Innowacje

Xiaomi opracowało najnowszą technologię chłodzenia procesorów

Smartfony stały się mobilnymi komputerami. Zaledwie w kieszeni posiadamy większą moc, niż NASA dysponowała podczas misji Apollo. Coraz częściej pojawia się jednak pytanie: ile taki telefon posłuży?

Posiadanie sprawnego smartfona to dziś podstawa. To dzięki niemu komunikujemy się ze światem, odbieramy maile, korespondujemy, zamawiamy jedzenie, taksówki, wizyty u lekarzy itp. Oczekujemy więcej i więcej, a korporacje próbują nam to zapewnić. Zauważono jednak, że te małe, ale potężne maszyny dość szybko się „wyczerpują”. Częstym powodem jest ich przegrzanie wynikające ze słabego systemu chłodzącego. Firma Xiaomi postanowiła zatem opracować patent i wypuściła technologię Loop LiquidCool. Będzie ona odpowiedzialna za chłodzenie procesorów, ale nie tylko współczesnych – również tych, które dopiero powstaną. Telefoniczny gigant zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jak dynamiczny jest rynek technologiczny, dlatego swój najnowszy wynalazek postanowił skonstruować tak, aby działał przez wiele następnych generacji telefonów.

Zdj. główne: Zana Latif/unsplash.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  Zdrowotne biohacki, które stosują najlepsi piłkarze na świecie
  Poprzedni artykuł
  Panasonic rewolucjonizuje trening lekkoatletyczny – jak japoński potentat pomagał w przygotowaniach do olimpiady niemieckiemu oszczepnikowi
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Innowacje