Reklama

Zarejestruj najpiękniejsze chwile kamerą sportową!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kamera sportowa może przydać się w wielu sytuacjach. To coraz częściej używany gadżet podczas wyjazdów, ekstremalnych wycieczek związanych z aktywnym spędzaniem czasu. Najlepsze kamery sportowe posiadają jakość obrazu Full HD lub 4K, co znacząco wpływa na idealne ujęcia w każdym miejscu. Kamery sportowe sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych, dlatego może być idealną opcją dla miłośników sportów zimowych lub nurków. Taką kamerę może mieć każdy – nie jest droga, a dodatkowo to świetne rozwiązanie w różnych sytuacjach. 

Kamera sportowa Full HD – kiedy może się przydać?

Kamera sportowa przyda się szczególnie tym, którzy uwielbiają spędzać czas “na sportowo”, nagra wszelkie popisy sportowe, którymi możesz pochwalić się w social mediach społecznościowych lub tworząc wyjątkowe filmy na potrzeby spotkań rodzinnych. Jej wygodna i mała forma pozwala łatwo zamontować ją do kasku sportowego, kierownicy roweru i innych miejsc. Pozwoli też na robienie zdjęć i nagrywanie filmów podczas imprez rodzinnych lub integracyjnych. Dzięki odpowiedniej jakości obrazu, można nagrywać dynamiczne filmy na wycieczkach szkolnych lub integracjach w pracy. Podczas ważnych wydarzeń przyda się również możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Tym samym wzmocnisz efektywność swojego wideo. Kamerę sportową możesz zabrać ze sobą, gdzie tylko chcesz. Ważne, by przy wyborze zwrócić uwagę na rozdzielczość kamery sportowej, aby cieszyć się najlepszą jakością obrazu. 

Kamery sportowe – funkcje i właściwości

Kamery sportowe oprócz nagrywania i robienia zdjęć, mają zamontowane automatyczne zapisywanie filmu, posiadają stabilizator obrazu oraz wykonane są z wysokiej jakości materiału odpornego na czynniki zewnętrzne. Dobra kamera wyróżnia się również dodatkowymi funkcjami – funkcja timelapse (umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych), slow motion (umożliwia nagrywanie filmów w zwolnionym tempie), czy HDR (lepsze odwzorowanie barw i kontrastu oraz szczegółowość scen). Niezwykle ważne, aby kamera posiadała szerokokątny obiektyw oraz wysoką rozdzielczość matrycy, które pozwolą na nagrywanie szerokiej powierzchni niezależnie od położenia w wysokiej jakości. 

Istotna jest prędkość nagrywania. W zależności od upodobań lub rodzaju nagrań – mogą być amatorskie lub profesjonalne – każdemu użytkownikowi przypadnie do gustu inny standard nagrywania. Standardowe kamery pozwalają rejestrować obraz w 30 kl/s, 60 kl/s, zaś droższe kamery sportowe zapewniają prędkość nagrywania na poziomie 120 kl/s lub nawet 240 kl/s, cechują się też lepszą stabilizacją obrazu. Często do kamer sportowych dołączana jest wodoszczelna obudowa, która szczególnie przydaje się podczas nagrywania w deszczu lub kilkadziesiąt metrów pod wodą w szczególnie ekstremalnych warunkach.

Wybierz najlepsze spośród kamer sportowych

Jaka kamera sportowa będzie najlepsza? Wyszukując najlepsze jakościowo kamery sportowe wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “ranking kamer sportowych”. Wśród nich na szczególną uwagę w ostatnich latach zasługują kamery firmy Xiaomi. Kamera sportowa Xiaomi zapewnia wyjątkową rozdzielczość w każdej sytuacji, a przy tym jej cena jest adekwatna do jakości produktu. Wytrzymała na warunki atmosferyczne, zapewniająca wysoką rozdzielczość zdjęć i filmów, pozwoli na nagranie najlepszych wspomnień.

