Technews

FIFA będzie testować technologię rozpoznawania spalonego!

Odbywający się właśnie w Katarze turniej Arab Cup stał się doskonałą okazją do przetestowania najnowszej technologii, której celem jest precyzyjniejsze wyłapywanie spalonego.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska od lat zmagała się z poważnym dylematem, czyli spalonymi. Niejednokrotnie taki spalony decydował o losie meczu, a czasem i całego turnieju. Nie ma się więc co dziwić, że FIFA postanowiła w końcu zainwestować większe pieniądze i spróbować znaleźć ostateczne rozwiązanie. 

Technologia została oparta na – co może wiele osób zaskoczyć – śledzeniu kończyn zawodników. Warto przypomnieć definicję spalonego: „Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli jakakolwiek część głowy, ciała lub nóg jest bliżej linii bramkowej drużyny przeciwnej niż zarówno piłka, jak i przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej”. Technologia natychmiast poinformuje o takim przekroczeniu sędziego VAR, który będzie mógł przyjrzeć się nagraniu, które zostanie przesłane do pokoju operacyjnego niemal w czasie rzeczywistym. Arbiter będzie mógł wtedy podjąć decyzję niemal ze stuprocentową pewnością.

Zdj. główne: Joppe Spaa/unsplash.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  Real Madryt zaprezentował nowy stadion! Robi wrażenie
  Poprzedni artykuł
  Czy proces pozycjonowania jest kosztowny?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews