Technews

Motywacja poprzez wyzwania. Nowy wymiar rywalizacji w Samsung Health!

Regularne ćwiczenia to ogromne wyzwanie, na które nie zawsze wystarcza nam czasu, a przede wszystkim motywacji. Znalezienie w sobie chęci do uprawiania sportu może stać się jednak znacznie łatwiejsze za sprawą najnowszej funkcji popularnej apki Samsung Health.

Samsung Health wznosi sportowe pojedynki pomiędzy znajomymi na zupełnie nowy poziom. Od kilku dni za pośrednictwem aplikacji możemy rywalizować w grupie złożonej nawet z 10 osób. Przypomnijmy, że do tej pory użytkownikom przysługiwała możliwość „rzucenia rękawicy” tylko jednemu znajomemu.

Po utworzeniu wyzwania będzie możliwe śledzenie statystyk kroków zrobionych przez każdego członka powstałego zespołu. Samsung Health proponuje dwa warianty: przemaszerowanie jak największej liczby kroków w ustalonym czasie lub jak najszybsze osiągnięcie konkretnego celu (np. 50 czy 100 tysięcy kroków). W każdej z wspomnianych opcji widoczny będzie progres – zarówno nasz, jak i pozostałych uczestników wyzwania.

Nowa funkcja z pewnością wyposaży użytkowników w dodatkowe pokłady motywacji. Z podanych przez Samsunga statystyk wynika, że osoby rywalizujące ze znajomymi wykonują średnio 5488 kroków dziennie – to o bagatela 22% więcej od tych, którzy decydują się na samotne zmagania! Możliwość współzawodnictwa w większej grupie ma przysporzyć aplikacji jeszcze większe grono zwolenników.

Opcja Group Challenge zadebiutowała w Samsung Health 12 stycznia. Aktualizacja jest już dostępna w sklepach Google Play oraz Galaxy Apps. Na ten moment nie zostały natomiast podane informacje odnośnie daty wydania apki w wersji na iOS.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Nowa kampania Huawei – paruj bezprzewodowe słuchawki i smartwatche z dowolnym smartfonem!
  Poprzedni artykuł
  Słuchawki wodoszczelne – pływaj w rytmie ulubionych dźwięków!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews