GadżetyTechnews

Lepiej późno niż wcale. EKG i pomiar ciśnienia w smartwatchach Samsunga zawitają do Polski!

Długo kazano nam czekać na ten moment, ale Galaxy Watch 3 oraz Galaxy Watch Active 2 wywalczyły w końcu stosowne certyfikacje na implementację EKG oraz pomiaru ciśnienia. Wyczekiwana przez posiadaczy tych zegarków aktualizacja już wkrótce trafi zatem do Polski!

Nasz kraj znalazł się w gronie ponad dwudziestu państw, w których niebawem możliwe będzie korzystanie z pomiaru ciśnienia oraz elektrokardiogramu (EKG) za pośrednictwem smartwatchy Galaxy Watch Active 2 oraz jego młodszego kuzyna – Galaxy Watch 3. Przypomnijmy, że do tej pory taka funkcja przysługiwała jedynie mieszkańcom Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej.

Możliwość wykonania EKG, a także zmierzenia ciśnienia za pomocą zegarka to kolejny argument przemawiający za urządzeniami spod znaku Samsunga. Pomimo że nawet najbardziej dokładne pomiary nie zastąpią badania z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu, to zdarzały się przypadki, gdy smartwatch był w stanie ostrzec użytkownika o problemach zdrowotnych.

Premiera nowych funkcji w smartwatchach Samsunga ma nastąpić oficjalnie już we czwartek 4 lutego, jednak dokładny termin aktualizacji może różnić się w zależności od regionu, w związku z czym warto na bieżąco monitorować status dostępności.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Xiaomi Mi Watch wkracza na polski rynek. Aż 117 trybów sportowych!
  Poprzedni artykuł
  Xiaomi Mi Band 6 z nowymi funkcjami. Moduł GPS i 30 trybów sportowych!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Lustrzanki – jakie mają zalety?
  Lustrzanki to aparaty fotograficzne, które od dawna cieszą się popularnością wśród profesjonalnych fotografów oraz miłośników fotografii. W porównaniu do aparatów kompaktowych, lustrzanki mają wiele zalet, które sprawiają, że są one najlepszym wyborem dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość zdjęć.
  Apple Watch Ultra – czy to najlepszy zegarek w teren?
  Nowoczesna technologia coraz bardziej przenika do naszego codziennego życia, a urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy smartwatche stają się nieodłącznym elementem garderoby każdego człowieka.