Surfowanie pod kontrolą – jakie możliwości daje elektroniczna opaska Glassy Zone?

Surfowanie pod kontrolą – jakie możliwości daje elektroniczna opaska Glassy Zone?
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesny smartwatch dedykowany miłośnikom surfingu nie tylko zbiera dane dotyczące treningu, ale także podpowiada, kiedy są najlepsze warunki pogodowe do uprawiania wodnego sportu.  

Jak działa Glassy Zone? 

Elektroniczna opaska to jedno z tych urządzeń, które monitoruje pracę organizmu zarówno podczas treningu, jak i w czasie snu. Glassy Zone zostało stworzone przez surferów, dlatego idealnie odpowiada na potrzeby zawodników uprawiających ten sport. Jedną z podstawowych cech sprzętu jest jego wodoodporność, która pozwala na swobodne i bezpieczne przeprowadzanie treningów w wodzie. 

Wbudowana w zegarku bateria jest w stanie wytrzymać bez ładowania nawet tydzień, podczas codziennego korzystania przez 8 godzin w trybie surf mode. Dodatkowo w urządzeniu znajduje się sensor UV, który odpowiada za kontrolę nasłonecznienia organizmu użytkownika. Do Glassy Zone została także stworzona specjalna aplikacja mobilna Glassy App, która pozwala na zapisywanie, monitorowanie i analizowanie zebranych w czasie treningu danych. Program jest dostępny na smartfony z systemem iOS 7+ lub Android 4+. 

Jakie parametry monitoruje elektroniczna opaska dla surferów?  

Wśród podstawowych funkcji, jakie posiada Glassy Zone, należy odnotować kontrolę pracy organizmu podczas wysiłku fizycznego, takie jak tętno czy liczbę spalonych kalorii. Co więcej, opaska monitoruje także sen, dlatego każdego poranka użytkownik ma okazję dowiedzieć się, jak przebiegał jego odpoczynek, ile trwał głęboki sen i jakie fazy przechodził. 

Szczególnie interesujące w gadżecie są jego możliwości dotyczące zbierania danych podczas surfowania. Zegarek zapisuje prędkość pokonywania fali, czas spędzony w wodzie, jej temperaturę, odległości spędzone na fali, najczęściej wybierane kąty nachylenia deski, a także liczbę pokonanych fal. 

Na podstawie tak szczegółowych danych system generuje statystyki, które pokazują specyfikę treningu, czynione postępy oraz możliwości poprawy błędów. Interesującym rozwiązaniem jest także wysyłanie przez zegarek oraz aplikację mobilną informacji dotyczącej warunków pogodowych. 

Na bazie danych zebranych podczas treningów system sprawdza pogodę, wysokość fal czy ich prędkość i wysyła użytkownikowi informację o możliwości wejścia do wody. Wiadomość dotyczy warunków, w których według programu użytkownik radzi sobie najlepiej. Wbudowany sensor UV zbiera informacje o czasie i poziomie nasłonecznienia w ciągu dnia, a w razie potrzeby wysyła powiadomienie o zbyt długim czasie przebywania użytkownika na  pełnym słońcu.  

Dostępność urządzenia 

Glassy Zone to projekt, który powstał już w 2016 roku i to wtedy jego twórcy założyli internetową zbiórkę na fundusz produkcyjny urządzenia. Dzięki zgromadzonym środkom udało się stworzyć konkretny model, który można  było zakupić na oficjalnej stronie marki Glassy Zone. Wszystkie przygotowane produkty wyprzedały się w bardzo krótkim czasie, dlatego na kolejną serię należy jeszcze poczekać. 

Dedykowana sprzętowi aplikacja jest bezpłatna. Sama opaska została wyceniona na  79 do 99 dolarów, co jest kwotą o połowę mniejszą, niż przewidywano na początku tworzenia projektu. Zegarek dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, błękitnym i zielonym. Na stronie producenta można znaleźć informację dotyczące przesyłki, która była realizowana na terenie całego świata. Dokładnej daty wznowienia sprzedaży Glassy Zone jeszcze nie podano.

Zdjęcie główne: Jeremy Bishop/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mikroprocesor ukryty pod nogami. Co potrafią inteligentne wkładki do butów sportowych?
/
Mikroprocesor ukryty pod nogami. Co potrafią inteligentne wkładki do butów sportowych?
Sport, medycyna czy świat gier komputerowych to dziedziny, w których dużą rolę mogą odegrać inteligentne wkładki do butów. W tym artykule przybliżamy, jak one działają!
Technologie wideoweryfikacji, które wykorzystywane są w sporcie
/
Technologie wideoweryfikacji, które wykorzystywane są w sporcie
System weryfikacji VAR staje się coraz popularniejszy. Co właściwie potrafi i gdzie jest wykorzystywany?
Jak wykorzystać karty SIM do zdalnego monitoringu za pomocą kamer CCTV?
/
Jak wykorzystać karty SIM do zdalnego monitoringu za pomocą kamer CCTV?
Odkryj możliwości, jakie niesie ze sobą zdalny monitoring za pomocą kamer CCTV wykorzystujących karty SIM. Poznaj technologie, korzyści i wskazówki dotyczące ich efektywnego użycia.