AplikacjeTechnews

E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży

Oficjalne rozpoczęcie wakacji to świetna okazja, aby rzucić okiem na e-usługi, które uczynią ten beztroski okres jeszcze przyjemniejszym oraz znacznie mniej skomplikowanym. Oto kilka najciekawszych propozycji dla osób planujących spędzić tegoroczne lato w aktywny sposób.

Wakacje to okres, w którym wielu z nas decyduje się na jakiś czas opuścić zacisze domowego ogniska i udać się w nieznane. W kontekście podróży nieocenione okażą się nowoczesne technologie, a konkretnie e-usługi. Dzięki nim wyjazd na urlop stanie się łatwiejszy, a my będziemy mogli skupić się wyłącznie na przyjemnościach. Z których aplikacji warto skorzystać?

Bezpieczny autobus

Autokary, busy oraz autobusy to jedne z najchętniej wybieranych środków lokomocji. E-usługa Bezpieczny autobus daje możliwość błyskawicznej weryfikacji dowolnego pojazdu – w tym celu wystarczy tylko podać jego numer rejestracyjny. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wybrany przez nas środek transportu spełnia kryteria bezpieczeństwa.

🛑 Weekendowa wyprawa autobusowa, a może Twoje dziecko w przyszłym tygodniu jedzie na wycieczkę? 🚌 Numer rejestracyjny…

Opublikowany przez Cyfryzacja KPRM Piątek, 18 czerwca 2021

mObywatel

Aplikacja, która przyda się wszystkim podróżnikom. Zawiera ona wszystkie dane niezbędne do przystąpienia do wyjazdu: imiona, nazwisko, PESEL, datę urodzenia, numer dowodu osobistego oraz datę jego ważności, obywatelstwo, a także zdjęcie z dowodu osobistego. Wymienione informacje przydadzą się nie tylko podczas samej podróży, ale również czynności takich jak zameldowanie w hotelu, kontrola biletów, czy wypożyczanie sprzętu sportowego.

Historia pojazdu

Bezpłatny program skierowany przede wszystkim do kierowców, którzy przed wakacjami przymierzają się do zakupu nowego auta. Dzięki aplikacji sprawdzimy, czy wybrany przez nas pojazd nie był wcześniej kradziony, złomowany i czy nie posiada przekręconego licznika. Potrzebne będą jedynie numer rejestracyjny, numer VIN oraz data pierwszej rejestracji.

Usługa CEPiK „Historia Pojazdu” – pozwala sprawdzić auto przed zakupem.

👉Jakie informacje uzyskamy za pomocą usługi…

Opublikowany przez Defensa Ubezpieczenia Wtorek, 16 lutego 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Aktywne wakacje ze smartfonem – aplikacje turystyczne, które warto zainstalować na lato
  Poprzedni artykuł
  Inteligentne legginsy do jogi – jak działa technologia od Wearable X?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Aplikacje

  Nowa gra sportowa VR na gogle Oculus Quest 2. Rezzil Player 22 zadebiutuje już tego lata!
  Gogle VR stały się w ostatnim czasie łakomym kąskiem dla osób lubiących korzystać z nowoczesnych gadżetów podczas każdej aktywności fizycznej. Technologia ta w dalszym ciągu pozostaje jednak stosunkowo nowa, w związku z czym zakres dostępnych aplikacji jest dość mocno ograniczony. Miłośników wirtualnego treningu z pewnością uraduje więc fakt, że na gogle cieszące się największą popularnością – Oculus Quest 2 – wkrótce trafi nowa gra ruchowa!
  Najlepsze aplikacje mobilne polskich klubów piłkarskich
  W Google Play można znaleźć aplikacje mobilne większości drużyn PKO BP Ekstraklasy. Pozwalają one między innymi oglądać unikalne materiały video, sprawdzać wyniki meczów, zapoznawać się z aktualnościami, a nawet kupić bilet na zbliżający się mecz. Oto najpopularniejsze z nich!