Technews

Jakie wybrać dodatkowe ubezpieczenie na życie?

Wybór odpowiedniego rodzaju dodatkowego ubezpieczenia na życie może być trudny. Jest to również ważna decyzja. Niezwykle znaczącą kwestią jest to, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje zdrowie, a także swoich bliskich, jeżeli jest się na przykład rodzicem lub w związku małżeńskim. Wybierając właściwą opcję, można spać spokojnie i być przekonanym, że jest się przygotowanym na każdą ewentualność.

Ubezpieczenie na życie – czym się charakteryzuje?

Ubezpieczenie na życie jest umową pomiędzy ubezpieczycielem a właścicielem polisy. Polisa ubezpieczeniowa na życie gwarantuje, że usługodawca wypłaci określoną sumę pieniędzy wskazanym beneficjentom w momencie śmierci ubezpieczonego w zamian za składki płacone przez klienta za jego życia. Aby umowa była wykonalna, wniosek o ubezpieczenie na życie musi dokładnie ujawniać przeszłe i obecne warunki zdrowotne ubezpieczonego oraz działania wysokiego ryzyka.

Jakie są rodzaje ubezpieczenia na życie?

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów ubezpieczeń na życie, które zaspokajają różnego rodzaju potrzeby i preferencje. W zależności od krótko lub długoterminowych potrzeb osoby, która ma być ubezpieczona, ważne jest, aby rozważyć, czy wybrać tymczasowe, czy stałe ubezpieczenie na życie.

Terminowe ubezpieczenie na życie

Terminowe ubezpieczenie na życie trwa przez określoną liczbę lat, a następnie się kończy. Okres ten wybiera się przy zawieraniu polisy. Popularne są opcje 10-, 20- lub 30-letnie. Najlepsze terminowe polisy na życie równoważą przystępność cenową z długoterminową stabilnością finansową. Dużą popularnością cieszą się odmiany tego rodzaju ubezpieczenia takie jak:

  • „Terminowe ubezpieczenie na życie z malejącą sumą ubezpieczenia” jest odnawialnym terminowym ubezpieczeniem na życie, w którym pokrycie maleje przez cały okres trwania polisy według stawki ustalonej z góry.
  • „Zamienne terminowe ubezpieczenie na życie” pozwala posiadaczom polisy na zamianę polisy terminowej na ubezpieczenie stałe.
  • „Corocznie odnawialna terminowa polisa na życie” jest odnawiana co roku i zapewnia wycenę na 365 dni od momentu, w którym polisa została zakupiona. Składki wzrastają co 12 miesięcy i jest to zazwyczaj najtańsze ubezpieczenie.

Stałe ubezpieczenie na życie

Stałe ubezpieczenie na życie pozostaje w mocy przez całe życie klienta, chyba że właściciel polisy przestanie płacić składki lub zrezygnuje z polisy. Zazwyczaj jest ono droższe niż polisa terminowa.

Do najpopularniejszych usługodawców, którzy oferują stałe ubezpieczenie na życie, a także pakiety o innym terminie trwania, należą m.in. Ergo Hestia, PZU, czy Generali. Wybierając się do punktu sprzedaży pakietów ubezpieczeniowych, które znajdują się zazwyczaj w każdym mieście, można zdobyć informacje niezbędne do wybrania właściwej opcji, a także skorzystać z atrakcyjnej oferty cenowej. 

Jednak prawdopodobnie najlepszym wyjściem, jest odwiedzenie strony internetowej, gdzie znajdują się szczegółowe rankingi, a także informacje na temat poszczególnych opcji, które w swojej ofercie ma akurat ubezpieczyciel. Dzięki temu wybranie odpowiedniego pakietu jest prostsze. 

Jak znaleźć dobrego usługodawcę?

Jeżeli szukasz dobrego ubezpieczyciela, w którego ofercie znajdziesz opcję taką jak dodatkowe ubezpieczenie na życie, warto zapoznać się z informacjami na temat najlepszych usługodawców na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/. Oprócz tego możesz skorzystać z informacji, które są umieszczone na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/jakie-wybrac-dodatkowe-ubezpieczenie-na-zycie/75.html, gdzie można zdobyć wiedzę na temat atrakcyjnych form dodatkowego ubezpieczenia na życie.

Zdjęcie główne: JESHOOTS.COM/unsplash.com

Zepp Football Tracker – kieszonkowy rejestrator najważniejszych osiągów piłkarza
Poprzedni artykuł
Aplikacje mobilne największych sklepów sportowych – jedno konto, wiele korzyści
Następny artykuł

Może Ci się spodobać

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Technews

Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.