GadżetyTechnews

Galaxy Watch 4 coraz bliżej. System Wear OS zrewolucjonizuje zegarki koreańskiego giganta!

Do światowej premiery inteligentnego zegarka Samsung Galaxy Watch 4 czasu coraz mniej, w związku z czym w internecie regularnie pojawiają się rozmaite przecieki dotyczące jego aspektów wizualnych oraz funkcjonalności. Czym nowe urządzenie koreańskiego giganta będzie kusiło maniaków nowoczesnych technologii?

Po wejściu na rynek dostępny w dwóch odsłonach o różnej wielkości Samsung Galaxy Watch 4 może błyskawicznie stać się symbolem rewolucji wśród gadżetów popularnej firmy – i wcale nie chodzi tutaj o odświeżony design. Wszystko za sprawą systemu Google Wear OS, który ma zastąpić nieco przestarzałe już oprogramowanie Tizen. Taka zmiana dałaby użytkownikom możliwość korzystania z zupełnie nowych, nieznanych dotąd opcji, jak choćby od dłuższego czasu wyczekiwane w Polsce płatności zbliżeniowe.

Pomimo zmiany oprogramowania na zdecydowanie mniej energooszczędne, Samsung ani myśli wyraźnie zwiększać pojemność bateryjek. Mniejsza wersja urządzenia zostanie wyposażona w akumulator o pojemności 240 mAh, natomiast większa będzie dysponować ogniwem 350 mAh. Czy taka decyzja nie odciśnie negatywnego wpływu na czas pracy zegarków? Czas pokaże, a miłośnikom gadżetów koreańskiej marki nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że Samsung nie obniży jakości na tym istotnym polu.

Dobra bateria będzie miała szczególne znaczenie zwłaszcza dla tych, którzy zamierzają wykorzystywać Samsung Galaxy Watch 4 w celach treningowych. W zegarku nie zabraknie bowiem również rozbudowanego modułu sportowego, w którym – wzorem poprzednich edycji – znajdą się rozmaite dyscypliny. Na chwilę obecną trudno jednak stwierdzić, czy pod tym względem będziemy mieli do czynienia z wieloma nowościami. Okaże się to już najbliższego lata!

Foto wyróżniające: Louis PL / Wikimedia Commons

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Poczuć się jak na stadionie. Jakie możliwości dają nowoczesne telewizory do oglądania sportu?
  Poprzedni artykuł
  5 aplikacji, które powinien znać każdy kibic piłki nożnej
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Lustrzanki – jakie mają zalety?
  Lustrzanki to aparaty fotograficzne, które od dawna cieszą się popularnością wśród profesjonalnych fotografów oraz miłośników fotografii. W porównaniu do aparatów kompaktowych, lustrzanki mają wiele zalet, które sprawiają, że są one najlepszym wyborem dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość zdjęć.
  Apple Watch Ultra – czy to najlepszy zegarek w teren?
  Nowoczesna technologia coraz bardziej przenika do naszego codziennego życia, a urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy smartwatche stają się nieodłącznym elementem garderoby każdego człowieka.