Technews

FIFA będzie testować technologię rozpoznawania spalonego!

Odbywający się właśnie w Katarze turniej Arab Cup stał się doskonałą okazją do przetestowania najnowszej technologii, której celem jest precyzyjniejsze wyłapywanie spalonego.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska od lat zmagała się z poważnym dylematem, czyli spalonymi. Niejednokrotnie taki spalony decydował o losie meczu, a czasem i całego turnieju. Nie ma się więc co dziwić, że FIFA postanowiła w końcu zainwestować większe pieniądze i spróbować znaleźć ostateczne rozwiązanie. 

Technologia została oparta na – co może wiele osób zaskoczyć – śledzeniu kończyn zawodników. Warto przypomnieć definicję spalonego: „Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli jakakolwiek część głowy, ciała lub nóg jest bliżej linii bramkowej drużyny przeciwnej niż zarówno piłka, jak i przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej”. Technologia natychmiast poinformuje o takim przekroczeniu sędziego VAR, który będzie mógł przyjrzeć się nagraniu, które zostanie przesłane do pokoju operacyjnego niemal w czasie rzeczywistym. Arbiter będzie mógł wtedy podjąć decyzję niemal ze stuprocentową pewnością.

Zdj. główne: Joppe Spaa/unsplash.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  Real Madryt zaprezentował nowy stadion! Robi wrażenie
  Poprzedni artykuł
  Czy proces pozycjonowania jest kosztowny?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.