Technews

Najciekawsze technologie z sezonu 2021 w F1!

Na obecny sezon Formuły 1 zaplanowano ogromną rewolucję techniczną. Niestety, z powodu pandemii wszystko zostało przeniesione na przyszły rok. 

Powstało lekkie zamieszanie związane z regulaminem technicznym. Dlatego rozwiewamy wątpliwości i przedstawiamy najistotniejsze zmiany na ten sezon. Głównym założeniem obecnych przepisów będzie ograniczenie docisku aerodynamicznego o około 10%.

Tylny układ hamulcowy

Zmianie uległy elementy aerodynamiczne na wlotach do tylnych hamulców. Długość wingletów w dolnej części kanałów została zmniejszona o 40 mm, przy czym górne pozostały przy 120 mm.

Podłoga

Zmieniono geometrię podłogi przed tylną osią. Cała podłoga musi być teraz lita, a w tylnej części pojawią się trójkątne wycięcia, które zmniejszają docisk generowany z podłogi.

Masa samochodów 

Zwiększona została minimalna waga bolidów bez paliwa z 746 do 752 kg, a waga jednostki napędowej z 145 do 150 kg. Tłumaczone jest to zniechęceniem zespołów do stosowania egzotycznych i drogich materiałów obniżających wagę.

Opony

Pirelli wprowadziło nowe mieszanki do swojego ogumienia. Opony będą mieć inną wewnętrzną konstrukcję, co pozwoli korzystać z niższych ciśnień.

Zdjęcie główne: randomwinner/pixabay.com

Adam Zadrożny
Ogromny pasjonat futbolu i wszystkiego, co z nim związane. Poza graniem w piłkę, trenuje także kalistenikę. Nie mogąc uprawiać sportu zawodowo, zaczął pisać - między innymi o zdrowym odżywianiu.
  Superkolce z Tokio – czy buty wspomagały lekkoatletów na IO?
  Poprzedni artykuł
  Ubezpieczenie turystyczne do Azji – jak wybrać i o czym pamiętać?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.