Innowacje

Weregolf – inteligentny kombinezon, który może zrewolucjonizować grę w golfa

Golf to dyscyplina sportu, która nie należy do najbardziej popularnych w Polsce, jednak to właśnie technologia stworzona przez polską markę ma szansę na ułatwienie graczom szlifowania podstawowego ruchu.

Kontuzyjność golfa

Według statystyk tylko w ciągu jednego roku odnotowuje się około 32 mln kontuzji spowodowanych grą w golfa. Wynika to z nienaturalnego ułożenia ciała podczas wykonywania swingu. Podczas tego zagrania angażowane są mięśnie, które na co dzień są mało eksploatowane lub wcale nieużywane. Powtarzalny swing – podczas jednorazowego treningu wykonywany kilkadziesiąt razy – przeciąża kręgosłup, brzuch, tułów oraz ręce. Podczas wykonywania ruchu ciało musi być pochylone, skręcone i napięte, a samo uderzenie wymaga szybkości oraz siły, które w krótkim czasie generują duże obciążenie dla ciała. Wynalazek polskiej start-uperki ma lepiej przygotować organizm zawodnika do swingowania oraz znacząco zmniejszyć ryzyko występowania uciążliwych kontuzji pleców czy zaangażowanych w ruch mięśni.

Projekt Weregolf

Innowacyjne rozwiązanie technologiczne to kombinezon stworzony specjalnie do gry w golfa, który zwiększa pamięć mięśniową i przygotowuje ciało do prawidłowego wykonania swingu. Pomysł na stworzenie Weregolf powstał w głowie autorki projektu w wyniku doświadczeń, które uzyskała jako trenerka golfa, wieloletnia zawodniczka oraz członkini Polskiego Związku Golfa. Justyna Bącela napotykała na swojej drodze wiele trudności w wytłumaczeniu początkującym zawodnikom, w jaki sposób mają układać ciało do uderzenia i które mięśnie powinny być wtedy aktywowane. Wypracowanie dobrych nawyków golfowych znacznie się wydłużało i było mało efektywne.

Nowoczesny kombinezon pomoże zawodnikom znacznie lepiej zrozumieć swoje ciało, automatycznie zapamiętać prawidłowe napięcie mięśni oraz zminimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji związanych z błędną techniką gry w golfa. Stworzone w Polsce urządzenie ma spełniać rolę wirtualnego trenera, który w czasie rzeczywistym wykryje błąd i pokaże, jak go skorygować.

„Podstawowy ruch golfowy, tzw. swing, jest bardzo złożonym i wysoce skoordynowanym ruchem całego ciała. W związku z tym,…

Opublikowany przez Weregolf Wtorek, 2 marca 2021

Jak działa kombinezon do gry w golfa?

Obcisły kombinezon, który zakłada na siebie zawodnik, jest wyposażony w specjalne czujniki, równomiernie rozłożone na całym ciele gracza oraz na jego butach. Wykonywane przez zawodnika ruchy są na bieżąco analizowane przez specjalnie stworzony program, który po wykryciu błędu wysyła sygnał do odpowiedniego czujnika, wytwarzając odczuwalną dla golfisty wibrację. W ten sposób zawodnik w czasie rzeczywistym otrzymuje komunikat o odcinku ciała, którego ułożenie musi poprawić.

Do zestawu dołączone są również specjalne okulary pokazujące wirtualne pole golfowe. Dzięki temu gracz może lepiej zaaklimatyzować się w treningu, skupić na prawidłowym ułożeniu i wizualizować grę. Gogle pozwalają też na przeprowadzenie ćwiczeń w dowolnym miejscu, także domu, co w czasach pandemii jest szczególnie istotne dla twórców Weregolf. Jak sami podkreślają, popularność tej dyscypliny sportowej znacznie wzrosła w czasie wprowadzonych obostrzeń, gdyż pozwala ona na zachowanie bezpiecznego dystansu i swobodną grę na kilkudziesięciu hektarach pola golfowego. Stworzony przez polski start-up kombinezon ma jeszcze bardziej zwiększyć komfort i poziom techniczny gry w golfa.

Dostępność kombinezonu Weregolf

Według informacji umieszczonej na oficjalnej stronie Weregolf premiera kombinezonu odbędzie się już niebawem, choć nadal nie wiadomo, jaka będzie jego rynkowa cena. Póki co z oficjalnych komunikatów marki wynika, że będą dostępne dwie wersje urządzenia. Pierwsza z nich będzie miała formę podstawową, a jej odbiorcami mają być amatorzy golfa oraz początkujący zawodnicy, szczególnie dzieci i młodzież. Druga, rozszerzona wersja zostanie zaś udostępniona managerom pól golfowych, trenerom i profesjonalnym graczom. Zebrany feedback ma pomóc w udoskonaleniu projektu i wykorzystaniu go nie tylko w golfie czy innych dyscyplinach sportowych, ale także w fizjoterapii oraz rehabilitacji.

Foto wyróżniające: Weregolf – materiały prasowe

Joanna Nowak
Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
  Esport z piłkarskim wsparciem. Coraz większe zainteresowanie reprezentantów Polski wirtualnymi rozgrywkami!
  Poprzedni artykuł
  Smartwatche i smartbandy marki Amazfit dostępne od czerwca w ofercie mPTech
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Innowacje

  System Rejestracji Pacjentów: Przychodnia Przyszłości?
  System rejestracji pacjentów to rozwiązanie, które przynosi szereg korzyści zarówno dla placówek medycznych, jak i ich pacjentów, i pozwala wypracować przewagę konkurencyjną, wymaganą do wzrostów biznesowych.
  Hulajnoga miejska – transport dla każdego
  Hulajnoga miejska staje się coraz bardziej popularny wśród osób w każdym wieku, które szukają skutecznego i niedrogiego sposobu na poruszanie się po mieście.