InnowacjeTechnews

Nowoczesny system GPS w polskim klubie sportowym – na czym polega?

W Lechii Gdańsk idzie się z duchem czasu. Polski klub parafował umowę z włoskim K-sportem, co w założeniu ma wprowadzić piłkarzy na wyższy poziom. W jaki sposób?

Firma K-Sport to włoski producent technologii związanej ze sportem. Korzystają z niej kluby występujące w Serie A takie jak Napoli czy Fiorentina. Ostatnio na nawiązanie współpracy z cenionym producentem zdecydowali się również przedstawiciele polskiego klubu – Lechii Gdańsk.

W związku z zawartą przez dwie strony umową do biało-zielonych trafiło aż 120 zestawów kamizelek GPS wyposażonych w rewolucyjną technologię K-AI Wearable Sension Fusion. Podczas pomiarów sprzęt wykorzystuje dane z czterech satelitów oraz technologię UWB, a do tego ma wbudowany akcelerometr, żyroskop, magnetometr.

Za sprawą gromadzenia i analizowania danych sztab szkoleniowy Lechii będzie na bieżąco kontrolować obciążania. Rezultatem całego procesu ma być efektywne zapobieganie urazom oraz optymalizacja treningów.

Zdj. główne:

techmove
Nowe smartwatche dla fanów sportu – zobacz najnowsze urządzenia
Poprzedni artykuł
Aplikacja Viaplay – jak działa apka, w której obejrzysz na żywo mecze Premier League, Bundesligi oraz wyścigi F1?
Następny artykuł

Może Ci się spodobać

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Innowacje

System Rejestracji Pacjentów: Przychodnia Przyszłości?
System rejestracji pacjentów to rozwiązanie, które przynosi szereg korzyści zarówno dla placówek medycznych, jak i ich pacjentów, i pozwala wypracować przewagę konkurencyjną, wymaganą do wzrostów biznesowych.
Hulajnoga miejska – transport dla każdego
Hulajnoga miejska staje się coraz bardziej popularny wśród osób w każdym wieku, które szukają skutecznego i niedrogiego sposobu na poruszanie się po mieście.