Inne

Jakie sprzęty wideo warto mieć w domu w 2023 roku?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sprzęt wideo stał się nieodłącznym elementem każdego domu. W obecnych czasach nie ma gospodarstwa domowego, w którym nie byłoby telewizora, kamery wideo, projektora lub monitora. Choć do najpopularniejszych od lat należą telewizory, to jednak coraz więcej osób decyduje się na inne sprzęty wideo, które umożliwiają oglądanie ulubionych seriali, zdjęć, lub rodzinnych nagrań.

Sprzęt wideo – co warto mieć w swoim domu?

Nowoczesne urządzenia pozwalają na oglądanie filmów i obrazów w wysokiej jakości. Planując nagrywać filmy lub odtwarzać ulubione produkcje we własnym domu, warto pomyśleć o odpowiednim sprzęcie, który umożliwi nagrywanie, a także odtwarzanie obrazu i dźwięku. Do niezbędnych sprzętów w domach osób, które są fanami wysokiej jakości obrazów, nie może zabraknąć:

 • kamery internetowej do streamowania,
 • lekkiej kamery do nagrywania video,
 • telewizora z wyświetlaczem OLED,
 • projektora i ekranu projekcyjnego – dla fanów kina,
 • monitora, który w połączeniu z komputerem pozwoli na ograbianie materiałów filmowych.

Najwyższej jakości sprzęt wideo, to gwarancja łatwości pracy, a także relaksu. Bo jak nietrudno się domyślić, sprzęt wideo nie musi służyć tylko do pracy.

Telewizor LCD czy OLED – najlepszy wybór w 2023 roku

jak uzyskać wysoka jakość odtwarzanego obrazu? Wykorzystywany przez nas sprzęt wideo ma bardzo duży wpływ na jakość obrazu, która do nas dociera. Telewizory LCD uważane były i ciągle są za sprzęt najwyższej jakości, jednak technologia OLED mocno depcze im po pietach, ponieważ pozwala na wydobycie głębi kolorów i oglądanie obrazów w większej ilości kolorów. Dzięki ogromnej palecie barw zauważalne są o wiele gładsze przejścia w kolorach, co ma ogromne znaczenie na odbiór obrazu. Niestety w przypadku telewizorów OLED mamy mniejszy wybór, jeśli chodzi o rozmiar sprzętu, dlatego wciąż to telewizory LCD są chętniej wybierane do codziennego użytku.

Jaką internetowa kamerę wybrać? – postaw na jakość w 2023 roku

Rozmowy internetowe nabrały zupełnie innego znaczenia, ponieważ od kilku lat pozwalają na kontakt osób oddalonych od siebie o setki kilometrów. Choć duże znaczenie w jakości obrazu ma rodzaj wybranego komunikatora, a także samo łącze internetowe, to kamera nie jest bez znaczenia. Aby uzyskać najwyższą jakość przesyłanego obrazu, warto rozważyć zakup:

 • Konftel C20Ego,
 • Konftel Cam20,
 • Lumens VC-B2U,
 • AverMedia HD Webcam 310O,
 • AverMedia Live Streamer CAM 313 – PW313.

Zakup najwyższej jakości sprzętu wiązać się będzie ze sporym kosztem, ale będzie to korzystna inwestycja dla osób, które opierają się na pracy zdalnej i kontaktują się ze współpracownikami, a także kontrahentami wykorzystując sprzęt wideo.

Monitory – uniwersalny sprzęt wideo

Choć najpopularniejsze ciągle są telewizory, to monitory są uniwersalnym sprzętem, który może służyć jednocześnie do pracy i do relaksu. Do takich sprzętów można zaliczyć monitory z tunerem TV. Coraz częściej młode osoby rezygnują z zakupu telewizorów na rzecz monitorów, które mogą wykorzystać podczas codziennych zadań służbowych. Wieczorami natomiast zamieniają się one w odbiorniki telewizyjne, które jakością niejednokrotnie przewyższają wysokiej jakości odbiorniki telewizyjne. Jeśli zależy Ci na rezygnacji z telewizora, to monitor może być doskonałym zamiennikiem!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  Bezpieczeństwo firmy – jak o nie zadbać?
  Poprzedni artykuł
  W jakich branżach potrzebne są clean roomy?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Inne

  Czym zajmuje się Data Scientist?
  Kim tak naprawdę jest Data Scientist i jakie umiejętności można nabyć podczas data science bootcamp? Podpowiadamy!