Technews

Motywacja poprzez wyzwania. Nowy wymiar rywalizacji w Samsung Health!

Regularne ćwiczenia to ogromne wyzwanie, na które nie zawsze wystarcza nam czasu, a przede wszystkim motywacji. Znalezienie w sobie chęci do uprawiania sportu może stać się jednak znacznie łatwiejsze za sprawą najnowszej funkcji popularnej apki Samsung Health.

Samsung Health wznosi sportowe pojedynki pomiędzy znajomymi na zupełnie nowy poziom. Od kilku dni za pośrednictwem aplikacji możemy rywalizować w grupie złożonej nawet z 10 osób. Przypomnijmy, że do tej pory użytkownikom przysługiwała możliwość „rzucenia rękawicy” tylko jednemu znajomemu.

Po utworzeniu wyzwania będzie możliwe śledzenie statystyk kroków zrobionych przez każdego członka powstałego zespołu. Samsung Health proponuje dwa warianty: przemaszerowanie jak największej liczby kroków w ustalonym czasie lub jak najszybsze osiągnięcie konkretnego celu (np. 50 czy 100 tysięcy kroków). W każdej z wspomnianych opcji widoczny będzie progres – zarówno nasz, jak i pozostałych uczestników wyzwania.

Nowa funkcja z pewnością wyposaży użytkowników w dodatkowe pokłady motywacji. Z podanych przez Samsunga statystyk wynika, że osoby rywalizujące ze znajomymi wykonują średnio 5488 kroków dziennie – to o bagatela 22% więcej od tych, którzy decydują się na samotne zmagania! Możliwość współzawodnictwa w większej grupie ma przysporzyć aplikacji jeszcze większe grono zwolenników.

Opcja Group Challenge zadebiutowała w Samsung Health 12 stycznia. Aktualizacja jest już dostępna w sklepach Google Play oraz Galaxy Apps. Na ten moment nie zostały natomiast podane informacje odnośnie daty wydania apki w wersji na iOS.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Nowa kampania Huawei – paruj bezprzewodowe słuchawki i smartwatche z dowolnym smartfonem!
  Poprzedni artykuł
  Słuchawki wodoszczelne – pływaj w rytmie ulubionych dźwięków!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews

  Realme Band 2 – świetna opaska sportowa w uczciwej cenie wkrótce trafi na salony!
  Dla maniaków nowoczesnych gadżetów, którzy cenią sobie przede wszystkim funkcje związane z aktywnością fizyczną i poszukują jakościowej opaski fitness w przystępnej cenie, mamy doskonałą wiadomość – już wkrótce zadebiutuje na rynku Realme Band 2 idealnie mieszczący się we wspomnianych kryteriach! Co tym razem chiński producent przygotował dla amatorów sportu?
  Nowa gra sportowa VR na gogle Oculus Quest 2. Rezzil Player 22 zadebiutuje już tego lata!
  Gogle VR stały się w ostatnim czasie łakomym kąskiem dla osób lubiących korzystać z nowoczesnych gadżetów podczas każdej aktywności fizycznej. Technologia ta w dalszym ciągu pozostaje jednak stosunkowo nowa, w związku z czym zakres dostępnych aplikacji jest dość mocno ograniczony. Miłośników wirtualnego treningu z pewnością uraduje więc fakt, że na gogle cieszące się największą popularnością – Oculus Quest 2 – wkrótce trafi nowa gra ruchowa!
  Tradycji stanie się zadość. Apple Watch Series 7 z szeregiem nowych funkcji!
  Wzorem minionych lat, Apple postanowiło nieco odświeżyć swoją bogatą ofertę urządzeń elektronicznych. Innowacje dotyczą również gadżetów wearables, w tym oczywiście zyskujących coraz szersze grono zwolenników smartwatchy. Aby pozostać na topie, należy nieustannie się rozwijać, w związku z czym nowy Apple Watch Series 7, którego debiut może nastąpić tuż po wakacjach, ma spełnić wszystkie wymagania techmaniaków. Jakie funkcjonalności zaoferuje użytkownikom inteligentny zegarek z logiem jabłka?