Technews

Real Madryt zaprezentował nowy stadion! Robi wrażenie

Klub w końcu wyłonił zwycięzcę, projekt zatwierdzono i po długim oczekiwaniu przedstawiono nowy Santiago Bernabeu. Będzie to najnowocześniejszy stadion na świecie.

Władze królewskiego zespołu pragnęły, aby arena nadążała za najnowszymi osiągnięciami techniki, które wdrażane są w świecie piłki nożnej. Z tego też powodu stadion w Madrycie będzie mógł się poszczycić murawą, która będzie podzielona na sześć części, aby można ją było skryć pod główną płytą obiektu. Dzięki temu możliwe będzie organizowanie innych imprez, np. koncertów muzycznych, na terenie obiektu. Każda część murawy będzie miała rozmiar 107 × 11 metrów. Jej waga dobije do 1500 ton. Trawa będzie chowana do specjalnej szklarni na głębokość 35 metrów. Szklarnia zostanie wyposażona w klimatyzację, wentylację, oświetlenie LED oraz ultrafioletowe, no i oczywiście coś, czego nie mogło zabraknąć – system nawadniania.

Zdj. główne: Vienna Reyes/unsplash.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  Jak powinna wyglądać profesjonalna obsługa informatyczna?
  Poprzedni artykuł
  FIFA będzie testować technologię rozpoznawania spalonego!
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.
  Procesor M1 w MacBookach – najważniejsze fakty
  Procesor stanowi serce komputera. Nie inaczej jest w przypadku maszyn firmy Apple. Firma ta już kilka lat temu zapowiedziała, że odchodzi od umieszczania w swoich komputerach procesorów innych firm i stawia na własne.