Technews

Legia Warszawa otwiera szkółkę esportową. Legia Esport Schools wykształci zawodowych graczy!

Press info

Legia Warszawa mocno inwestuje w rozwój sekcji esportowej. Nowatorska na skalę ogólnopolską szkółka Legia Esport Schools będzie kształcić oraz wychowywać młodych adeptów sportu elektronicznego w wieku 6-16 lat. Na początkujących gamerów czeka już dedykowany program szkoleniowy w formie zajęć stacjonarnych realizowanych w specjalnie wydzielonej przestrzeni na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3.

Legia Esport Schools – innowacyjny projekt sportowy i edukacyjny

Legia Esport Schools to pierwsza szkółka esportowa w Polsce o tak zaawansowanym programie kształcenia. Dla dzieci oraz młodzieży w wieku 6-16 lat przygotowano interdyscyplinarną ścieżkę edukacyjną, która wyróżniającym się adeptom umożliwi szansę debiutu w prestiżowych rozgrywkach. Poprzez zajęcia esportowe uczniowie będą uczyć się rozwiązywania problemów, logicznego myślenia, osiągania celów, a także nabywać umiejętności miękkie, takie jak komunikacja, kreatywność czy współpraca drużynowa. Regularnie będą również doskonalić swoje umiejętności w najpopularniejszych grach komputerowych, na czele z popularnym Minecraftem.

„Rosnące zainteresowanie gamingiem i esportem to globalny trend. Od lat mówi się głośno, że esport to przyszłość świata sportu. Dlatego Legia Warszawa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmłodszej i największej grupie graczy. Legia Esport Schools to pierwszy taki projekt w Polsce” – podkreśla Marcin Harasimowicz z Legia Soccer Schools.

Trzy poziomy kształcenia w Legia Esport Schools

Program szkolenia w Legia Esport Schools został odpowiednio dostosowany zarówno do wieku, jak i umiejętności młodych graczy. Pierwszy poziom pt. „Wstęp do esportu” jest dedykowany dzieciom od 6 do 10 lat, które dopiero wkraczają do cyfrowego świata esportu. Pod nadzorem doświadczonych trenerów i pedagogów będą uczyć się przede wszystkim obsługi komputera, poznawać benefity płynące z gier komputerowych, a także rozwijać umiejętności komunikacyjne.

Na drugim poziomie kształcenia pt. „Esportowi odkrywcy” znajdą się adepci między 10 a 13 rokiem życia, którzy mają już obycie z komputerem i chcą rozwijać umiejętności esportowe. Podczas kursu zgłębią nieco bardziej zaawansowane mechanizmy rozgrywek, a następnie rozpoczną swoją specjalizację.

Trzeci poziom pod hasłem „Esportowe talenty” będzie zrzeszał obiecującą młodzież w wieku 11-16 lat. W tym przypadku edukacja będzie nastawiona na rozwój w konkretnej grze, o co zadbają doświadczeni trenerzy i profesjonalni zawodnicy.

„Esport wpływa na wszechstronny rozwój młodego człowieka, buduje w nim umiejętności współzawodnictwa, pracy zespołowej oraz przywództwa. To właśnie na tych aspektach chcemy się skupić w Legia Esport Schools” – zaznacza współtwórca Legia Esport School, Jarosław Śmietana z ESPOT Gaming Concept, głównego partnera sekcji szkoleniowej.

Kiedy wystartują zajęcia w Legia Esport Schools?

Zajęcia w Legia Esport Schools zostaną zainaugurowane w środę 9 czerwca – tego dnia nastąpi weryfikacja predyspozycji do esportu oraz umiejętności kandydatów na gamerów. Regularny cykl szkoleniowy wystartuje natomiast z początkiem września.

W ramach pierwszego miesiąca dziecko będzie mogło uczestniczyć łącznie w pięciu zajęciach:
•  zajęcia esportowe na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3 (x3)
•  turniejowe zajęcia esportowe w ESPOT Gaming Concept w Elektrowni Powiśle
•  grupowe zajęcia Sport w Esporcie na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3

Zajęcia esportowe będzie można również łączyć z treningami w innych, klasycznych dyscyplinach sportu – piłce nożnej, tenisie czy koszykówce. Najlepsi mogą liczyć na debiut w dorosłych zespołach Legii Warszawa.

Legia Warszawa powołuje do życia pierwszą w Polsce szkółkę esportową – Legia Esport Schools. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat 🎮

Więcej ➡ https://share.legia.com/WD4k

Opublikowany przez Legia Warszawa Piątek, 28 maja 2021

Foto wyróżniające: Legia Warszawa – materiały prasowe

Mateusz Świst
Z wykształcenia dziennikarz, a prywatnie pasjonat sportu i nowych technologii. Na co dzień otoczony wieloma użytecznymi gadżetami, które znacząco ułatwiają mu codzienne funkcjonowanie. Jako były kulturysta nie zapomina również o dbaniu o własną sylwetkę.
  5 najlepszych aplikacji z wynikami na żywo
  Poprzedni artykuł
  Pogromca bramek widmo. Na czym polega technologia goal-line?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews

  Maxcom FW42 Gold – wytrzymały zegarek dla miłośniczek aktywności fizycznej
  Bogatą ofertę firmy Maxcom zasilił właśnie zupełnie nowy inteligentny zegarek od polskiego dystrybutora. Smartwatch inaugurujący serię Style posiada mnóstwo rozbudowanych funkcji, a elegancki design sprawi, że przypadnie on do gustu przede wszystkim paniom. Maxcom FW42 Gold z pewnością należy najbardziej wyjątkowych urządzeń polskiej firmy. Zegarek został wyposażony w kopertę wykonaną w chirurgicznie precyzyjnej technologii CNC, w związku z czym cechuje go niebywała wytrzymałość. Dodatkowo sprzęt może pochwalić się wysoką odpornością na pył i wodę, o czym najlepiej świadczy certyfikat IP68. To wszystko sprawia, że już na wstępie nie powinniśmy mieć najmniejszych wątpliwości, że ów smartwatch powstał z myślą o osobach […]
  x-kom AGO Team wygrywa ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2021!
  x-kom AGO Team w majowym finale ESL Mistrzostw Polski 2021 okazał się lepszy od faworyzowanego Honoris i sięgnął tym samym po trzeci w swojej historii tytuł mistrza kraju. Następnym przystankiem na jego drodze będą eliminacje do międzynarodowego turnieju.
  Garmin Descent MK2s – „miniaturowy komputer dla nurków” w przystępnej cenie
  Wszystko wskazuje na to, że na rynek nowoczesnych technologii już wkrótce wejdzie nowy inteligentny zegarek dla nurków – Garmin Descent MK2s. Gadżet ten będzie nieco mniejszą i tańszą wersją dostępnego od jakiegoś czasu smartwatcha Descent MK2, lecz warto zwrócić na niego uwagę ze względu na niezwykle ciekawe funkcjonalności.