GadżetyTechnews

Galaxy Watch 4 coraz bliżej. System Wear OS zrewolucjonizuje zegarki koreańskiego giganta!

Do światowej premiery inteligentnego zegarka Samsung Galaxy Watch 4 czasu coraz mniej, w związku z czym w internecie regularnie pojawiają się rozmaite przecieki dotyczące jego aspektów wizualnych oraz funkcjonalności. Czym nowe urządzenie koreańskiego giganta będzie kusiło maniaków nowoczesnych technologii?

Po wejściu na rynek dostępny w dwóch odsłonach o różnej wielkości Samsung Galaxy Watch 4 może błyskawicznie stać się symbolem rewolucji wśród gadżetów popularnej firmy – i wcale nie chodzi tutaj o odświeżony design. Wszystko za sprawą systemu Google Wear OS, który ma zastąpić nieco przestarzałe już oprogramowanie Tizen. Taka zmiana dałaby użytkownikom możliwość korzystania z zupełnie nowych, nieznanych dotąd opcji, jak choćby od dłuższego czasu wyczekiwane w Polsce płatności zbliżeniowe.

Pomimo zmiany oprogramowania na zdecydowanie mniej energooszczędne, Samsung ani myśli wyraźnie zwiększać pojemność bateryjek. Mniejsza wersja urządzenia zostanie wyposażona w akumulator o pojemności 240 mAh, natomiast większa będzie dysponować ogniwem 350 mAh. Czy taka decyzja nie odciśnie negatywnego wpływu na czas pracy zegarków? Czas pokaże, a miłośnikom gadżetów koreańskiej marki nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że Samsung nie obniży jakości na tym istotnym polu.

Dobra bateria będzie miała szczególne znaczenie zwłaszcza dla tych, którzy zamierzają wykorzystywać Samsung Galaxy Watch 4 w celach treningowych. W zegarku nie zabraknie bowiem również rozbudowanego modułu sportowego, w którym – wzorem poprzednich edycji – znajdą się rozmaite dyscypliny. Na chwilę obecną trudno jednak stwierdzić, czy pod tym względem będziemy mieli do czynienia z wieloma nowościami. Okaże się to już najbliższego lata!

Foto wyróżniające: Louis PL / Wikimedia Commons

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Poczuć się jak na stadionie. Jakie możliwości dają nowoczesne telewizory do oglądania sportu?
  Poprzedni artykuł
  5 aplikacji, które powinien znać każdy kibic piłki nożnej
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Gadżety

  Tradycji stanie się zadość. Apple Watch Series 7 z szeregiem nowych funkcji!
  Wzorem minionych lat, Apple postanowiło nieco odświeżyć swoją bogatą ofertę urządzeń elektronicznych. Innowacje dotyczą również gadżetów wearables, w tym oczywiście zyskujących coraz szersze grono zwolenników smartwatchy. Aby pozostać na topie, należy nieustannie się rozwijać, w związku z czym nowy Apple Watch Series 7, którego debiut może nastąpić tuż po wakacjach, ma spełnić wszystkie wymagania techmaniaków. Jakie funkcjonalności zaoferuje użytkownikom inteligentny zegarek z logiem jabłka?