Reklama

Czym zajmuje się JavaScript Developer?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

JavaScript Developer odpowiada za projektowanie oraz wdrażanie aplikacji i oprogramowania, stosując konkretny język projektowania – JavaScript. Ściśle współpracuje z UX i UI designerem, by wspólnie opracować jak najlepszy i najbardziej intuicyjny produkt – np. stronę internetową lub aplikację na smartfon.

Co musi umieć programista JavaScript?

JavaScript jest to skryptowy język, który pozwala na obsługę tworzenia treści na stronie internetowej, animację obrazów czy kontrolowanie multimediów. JavaScript Developer powinien znać języki programowania – jak JavaScript, HTML i CSS oraz wyróżniać się znajomością protokołu http, a także wiedzieć, jak je wykorzystać, by zbudować poprawny kod. 

Potrzebna jest też umiejętność analitycznego myślenia, ogólna orientacja w branży, znajomość bibliotek i języka angielskiego oraz multidyscyplinarne podejście i umiejętność pracy w grupie. Doświadczeni programiści potrafią z kolei samodzielnie opracowywać i następnie tworzyć rozwiązania dopasowane, lepsze dla danego projektu i bezpieczniejsze. Każda aplikacja musi działać optymalnie i wpisywać się w konkretne potrzeby odbiorcy. 

Jak wygląda praca JavaScript Developera?

Stawiane przed nim wymagania są wysokie, ale programista JavaScript musi świetnie znać aktualne trendy i stawiać poprzeczkę coraz wyżej. Potrafi programować pełnoprawne aplikacje webowe i wprowadza poszczególne elementy – jak animacje, wideo w tle czy okna dialogowe. Aplikacja musi przecież działać szybko, być nowoczesna i interesująca wizualnie, a zatem zgodna z trendami. Takie wyzwania to chleb powszedni w pracy JavaScript developera. Plusem są jednak stosunkowo wysokie zarobki. 

Wynagrodzenie miesięczne JavaScript Developera wynosi około 8 000 zł brutto, ale najczęściej oscyluje między 10a 20 000 zł brutto – wszystko zależy od doświadczenia, dodatkowych umiejętności i firmy oraz jej lokalizacji. 

Szukasz pracy jako JavaScript Developer? Dowiedz się więcej, jakie są wymagania, w jakich technologiach będziesz pracował, a następnie aplikuj do Edge1s: https://www.edge1s.com/pl/kariera/javascript-developer-w-edge1s/ .

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  Komoot – mobilna nawigacja dla rowerzystów i wspinaczy
  Poprzedni artykuł
  Zdrowotne biohacki, które stosują najlepsi piłkarze na świecie
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Reklama

  Jakie składniki są dedykowane sportowcom?
  Zdrowa dieta to podstawa w życiu każdego sportowca. Aktywność fizyczna to dla organizmu wysiłek, dlatego należy go wspierać, zdrowo się odżywiając. Zobacz, jakich składników nie może zabraknąć w diecie aktywnego człowieka.
  Hulajnoga miejska – transport dla każdego
  Hulajnoga miejska staje się coraz bardziej popularny wśród osób w każdym wieku, które szukają skutecznego i niedrogiego sposobu na poruszanie się po mieście.