GadżetyTechnews

Garmin Descent MK2s – „miniaturowy komputer dla nurków” w przystępnej cenie

Wszystko wskazuje na to, że na rynek nowoczesnych technologii już wkrótce wejdzie nowy inteligentny zegarek dla nurków – Garmin Descent MK2s. Gadżet ten będzie nieco mniejszą i tańszą wersją dostępnego od jakiegoś czasu smartwatcha Descent MK2, lecz warto zwrócić na niego uwagę ze względu na niezwykle ciekawe funkcjonalności.

Urządzenia wearables firmy Garmin cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród miłośników tego typu gadżetów. O sile amerykańskiego producenta stanowią przede wszystkim inteligentne zegarki przeznaczone do uprawiania konkretnych dyscyplin sportowych, m.in. biegania, pływania czy nurkowania. Właśnie w tym celu powstał Garmin Descent Mk2, który niebawem doczeka się następcy o nieco mniejszych rozmiarach i bardziej przystępnej cenie.

Tym, co wyróżnia Garmin Descent MK2s spośród innych urządzeń z serii Descent MK jest jego rozmiar. Nowy smartwatch otrzyma bowiem zaledwie 1,2-calowy wyświetlacz, co z pewnością znajdzie uznanie w oczach osób preferujących kompaktowe gadżety. Podobnie jak w przypadku Garmin Descent Mk2, ma być to zegarek skonstruowany z myślą o entuzjastach nurkowania.

Garmin Descent MK2s zaoferuje użytkownikom dostęp do sześciu różnych trybów, wśród których znajdą się ekstremalne aktywności, takie jak nurkowanie z jedną lub wieloma butlami, czy pływanie na bezdechu. Zgodnie ze swoim przeznaczaniem, zegarek zostanie wyposażony w wiele przydatnych podczas divingu narzędzi – czujniki ABC (wysokościomierz, barometr i kompas), nadajnik GPS działający na powierzchni oraz pulsoksymetr. Boagata lista możliwości obejmuje również odtwarzanie muzyki, umożliwiający dokonywanie płatności zbliżeniowych system Garmin Pay oraz doskonale znane z innych urządzeń wearables funkcje sportowe.

Bateria zapewni gadżetowi określanemu jako „komputer nurkowy w formie zegarka” nawet do 30 godzin pracy w trybie nurkowania oraz tydzień w trybie smartwatcha! Garmin Descent MK2s z pewnością znajdzie szerokie grono odbiorców nie tylko dzięki rozbudowanym funkcjom oraz nienagannej baterii, ale również za sprawą nieco niższej ceny. Zakup tego zegarka to wydatek rzędu 1000 dolarów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 3 700 złotych.

New Garmin Products Are Here!

The Garmin Descent MK2s is ready for the simplest and most complicated dives. And with…

Opublikowany przez Divers Direct Czwartek, 22 października 2020

Foto wyróżniające: Ahmad Faiz Mustafa, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Czy optyczne sensory tętna dla sportowców sprawdzają się podczas intensywnego wysiłku fizycznego?
  Poprzedni artykuł
  Premierowy smartwatch marki Citizen, czyli jak połączyć funkcjonalność z eleganckim wyglądem
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Lustrzanki – jakie mają zalety?
  Lustrzanki to aparaty fotograficzne, które od dawna cieszą się popularnością wśród profesjonalnych fotografów oraz miłośników fotografii. W porównaniu do aparatów kompaktowych, lustrzanki mają wiele zalet, które sprawiają, że są one najlepszym wyborem dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość zdjęć.
  Apple Watch Ultra – czy to najlepszy zegarek w teren?
  Nowoczesna technologia coraz bardziej przenika do naszego codziennego życia, a urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy smartwatche stają się nieodłącznym elementem garderoby każdego człowieka.