Marketing w sporcie

Jak osiągnąć cele biznesowe dzięki Google Ads?

Nie ma wątpliwości, że każdy użytkownik internetu przynajmniej raz skorzystał z wyszukiwarki Google. Amerykańska firma, zdając sobie sprawę z popularności swoich produktów, stworzyła system reklamowy, który pomaga w promowaniu marki w wynikach wyszukiwania. Poznajcie Google Ads.

Google Ads nie jest nowym narzędziem marketingowym. Wcześniej było znane pod nazwą Google Adwords (więcej o Google Adwords dowiesz się tutaj: https://adsright.pl/google-adwords/). System reklamowy stworzony przez Google pozwala na planowanie, uruchamianie oraz wyświetlanie reklam tekstowych, graficznych i video. Kampanię możemy uruchomić nie tylko w wyszukiwarce Google pośród wyników wyszukiwania, lecz także w aplikacjach, sieci reklamowej czy portalach partnerskich, na przykład na YouTube i Gmailu.

Jak stworzyć kampanię Google Ads?

Kampanię Google Ads tworzy odpowiednio skonfigurowana i opublikowana reklama w formie tekstowej, graficznej lub wideo. Aby ją uruchomić, w pierwszej kolejności musimy założyć konto w Google Ads. Na tym etapie podajemy niezbędne informacje, między innymi adres serwisu, którego będą dotyczyły reklamy, dane o firmie, promowanych produktach i usługach, obszar wyświetlania reklamy. Podczas określania początkowych ustawień wybieramy również dopasowane do treści reklamy słowa kluczowe, dzięki którym internetowi użytkownicy trafią na naszą ofertę.

Konto Google Ads warto połączyć z skonfigurowanym kontem Google Analytics. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco analizować skuteczność i wyniki naszych kampanii reklamowych.

Po wstępnej konfiguracji kont możemy przejść do utworzenia poszczególnych reklam, które złożą się na jedną kampanię. Zadowalające wyniki osiągniemy, gdy umieścimy w treści przekazu informacje, które przyciągną uwagę użytkownika i zadbamy o wysoką jakość strony docelowej.

Jakie cele zrealizujemy dzięki Google Ads?

Za korzystaniem z Google Ads przemawia wiele argumentów. W systemie reklamowym sami ustalamy wysokość budżetu kampanii i określamy koszty, które będziemy chcieli wydać w przeciągu dnia, tygodnia czy miesiąca. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie przekroczymy limitu. Mamy również możliwość decydowania o tym, jakim klientom wyświetli się reklama, co pozwala na lepszą personalizację przekazów. Poza tym samodzielnie wybieramy model rozliczenia – w Google Ads płacimy za tysiąc wyświetleń (CPM) albo za kliknięcie (CPC).

Rozbudowany i dopasowany do potrzeb użytkowników system reklamowy ułatwia osiąganie biznesowych celów. Google to najpopularniejsza wyszukiwarka, więc reklamowanie się w niej pozwala docierać do sporego grona potencjalnych klientów i budować rozpoznawalność marki wśród odbiorców. Dzięki reklamom zwiększymy ruch na swojej stronie internetowej i skłonimy użytkowników do podjęcia konkretnych działań, zakończonych transakcją. Pierwsze pozytywne efekty mogą pojawić się tuż po uruchomieniu kampanii.

Zdjęcie główne: Benjamin Dada/unsplash.com

10 innowacji, które zmieniły oblicze światowego kolarstwa
Poprzedni artykuł
Jak wybrać dobry uchwyt do telewizora?
Następny artykuł

Może Ci się spodobać

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *