mata do jogi ma kilka zadań. Po pierwsze ma sprawić, by codzienna praktyka była komfortowa. Zadanie numer dwa to zapewnienie bezpieczeństwa. Aby mata spełniła pokładane w niej nadzieje, trzeba wykazać się uwagą przy wyborze konkretnego modelu. Jest przynajmniej kilku wiodących producentów mat do jogi na rynku, a każdy z nich stara się przyciągnąć klientów wyjątkowością swojej oferty.

Wybierając matę do jogi, zwróć uwagę na takie jej aspekty, jak:

•  materiał, z jakiego jest wykonana – do produkcji jogi mogą zostać użyte zarówno materiały całkowicie naturalne, np. kauczuk, jak i sztuczne, np. cieszące się ogromną popularnością PVC;

•  wielkość – najczęściej znajdziesz w sklepach matę do jogi w standardowym rozmiarze, jednak gdy chcesz poprawić komfort ćwiczeń, możesz przemyśleć zakup maty o nieco większej powierzchni;

•  grubość – nie ma w tym przypadku rozwiązań idealnych. Zastanów się, czy najczęściej praktykujesz jogę w domu, czy może wolisz ćwiczenia w plenerze. Jeżeli mata jest Ci potrzebna do ćwiczeń w warunkach domowych, wówczas dobrym pomysłem będzie zakup nieco grubszej maty poprawiającej amortyzację. Gdy zależy Ci na kompaktowym rozwiązaniu, które będziesz w stanie zmieścić do torby, to wybierz matę cienką.

W ostatnim czasie głośno jest o jeszcze jednym wyjątkowym produkcie, który ma zrewolucjonizować praktykę jogi – to inteligenta mata do jogi.

Co to jest inteligentna mata do jogi?

Inteligenta mata ma o wiele więcej zalet niż mata tradycyjna. Wyróżnia ją przede wszystkim to, że zdecydowanie ułatwia trening w domowym zaciszu. Dzięki specjalnym sensorom, które wychwytują położenie Twojego ciała, może weryfikować, czy pozycja, którą przyjmujesz podczas ćwiczeń, jest prawidłowa. Taka mata to trener osobisty. Mogą z niej z powodzeniem korzystać osoby, które dopiero zaczynają przygodę z regularną praktyką jogi.

Dlaczego inteligenta mata do jogi to sprawdzone rozwiązanie?

Inteligentna mata do jogi na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak maty tradycyjne. Tym, co ją wyróżnia na tle innych produktów są wbudowane sensory. Ich zadaniem jest zbieranie danych dotyczących sposobu wykonywania ćwiczeń. Informacje na temat rozkładu masy ciała na macie oraz położeniu stóp oraz rąk przesyłane są do smartfona. Użytkownik musi mieć zainstalowaną specjalną aplikację, dzięki której możliwa będzie analiza danych.

Inteligenta mata pozwala również zwiększyć efektywność treningu, a także wpływa korzystnie na jego bezpieczeństwo. Dzięki wydawanym na głos wskazówkom możesz na bieżąco korygować błędy w postawie ciała. To ciekawe rozwiązanie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Czy inteligentna mata do jogi ma jakieś wady?

Jeżeli chcesz kupić inteligentną matę do jogi, to musisz przygotować się na spory wydatek. Niestety wysoka cena tego produktu, to jego największy minus. Różnice cenowe w stosunku do mat tradycyjnych są ogromne, jednak trzeba mieć na uwadze, że jakość i zaawansowanie technologiczne produktu usprawniające proces praktyki jogi muszą mieć swoją cenę.

Dla kogo inteligentna mata do jogi będzie dobrym rozwiązaniem?

Inteligentna mata do jogi to produkt, który ma szansę wprowadzić w świecie miłośników jogi prawdziwą rewolucję. Czy tak się stanie? W dużej mierze zależy to od zasobności portfela osób ćwiczących jogę, gdyż taka mata nie należy do najtańszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Kogo może zainteresować taki produkt? Grupa odbiorców jest niezwykle szeroka. Oczywiście najbardziej zadowoleni mogą być początkujący jogini, którym zależy na nieustannym doskonaleniu techniki ćwiczeń. Po takie rozwiązanie mogą też sięgnąć osoby, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą uczestniczyć w zajęciach jogi pod okiem trenera.

Foto wyróżniające: Freepik

Marta Głogowska-Drzyzga
Z wykształcenia politolog, jednak jej prawdziwą pasją jest aktywny tryb życia - przejechała na rowerze Polskę wzdłuż i wszerz. Każdą wolną chwilę poświęca na górskie wędrówki i coraz ambitniejsze wyzwania sportowe. Z copywritingiem związana od 2015 roku.
  Nadchodzi Oppo Watch Free – nowy zegarek dla pasjonatów sportu
  Poprzedni artykuł
  Produkcja uzależniona od… kampanii internetowej. Eleganckie zegarki z 90 trybami sportowymi w drodze!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Lustrzanki – jakie mają zalety?
  Lustrzanki to aparaty fotograficzne, które od dawna cieszą się popularnością wśród profesjonalnych fotografów oraz miłośników fotografii. W porównaniu do aparatów kompaktowych, lustrzanki mają wiele zalet, które sprawiają, że są one najlepszym wyborem dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość zdjęć.
  Apple Watch Ultra – czy to najlepszy zegarek w teren?
  Nowoczesna technologia coraz bardziej przenika do naszego codziennego życia, a urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy smartwatche stają się nieodłącznym elementem garderoby każdego człowieka.