Technews

Polisa turystyczna – na co możesz liczyć?

Polisa turystyczna to produkt, który często jest promowany w sezonach letnim i zimowym. Rzadko jednak mówi się o tym, co tak naprawdę gwarantuje tego typu produkt i dlaczego warto zainwestować w dobrze dopasowaną polisę turystyczną. W tym tekście opowiemy Ci o tym, na co możesz liczyć po wykupieniu ubezpieczenia.

Gdzie kupić dobrą polisę turystyczną?

W tej kwestii sytuacja jest bardzo prosta – najlepsze polisy znajdziesz wyłącznie w Internecie. Wszystko przez to, że większość ubezpieczycieli oferuje swoim „internetowym klientom” ciekawe rabaty oraz pakiety produktów. To sprawia, że zakup polisy w stacjonarnym biurze staje się nieopłacalny.

Na co możesz liczyć, mając polisę turystyczną?

Przejdźmy do najważniejszego tematu, czyli tego, co oferuje polisa turystyczna. Poniżej znajdziesz opis najważniejszych elementów, które wpływają na popularność ubezpieczenia podróżnego.

  1. Darmowe leczenie

Jeśli podczas zagranicznego wyjazdu będziesz potrzebować pomocy medycznej, otrzymasz ją nawet wtedy, gdy będzie dostępna jedynie w prywatnej przychodni. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, że w wielu kurortach nie ma publicznych placówek zdrowia. Ubezpieczyciel pokryje koszty, które wynikną z udzielonej pomocy, a Ty powrócisz do formy. Sprawdź, jak ubezpieczenie turystyczne odnosi się do zakażenia koronawirusem (Covid-19): https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/koronawirus-a-ubezpieczenie-turystyczne.

  • Uniknięcie konsekwencji finansowych po spowodowanym wypadku

W skład polisy turystycznej wchodzi ubezpieczenie OC. W sytuacji, więc gdy spowodujesz groźny wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel nie zostawi Cię bez pomocy. Wszyscy poszkodowani otrzymają rekompensaty finansowe, a Ty unikniesz problemów. Pamiętaj tylko, że ubezpieczyciel może odmówić wsparcia, jeśli udowodni, że podczas zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

  • Ochrona przed następstwami nieszczęśliwych wypadków

Wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiadomo, co czeka za rogu. Jeśli więc w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, otrzymasz pieniądze na leczenie lub rehabilitację. W przypadku Twojej śmierci pieniądze trafią do osób wymienionych w umowie.

  • Ochrona bagażu turystycznego

Lotniska to miejsca, w których bardzo często panuje chaos. Każdy gdzieś biegnie i nie do końca zwraca uwagę na swoje bagaże. Złodzieje z kolei tylko czekają na tego typu sytuację, by przywłaszczyć sobie nie swoje mienie. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie zostawi Cię jednak samego, gdy Twój bagaż zostanie skradziony. Otrzymasz zwrot poniesionych kosztów, wynikających z kradzieży oraz mających zapewnić możliwość kontynuowania podróży. Ubezpieczyciel będzie chciał jednak z pewnością zobaczyć rachunki za zakupy, które poczyniłeś.

Polisa turystyczna jest bardzo ważnym punktem, jeśli chodzi o przygotowania do zagranicznego wyjazdu. Wykup ubezpieczenie, które pasuje do Ciebie oraz charakteru podróży i przekonaj się, jak wiele zyskasz. Koniec z zamartwianiem się i obawą o konsekwencje tego, co może się przydarzyć. Z polisą Twój urlop będzie o wiele spokojniejszy.

Fot. unsplash.com

Giannis idolem pokolenia Z – najpopularniejsi sportowcy na TikToku
Poprzedni artykuł
Co to jest konto bankowe?
Następny artykuł

Może Ci się spodobać

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Technews

Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.