Dobra kamera sportowa – z rejestracją obrazu w 4K Ultra HD, wieloma dodatkowymi funkcjami (np. dedykowaną aplikacją), stabilizacją obrazu, powinna pracować przynajmniej godzinę bez ładowania. Najlepiej zaopatrzyć się w taką z łatwo wymienialnym akumulatorkiem, zapewni więcej zabawy oraz utrwali więcej niezwykłych przeżyć. Ważna jest również wbudowana funkcja pętli, która zapewni zapis nowych filmów w miejsce starych nagrań. Tym samym pozbędziesz się problemu związanego z nagłym brakiem miejsca w pamięci urządzenia. 

Najlepsza kamera sportowa w zasięgu ręki

Podobnie jak zegarek do biegania, czy opaska – kamera sportowa pozwala na wykonywanie komend głosowych poprzez sterowanie głosem. Tym samym o wiele bardziej ułatwi korzystanie z niej podczas czynności sportowych, kiedy nie możemy kontrolować położenia kamery. Taka funkcja pozwala na obsługę kamery bez użycia rąk. Coraz częściej obsługiwany jest również Bluetooth, dzięki któremu z łatwością prześlesz nagrania i zdjęcia na telefon lub komputer. Nowoczesna kamera sportowa pozwala również na nawiązanie łączności Wi-Fi, dzięki czemu z łatwością udostępnisz w mediach społecznościowych swoje dokonania sportowe lub imprezy. Przyda się również w celu wyświetlania obrazu na żywo łącząc je z kontem na Instagramie lub Facebooku.

Jeśli zatem interesuje Cię wygoda kręcenia w każdych warunkach, nawet tych najtrudniejszych, sięgnij po kamerę sportową i ciesz się niezwykłymi historiami stworzonymi przez Ciebie w każdym miejscu na Ziemi. Nawet jeśli nie masz dużych wymagań sprzętowych i będziesz nagrywał filmy tylko dla siebie, nie dzieląc się nimi w mediach, warto wypróbować tak wielofunkcyjne urządzenie i cieszyć się jego możliwościami w sytuacjach wartych uwiecznienia.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  Quell Gauntlet – trening bokserski i dobra zabawa
  Poprzedni artykuł
  TOP 10 przydatnych urządzeń elektronicznych do 200 złotych!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Reklama

  Jak wybrać dobry uchwyt do telewizora?
  Podwieszany TV to niezwykle komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie. Jednak, aby taka opcja w pełni spełniała swoją funkcję, powinieneś wybrać odpowiedni uchwyt do telewizora.
  Jak zapewnić bezpieczeństwo komputera Mac?
  Ile razy słyszeliśmy, że Mac to więcej niż bezpieczny i niezniszczalny system? Apple od lat dba o jego bezpieczeństwo poprzez niejawność, czyli innymi słowy, własne oprogramowanie, produkt flagowy i gwarancję marki.
  DNS – czym jest?
  Serwery DNS mają kluczowe znaczenie dla działania internetu, jednak wielu użytkowników internetu nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Co to jest DNS, jak działa ten system i jakie funkcje spełnia? Co to jest DNS? DNS to skrót od pełnej nazwy „Domain Name System” – „system nazw domenowych”. Jest to specjalny protokół, którego zadaniem jest tłumaczenie nazw domenowych (adresów stron wpisywanych przez internautów, np. Google.pl) na przypisane im adresy IP. W praktyce oznacza to, że informacje zrozumiałe dla ludzi są przetwarzane na format rozpoznawany przez serwery. System nazw domenowych to w pewnym sensie internetowy odpowiednik książki telefonicznej – do […]
  Czym zajmuje się JavaScript Developer?
  JavaScript Developer odpowiada za projektowanie oraz wdrażanie aplikacji i oprogramowania, stosując konkretny język projektowania – JavaScript. Ściśle współpracuje z UX i UI designerem, by wspólnie opracować jak najlepszy i najbardziej intuicyjny produkt – np. stronę internetową lub aplikację na smartfon.