Technews

Facebook zawiesił technologię wykrywania twarzy

W związku ze skandalami wokół firm, które zaczęły inwigilować swoich użytkowników, Meta (właściciel Facebooka) postanowiła odejść od możliwości wykrywania twarzy.

Firma Marka Zuckerberga podała do oficjalnego obiegu informację o swojej decyzji odnośnie do technologii wykrywania twarzy – zdecydowała o jej usunięciu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie jej używa do stosowania filtrów na Instagramie, Facebooku, Snapchacie itd. Według statystyk z usługi tej korzysta aktualnie około 500 milionów użytkowników.

Nie wiadomo, na jak długo Meta zawiesi technologię. Istnieją przypuszczenia, że jest to proceder tymczasowy, dopóki służby bezpieczeństwa i rządy (zwłaszcza USA) nie stworzą odpowiednich przepisów prawnych. Nie ma co się oszukiwać, głównym powodem, dla którego Facebook zawiesił technologię, jest jego negatywny wizerunek i obawy przed konsekwencjami. Zapewne gdy tylko powstaną odpowiednie regulacje, Meta znów uruchomi usługę, tym razem jednak dostosuje ją do nowych przepisów.

Zdj. główne: Glen Carrie/unsplash.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  Sensoria Smart Socks – inteligentne skarpetki, które podpowiadają, jak prawidłowo biegać
  Poprzedni artykuł
  Technologie wideoweryfikacji, które wykorzystywane są w sporcie
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews