Reklama

Czym zajmuje się JavaScript Developer?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

JavaScript Developer odpowiada za projektowanie oraz wdrażanie aplikacji i oprogramowania, stosując konkretny język projektowania – JavaScript. Ściśle współpracuje z UX i UI designerem, by wspólnie opracować jak najlepszy i najbardziej intuicyjny produkt – np. stronę internetową lub aplikację na smartfon.

Co musi umieć programista JavaScript?

JavaScript jest to skryptowy język, który pozwala na obsługę tworzenia treści na stronie internetowej, animację obrazów czy kontrolowanie multimediów. JavaScript Developer powinien znać języki programowania – jak JavaScript, HTML i CSS oraz wyróżniać się znajomością protokołu http, a także wiedzieć, jak je wykorzystać, by zbudować poprawny kod. 

Potrzebna jest też umiejętność analitycznego myślenia, ogólna orientacja w branży, znajomość bibliotek i języka angielskiego oraz multidyscyplinarne podejście i umiejętność pracy w grupie. Doświadczeni programiści potrafią z kolei samodzielnie opracowywać i następnie tworzyć rozwiązania dopasowane, lepsze dla danego projektu i bezpieczniejsze. Każda aplikacja musi działać optymalnie i wpisywać się w konkretne potrzeby odbiorcy. 

Jak wygląda praca JavaScript Developera?

Stawiane przed nim wymagania są wysokie, ale programista JavaScript musi świetnie znać aktualne trendy i stawiać poprzeczkę coraz wyżej. Potrafi programować pełnoprawne aplikacje webowe i wprowadza poszczególne elementy – jak animacje, wideo w tle czy okna dialogowe. Aplikacja musi przecież działać szybko, być nowoczesna i interesująca wizualnie, a zatem zgodna z trendami. Takie wyzwania to chleb powszedni w pracy JavaScript developera. Plusem są jednak stosunkowo wysokie zarobki. 

Wynagrodzenie miesięczne JavaScript Developera wynosi około 8 000 zł brutto, ale najczęściej oscyluje między 10a 20 000 zł brutto – wszystko zależy od doświadczenia, dodatkowych umiejętności i firmy oraz jej lokalizacji. 

Szukasz pracy jako JavaScript Developer? Dowiedz się więcej, jakie są wymagania, w jakich technologiach będziesz pracował, a następnie aplikuj do Edge1s: https://www.edge1s.com/pl/kariera/javascript-developer-w-edge1s/ .

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  Komoot – mobilna nawigacja dla rowerzystów i wspinaczy
  Poprzedni artykuł
  Zdrowotne biohacki, które stosują najlepsi piłkarze na świecie
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Reklama

  Jak wybrać dobry uchwyt do telewizora?
  Podwieszany TV to niezwykle komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie. Jednak, aby taka opcja w pełni spełniała swoją funkcję, powinieneś wybrać odpowiedni uchwyt do telewizora.
  Jak zapewnić bezpieczeństwo komputera Mac?
  Ile razy słyszeliśmy, że Mac to więcej niż bezpieczny i niezniszczalny system? Apple od lat dba o jego bezpieczeństwo poprzez niejawność, czyli innymi słowy, własne oprogramowanie, produkt flagowy i gwarancję marki.
  DNS – czym jest?
  Serwery DNS mają kluczowe znaczenie dla działania internetu, jednak wielu użytkowników internetu nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Co to jest DNS, jak działa ten system i jakie funkcje spełnia? Co to jest DNS? DNS to skrót od pełnej nazwy „Domain Name System” – „system nazw domenowych”. Jest to specjalny protokół, którego zadaniem jest tłumaczenie nazw domenowych (adresów stron wpisywanych przez internautów, np. Google.pl) na przypisane im adresy IP. W praktyce oznacza to, że informacje zrozumiałe dla ludzi są przetwarzane na format rozpoznawany przez serwery. System nazw domenowych to w pewnym sensie internetowy odpowiednik książki telefonicznej – do […]
  Full stack developer – kim jest i co potrafi?
  Wybierając ścieżkę kariery w IT, programiści bardzo często zastanawiają się nad odpowiedzią na pytanie, czy chcą zajmować się back-endem czy może jednak zostać front-end developerem.