Marketing w sporcie

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu firmowej strony internetowej?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Stworzenie strony internetowej dla firmy wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Trzeba zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych czynników, które decydują o tym, czy strona będzie odpowiadać na potrzeby i wymagania jej użytkowników.

Responsywność strony internetowej – co to oznacza?

Wiele mówi się o tym, że nowoczesne strony internetowe Olsztyn powinny być przede wszystkim responsywne. A tymczasem nie wszyscy wiedzą, co to tak właściwie znaczy. Otóż, responsywność strony internetowej oznacza dostosowanie jej do wszystkich urządzeń, z których może być przeglądana.

Jest to bardzo istotne choćby z tego względu, że w dzisiejszych czasach zdecydowana większość użytkowników strony internetowe przegląda za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dlatego warto zadbać o to, aby wyświetlały się one w prawidłowy sposób.

Szybkość wczytywania strony ma znaczenie

Użytkownicy, którzy zaglądają na stronę firmową, mają nadzieję na szybkie znalezienie potrzebnych informacji. Zbyt wolne wczytywanie się witryny może skutecznie ich do tego zniechęcić.

Warto pamiętać o tym, że im bardziej skomplikowana strona, tym dłużej może się wczytywać – zwłaszcza, jeśli jest wyświetlana na urządzeniu mobilnym.

Prędkość wczytywania się strony często zależy także od szybkości serwera oferowanego przez firmę hostingową. Dlatego osoby, które poszukują usług hostingowych, powinny zwrócić na ten parametr szczególną uwagę.

Minimalistyczny projekt

Nowoczesne strony internetowe wyróżniają się przejrzystym, czystym projektem. Nie ma dla nich miejsca dla przytłaczających elementów, które mogą niepotrzebnie odwracać uwagę użytkowników. 

Czasy stron internetowych, które wręcz roiły się od grafik, zdjęć i animacji, przeminęły na dobre. Specjaliści od marketingu zgodnie twierdzą, że nowoczesna strona internetowa pełni przede wszystkim rolę źródła informacji – a nowoczesny, minimalistyczny układ pomaga w tym.

Optymalizacja i pozycjonowanie strony internetowej

Dlaczego zabiegi związane z pozycjonowaniem strony internetowej mają tak duże znaczenie? Otóż, wystarczy wyobrazić sobie, że przeciętny użytkownik, który wprowadza zapytanie w polu wyszukiwarki internetowej i otrzymuje listę wyników, skupia się zazwyczaj głównie na kilku pierwszych pozycjach z listy. Jeśli strona wyświetla się na odległym miejscu, potencjalny klient prawdopodobnie do niej nie dotrze.

W tworzeniu treści na stronę internetową warto zwrócić uwagę na obecność:

  • meta tytułów i opisów, 
  • słów kluczowych, 
  • nagłówków i pogrubień, 
  • danych strukturalnych.

Bezpieczeństwo strony internetowej

Coraz większa liczba użytkowników internetu doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia różnego rodzaju zagrożeń. Dlatego bezpieczeństwo danej witryny często stanowi dla nich kwestie priorytetową. Osoby, które chcą mieć pewność, że w należyty sposób chronią dane osób korzystających z witryny, powinny zainteresować się instalacją certyfikatu SSL, który obecnie stanowi standard bezpieczeństwa i szyfrowania danych w sieci.

Zdjęcie: materiał Klienta.

techmove
Suplementy diety. Kiedy warto je stosować?
Poprzedni artykuł
Pole DO, DW i UDW w wiadomości e-mail – do czego służą?
Następny artykuł

Może Ci się spodobać

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy proces pozycjonowania jest kosztowny?
W procesie pozycjonowania chodzi o osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania, co z reguły sprowadza się do przeprowadzenia wieloetapowej optymalizacji strony oraz jej działania i wszystkich aspektów technicznych.