Technews

Czy w najnowszej FIFIE 23 będzie VAR? Zobacz sam!

FIFA 23 już od pewnego czasu gości na sklepowych półkach. Czy gracze mogą liczyć w tym roku na analizę VAR?

Video assistant referee (VAR) to jedna najważniejszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych innowacji w historii piłki nożnej. Wideoweryfikacja posiada zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, ale jedno jest pewne – nowoczesny system stał się w ostatnich latach nieodłącznym elementem meczów piłkarskich i prędko się to nie zmieni.

Z tego względu można się zastanawiać, czy VAR nie powinien pojawić się także w grze FIFA, która w założeniu ma w jak największym stopniu oddawać rzeczywiste zmagania. Pomimo że wideoweryfikacja z powodzeniem funkcjonuje w świecie piłki nożnej od 2016 roku, to do tej pory nie została wprowadzona do żadnej gry od Electronics Arts. Wiadomo już, że najnowsza odsłona nie będzie przełomem w tej kwestii – w FIFIE 23 po raz kolejny próżno szukać VAR-u.

Decyzja o pomijaniu systemu w kolejnych edycjach popularnej gry wydaje się w pełni zrozumiała. Wynika ona prawdopodobnie z faktu, że arbitrzy w grach FIFA najzwyczajniej w świecie nie popełniają błędów. Nieomylność sędziów sprawia, że dodatkowa weryfikacja za pomocą nagrań wideo staje się zbędna.

Zdj. główne: Edoardo Busti/unsplash.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Co trzeba wiedzieć o wyszukiwaniu głosowym?
  Poprzedni artykuł
  Co robić, gdy na ekranie telefonu wyświetla się nieznany numer?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.