Technews

Motywacja poprzez wyzwania. Nowy wymiar rywalizacji w Samsung Health!

Regularne ćwiczenia to ogromne wyzwanie, na które nie zawsze wystarcza nam czasu, a przede wszystkim motywacji. Znalezienie w sobie chęci do uprawiania sportu może stać się jednak znacznie łatwiejsze za sprawą najnowszej funkcji popularnej apki Samsung Health.

Samsung Health wznosi sportowe pojedynki pomiędzy znajomymi na zupełnie nowy poziom. Od kilku dni za pośrednictwem aplikacji możemy rywalizować w grupie złożonej nawet z 10 osób. Przypomnijmy, że do tej pory użytkownikom przysługiwała możliwość „rzucenia rękawicy” tylko jednemu znajomemu.

Po utworzeniu wyzwania będzie możliwe śledzenie statystyk kroków zrobionych przez każdego członka powstałego zespołu. Samsung Health proponuje dwa warianty: przemaszerowanie jak największej liczby kroków w ustalonym czasie lub jak najszybsze osiągnięcie konkretnego celu (np. 50 czy 100 tysięcy kroków). W każdej z wspomnianych opcji widoczny będzie progres – zarówno nasz, jak i pozostałych uczestników wyzwania.

Nowa funkcja z pewnością wyposaży użytkowników w dodatkowe pokłady motywacji. Z podanych przez Samsunga statystyk wynika, że osoby rywalizujące ze znajomymi wykonują średnio 5488 kroków dziennie – to o bagatela 22% więcej od tych, którzy decydują się na samotne zmagania! Możliwość współzawodnictwa w większej grupie ma przysporzyć aplikacji jeszcze większe grono zwolenników.

Opcja Group Challenge zadebiutowała w Samsung Health 12 stycznia. Aktualizacja jest już dostępna w sklepach Google Play oraz Galaxy Apps. Na ten moment nie zostały natomiast podane informacje odnośnie daty wydania apki w wersji na iOS.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Nowa kampania Huawei – paruj bezprzewodowe słuchawki i smartwatche z dowolnym smartfonem!
  Poprzedni artykuł
  Słuchawki wodoszczelne – pływaj w rytmie ulubionych dźwięków!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews

  14 trybów sportowych i wbudowany termometr – nadchodzi TicWatch GTH!
  Szeroka oferta marki Mobvoi została ostatnio wzbogacona o nowy inteligentny zegarek – TicWatch GTH. Na razie urządzenie zadebiutowało tylko w Chinach, ale nieuchronnie zbliża się już moment, w którym trafi ono na globalny rynek. Jakimi funkcjami chiński potentat specjalizujący się w produkcji smartwatchy chce tym razem przekonać miłośników nowoczesnych technologii?
  Technologiczna rewolucja w piłce nożnej. Automatyczny spalony ma zadebiutować już na mundialu w Katarze!
  Wielkimi krokami zbliża się istna rewolucja w sędziowaniu meczów piłki nożnej. Jak zapowiedział szef rozwoju FIFA, Arsène Wenger, już podczas najbliższych Mistrzostw Świata 2022 zostanie wprowadzony tzw. automatyczny spalony. Nowoczesna technologia ma za zadanie ułatwić arbitrom podejmowanie poprawnych decyzji, dzięki czemu będzie można uniknąć uciążliwych przerw w grze podyktowanych sprawdzaniem spornych sytuacji przy pomocy systemu VAR.
  Casio GSW-H1000 wchodzi na rynek – powalająca cena i miażdżące recenzje
  Chociaż firma Casio zajmuje się produkcją zegarków już od dawna, pierwszego prawdziwego smartwatcha sportowego spod znaku G-SHOCK doczekaliśmy się dopiero teraz. Trudno jednak spodziewać się, aby GSW-H1000 pozytywnie zapisał się na kartach historii, o czym najlepiej świadczą niezbyt przychylne recenzje oraz nazbyt wygórowana cena.
  Zawód przyszłości? Kolejna szkoła wprowadza e-sport do programu kształcenia!
  E-sport od jakiegoś czasu rozwija się w naszym kraju w nieprawdopodobnym tempie, o czym najlepiej świadczy coraz powszechniejsze tworzenie w szkołach klas o takim profilu. Zazwyczaj łączą się one z zawodem technika-informatyka, dzięki czemu absolwenci mają w założeniu bez większych problemów odnaleźć się na rynku pracy.