Technews

Czy w najnowszej FIFIE 23 będzie VAR? Zobacz sam!

FIFA 23 już od pewnego czasu gości na sklepowych półkach. Czy gracze mogą liczyć w tym roku na analizę VAR?

Video assistant referee (VAR) to jedna najważniejszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych innowacji w historii piłki nożnej. Wideoweryfikacja posiada zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, ale jedno jest pewne – nowoczesny system stał się w ostatnich latach nieodłącznym elementem meczów piłkarskich i prędko się to nie zmieni.

Z tego względu można się zastanawiać, czy VAR nie powinien pojawić się także w grze FIFA, która w założeniu ma w jak największym stopniu oddawać rzeczywiste zmagania. Pomimo że wideoweryfikacja z powodzeniem funkcjonuje w świecie piłki nożnej od 2016 roku, to do tej pory nie została wprowadzona do żadnej gry od Electronics Arts. Wiadomo już, że najnowsza odsłona nie będzie przełomem w tej kwestii – w FIFIE 23 po raz kolejny próżno szukać VAR-u.

Decyzja o pomijaniu systemu w kolejnych edycjach popularnej gry wydaje się w pełni zrozumiała. Wynika ona prawdopodobnie z faktu, że arbitrzy w grach FIFA najzwyczajniej w świecie nie popełniają błędów. Nieomylność sędziów sprawia, że dodatkowa weryfikacja za pomocą nagrań wideo staje się zbędna.

Zdj. główne: Edoardo Busti/unsplash.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Serwis motocykla przed podróżą – ważne etapy
  Poprzedni artykuł
  Co robić, gdy na ekranie telefonu wyświetla się nieznany numer?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews