Technews

Motywacja poprzez wyzwania. Nowy wymiar rywalizacji w Samsung Health!

Regularne ćwiczenia to ogromne wyzwanie, na które nie zawsze wystarcza nam czasu, a przede wszystkim motywacji. Znalezienie w sobie chęci do uprawiania sportu może stać się jednak znacznie łatwiejsze za sprawą najnowszej funkcji popularnej apki Samsung Health.

Samsung Health wznosi sportowe pojedynki pomiędzy znajomymi na zupełnie nowy poziom. Od kilku dni za pośrednictwem aplikacji możemy rywalizować w grupie złożonej nawet z 10 osób. Przypomnijmy, że do tej pory użytkownikom przysługiwała możliwość „rzucenia rękawicy” tylko jednemu znajomemu.

Po utworzeniu wyzwania będzie możliwe śledzenie statystyk kroków zrobionych przez każdego członka powstałego zespołu. Samsung Health proponuje dwa warianty: przemaszerowanie jak największej liczby kroków w ustalonym czasie lub jak najszybsze osiągnięcie konkretnego celu (np. 50 czy 100 tysięcy kroków). W każdej z wspomnianych opcji widoczny będzie progres – zarówno nasz, jak i pozostałych uczestników wyzwania.

Nowa funkcja z pewnością wyposaży użytkowników w dodatkowe pokłady motywacji. Z podanych przez Samsunga statystyk wynika, że osoby rywalizujące ze znajomymi wykonują średnio 5488 kroków dziennie – to o bagatela 22% więcej od tych, którzy decydują się na samotne zmagania! Możliwość współzawodnictwa w większej grupie ma przysporzyć aplikacji jeszcze większe grono zwolenników.

Opcja Group Challenge zadebiutowała w Samsung Health 12 stycznia. Aktualizacja jest już dostępna w sklepach Google Play oraz Galaxy Apps. Na ten moment nie zostały natomiast podane informacje odnośnie daty wydania apki w wersji na iOS.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Nowa kampania Huawei – paruj bezprzewodowe słuchawki i smartwatche z dowolnym smartfonem!
  Poprzedni artykuł
  Słuchawki wodoszczelne – pływaj w rytmie ulubionych dźwięków!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews

  KOSPET Optimus 2 – kompletny smartwatch dla aktywnych i nie tylko!
  Wraz z dynamicznym rozwojem branży wearables rosną również wymagania potencjalnych klientów dotyczące dostępnych na rynku gadżetów. Nic więc dziwnego, że producenci dosłownie prześcigają się w pomysłach na innowacje mające na celu podniesienie jakości swoich urządzeń. Świetnym przykładem opisanego zjawiska jest KOSPET Optimus 2, który za sprawą rozbudowanych funkcji z powodzeniem może zastąpić korzystanie ze smartfona! Czy po wielu latach doczekaliśmy się w końcu smartwatcha, który spełni oczekiwania wszystkich odbiorców?
  E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
  Oficjalne rozpoczęcie wakacji to świetna okazja, aby rzucić okiem na e-usługi, które uczynią ten beztroski okres jeszcze przyjemniejszym oraz znacznie mniej skomplikowanym. Oto kilka najciekawszych propozycji dla osób planujących spędzić tegoroczne lato w aktywny sposób.
  Xiaomi Mi Watch Revolve Active – aż 117 trybów sportowych i rynkowa cena!
  Xiaomi ani myśli zatrzymywać się, jeśli chodzi o rozwój swojej marki na rynku wearables, czego najlepszym dowodem jest nowy smartwatch Xiaomi Mi Watch Revolve Active. Skierowane przede wszystkim do orędowników aktywności fizycznej urządzenie ma przyciągnąć uwagę konsumentów zarówno za sprawą specyfikacji technicznej, ciekawego designu, jak i stosunkowo niewygórowanej ceny.