Technews

Czym różnią się laptopy biznesowe od laptopów do użytku domowego?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kupując laptop, powinieneś mieć na uwadze jego parametry techniczne, walory wizualne i cenę, ale nie możesz zapominać o tym, by dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Inne notebooki są polecane dla użytkowników domowych, a inne dla profesjonalistów. Sprawdź, czym właściwie różnią się między sobą laptopy biznesowe od laptopów domowych?

Różnice wizualne

Czy rzeczywiście laptopy biznesowe można bezbłędnie rozpoznać na tle notebooków konsumenckich? Być może sam wygląd jeszcze nie oznacza, z jakim sprzętem masz do czynienia. Jednak najczęściej komputery domowe mobilne mają obudowę wykonaną z lekkiego plastiku. Mogą być one kolorowe, wyróżniać się designem, ale plastik niestety jest podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Natomiast laptopy biznesowe są nieco inne – mają solidne obudowy, np. z aluminium. Będą więc one odporne na zarysowania i pęknięcia. Obudowy komputerów biznesowych mogą być też zrobione z lekkich stopów metali, stopu magnezu albo z włókien węglowych. Najlepszym tego przykładem są sprzęty z serii Dell Precision, HP EliteBook itp., jak można przeczytać w specyfikacji tych urządzeń opublikowanej przez sklep Laphard.pl.

Matryca matrycy nierówna

Po otwarciu laptopa konsumenckiego i biznesowego również możesz dostrzec istotne różnice. Sprzęt przeznaczony do użytku profesjonalnego będzie mieć najpewniej matową, antyrefleksyjną matrycę, która pozwala na pracę w różnym oświetleniu, nawet przy intensywnym promieniowaniu słonecznym. Można bez trudu odczytać wówczas, co znajduje się na ekranie. Jest to utrudnione w przypadku błyszczących matryc konsumenckich komputerów mobilnych.

Różnice w instalowanych podzespołach

Praca z wykorzystaniem komputera mobilnego wymaga odpowiedniego sprzętu. Komputer domowy niekoniecznie będzie się nadawał do wykonywania setek operacji na minutę, co jest niezbędne przy projektowaniu grafiki, montowaniu filmów czy też używaniu programów, takich jak np. AutoCAD.

Laptopy przeznaczone dla świata biznesu mają być niezawodne, szybko działać i być dostosowane najlepiej jak to możliwe do typu wykonywanej pracy. Właściwie wszystkie podzespoły laptopów profesjonalnych muszą być dobrej jakości. Użytkownikom zależy na bezawaryjnej, bezpiecznej pracy, na szybkości otwierania aplikacji czy zapisywania danych. Kiedy kupujesz komputer biznesowy, sprawdź, jaki ma procesor, np. może to być niskonapięciowy Inter Core i7. Laptopy tego typu w porównaniu z urządzeniami typowo domowymi mają o wiele więcej zabezpieczeń, m.in. mogą wykorzystywać czytniki linii papilarnych czy szyfrowanie danych TPM.

Zdj. główne: materiał od klienta

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  System pomiaru czasu w pływaniu – jak to działa?
  Poprzedni artykuł
  Gdzie kupić smartfon?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.
  Procesor M1 w MacBookach – najważniejsze fakty
  Procesor stanowi serce komputera. Nie inaczej jest w przypadku maszyn firmy Apple. Firma ta już kilka lat temu zapowiedziała, że odchodzi od umieszczania w swoich komputerach procesorów innych firm i stawia na własne.