Technews

Facebook zawiesił technologię wykrywania twarzy

W związku ze skandalami wokół firm, które zaczęły inwigilować swoich użytkowników, Meta (właściciel Facebooka) postanowiła odejść od możliwości wykrywania twarzy.

Firma Marka Zuckerberga podała do oficjalnego obiegu informację o swojej decyzji odnośnie do technologii wykrywania twarzy – zdecydowała o jej usunięciu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie jej używa do stosowania filtrów na Instagramie, Facebooku, Snapchacie itd. Według statystyk z usługi tej korzysta aktualnie około 500 milionów użytkowników.

Nie wiadomo, na jak długo Meta zawiesi technologię. Istnieją przypuszczenia, że jest to proceder tymczasowy, dopóki służby bezpieczeństwa i rządy (zwłaszcza USA) nie stworzą odpowiednich przepisów prawnych. Nie ma co się oszukiwać, głównym powodem, dla którego Facebook zawiesił technologię, jest jego negatywny wizerunek i obawy przed konsekwencjami. Zapewne gdy tylko powstaną odpowiednie regulacje, Meta znów uruchomi usługę, tym razem jednak dostosuje ją do nowych przepisów.

Zdj. główne: Glen Carrie/unsplash.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
    Sensoria Smart Socks – inteligentne skarpetki, które podpowiadają, jak prawidłowo biegać
    Poprzedni artykuł
    Technologie wideoweryfikacji, które wykorzystywane są w sporcie
    Następny artykuł

    Może Ci się spodobać

    Komentarze

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Więcej w Technews

    Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
    Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
    7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
    Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.
    Procesor M1 w MacBookach – najważniejsze fakty
    Procesor stanowi serce komputera. Nie inaczej jest w przypadku maszyn firmy Apple. Firma ta już kilka lat temu zapowiedziała, że odchodzi od umieszczania w swoich komputerach procesorów innych firm i stawia na własne.