Technews

Nowa technologia sędziowania w skokach narciarskich? To możliwe!

Światem sportu w ostatnim czasie poruszyła kwestia technologii VAR, która pozwalała weryfikować błędne decyzje sędziów. Próba przeniesienia tej technologii na realia skoków narciarskich zdaje się być coraz bliższa.

Zdecydowanym problemem tej dyscypliny sportowej jest jej technologiczne zacofanie. Niewiele zmieniło się w ostatnich dekadach. Sędziowie wciąż muszą wydawać opinię oraz oceny na podstawie tego, co zobaczą. Należy natomiast przyznać, że skoki są na tyle specyficzną i dynamiczną dyscypliną, że właściwie widać niewiele. Dlatego też ostatnimi czasy coraz głośniej mówi się o próbie wdrożenia systemu, który pozwalałby sędziom dokładniej zapoznać się z sytuacją.

Co prawda odtwarzanie powtórek było już wcześniej wykorzystywane, ale pierwszy raz będzie to tak profesjonalna i dokładna metoda, która pozwoli na unikanie błędów. Zastrzeżono jednak, że technologia nie będzie wykorzystywana na każdym turnieju, nie stanie się codziennością skoczni. Raczej ograniczy się do najważniejszych wydarzeń, w których warunki będą dogodne, aby VAR w ogóle aktywować.

Zdj. główne: Wokandapix/pixabay.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  W jaki sprzęt sportowy dla pracowników warto zainwestować?
  Poprzedni artykuł
  Antywirusy – jak maksymalnie zabezpieczyć komputer?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.