Technews

Automatyczny spalony na mistrzostwach świata w Katarze? To możliwe!

Wielu nie było przekonanych, czy uda się przygotować SI na mistrzostwa. Okazało się to jednak możliwe i zdaje się, że w Katarze zobaczymy najnowszy sprzęt do wykrywania spalonych.

Całość będzie polegała na połączeniu receptorów ruchu, kamer i całego oprogramowania, czyli sztucznej inteligencji, z nadajnikiem, który otrzyma sędzia. Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której napastnik naruszy strefę i dojdzie do spalonego, SI powinna natychmiast poinformować o całym zajściu głównego sędziego. Gdyby tego było mało, całe zajście zostanie zarejestrowane i w przypadku wątpliwości będzie możliwość odtworzenia przebiegu zdarzeń na komputerze. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Tembela Bohle

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  Technologie wideoweryfikacji, które wykorzystywane są w sporcie
  Poprzedni artykuł
  System pomiaru czasu w pływaniu – jak to działa?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.