GadżetyTechnews

Lepiej późno niż wcale. EKG i pomiar ciśnienia w smartwatchach Samsunga zawitają do Polski!

Długo kazano nam czekać na ten moment, ale Galaxy Watch 3 oraz Galaxy Watch Active 2 wywalczyły w końcu stosowne certyfikacje na implementację EKG oraz pomiaru ciśnienia. Wyczekiwana przez posiadaczy tych zegarków aktualizacja już wkrótce trafi zatem do Polski!

Nasz kraj znalazł się w gronie ponad dwudziestu państw, w których niebawem możliwe będzie korzystanie z pomiaru ciśnienia oraz elektrokardiogramu (EKG) za pośrednictwem smartwatchy Galaxy Watch Active 2 oraz jego młodszego kuzyna – Galaxy Watch 3. Przypomnijmy, że do tej pory taka funkcja przysługiwała jedynie mieszkańcom Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej.

Możliwość wykonania EKG, a także zmierzenia ciśnienia za pomocą zegarka to kolejny argument przemawiający za urządzeniami spod znaku Samsunga. Pomimo że nawet najbardziej dokładne pomiary nie zastąpią badania z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu, to zdarzały się przypadki, gdy smartwatch był w stanie ostrzec użytkownika o problemach zdrowotnych.

Premiera nowych funkcji w smartwatchach Samsunga ma nastąpić oficjalnie już we czwartek 4 lutego, jednak dokładny termin aktualizacji może różnić się w zależności od regionu, w związku z czym warto na bieżąco monitorować status dostępności.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Xiaomi Mi Watch wkracza na polski rynek. Aż 117 trybów sportowych!
  Poprzedni artykuł
  Xiaomi Mi Band 6 z nowymi funkcjami. Moduł GPS i 30 trybów sportowych!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Jak wybrać odpowiednie gamerskie akcesoria audio?
  Szczególnie w grach multiplayer ważne są mikrofony gamingowe, a także słuchawki. Bardzo często trzeba bowiem na przykład poinformować partnerów z drużyny o tym, w którym miejscu znajdują się przeciwnicy. Odpowiednia komunikacja to podstawa między innymi gry klanowej. W tym artykule sprawdzamy, jaki sprzęt audio będzie najbardziej odpowiedni dla graczy.
  Jaki zegarek podarować komuś na święta?
  Nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest tradycja dawania sobie prezentów. Choć to bez wątpienia wspaniały zwyczaj, często bywa również kłopotliwy, ponieważ wybór odpowiedniego podarunku, zwłaszcza dla osoby, której nie znamy zbyt dobrze, nie należy do najłatwiejszych.