Technews

Automatyczny detektor spalonego na MŚ w piłce nożnej? To możliwe!

Czy technologia umożliwi nam przestrzeganie zasad podczas meczów piłkarskich z dokładnością co do sekundy? To już dziś staje się naprawdę realnym scenariuszem. 

Rozwój technologii we współczesnym świecie postępuje niezwykle dynamicznie. Widać to choćby w piłkarskim świecie. Niewiele osób wie, że trwają intensywne prace nad systemem wykrywającym spalone podczas meczów piłkarskich. Jeśli twórcy zdążą wprowadzić system w życie już niedługo, to bardzo prawdopodobne jest, że będzie to rewolucyjna zmiana w piłce nożnej. Proces decyzyjny podczas weryfikacji przez sędziów trwa – według specjalistów, komentatorów i samych piłkarzy czy kibiców – stanowczo zbyt długo. Pomyłki dotyczące konkretnych decyzji również zdarzałyby się rzadziej. 

W pełni zautomatyzowany system może być wykorzystany już w tym roku na mundialu!

Zdj. głóne: Zac Frith/pexels.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  Wybierasz się na biwak? Nie zapomnij o tych gadżetach!
  Poprzedni artykuł
  Najciekawsze ujęcia z kamer podczas zawodów sportowych — zobacz
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.
  Procesor M1 w MacBookach – najważniejsze fakty
  Procesor stanowi serce komputera. Nie inaczej jest w przypadku maszyn firmy Apple. Firma ta już kilka lat temu zapowiedziała, że odchodzi od umieszczania w swoich komputerach procesorów innych firm i stawia na własne.