GadżetyTechnews

Smartwatch do zadań specjalnych. Apple Watch Explorer Edition trafi na rynek już w tym roku?

Jak poinformował ostatnio serwis Bloomberg, na salony już wkrótce może trafić rozszerzona wersja zegarka Apple Watch. Mowa tu o nie byle jakim sprzęcie – urządzenie jest bowiem tworzone specjalnie z myślą o amatorach sportów ekstremalnych, w związku z czym ma imponować niebywałą trwałością oraz stopniem zaawansowania dostępnych funkcji.

Chociaż pozycja Apple Watch jako najchętniej kupowanego smartwatcha na rynku wydaje się na ten moment niezagrożona, nie przeszkadza to producentowi spod znaku nadgryzionego jabłka w regularnym wyposażaniu swojego flagowego gadżetu w coraz to nowsze funkcje. Tym razem postanowiono trafić w gusta sportowców z nieco innej grupy docelowej i w najbliższym czasie możemy być świadkami prawdziwego hitu w postaci „pancernej” odsłony urządzenia.

Explorer Edition, bo tak roboczo został nazwany nowoczesny zegarek, będzie różnić się od klasycznej wersji przede wszystkim zdecydowanie trwalszym wykończeniem, dzięki czemu ma przetrwać nawet bardziej bolesne upadki i intensywne przygody. Wszystko za sprawą gumowej obudowy wyróżniającej go spośród pozostałych sprzętów Apple’a wzmacnianych łatwo ulegającymi uszkodzeniom materiałami, takimi jak aluminium czy stal nierdzewna. Wiele wskazuje więc na to, że miłośnicy sportów ekstremalnych niebawem doczekają się smartwatcha wprost idealnego do uprawiania ulubionych aktywności.

Jak na urządzenie dedykowane sportowcom przystało, Explorer Edition będzie oczywiście odsługiwać rozmaite tryby sportowe – poprawie ulegnie m.in. śledzenie pływania. Nie zabraknie również opcji monitorowania zdrowia, a także innych funkcji znanych z urządzeń wearables. W kontekście debiutu nowej wersji smartwatcha mówi się o przyszłym, a nawet bieżącym roku, choć do takich doniesień należy podchodzić nieco z przymrużeniem oka.

Bloomberg has reported that #Apple is working on a ‘rugged’ version of an Apple Watch that will be targeted towards…

Opublikowany przez Adcave Sobota, 27 marca 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Jak działa kriokomora i dlaczego korzysta z niej tak wielu sportowców?
  Poprzedni artykuł
  Run-log – darmowa polska aplikacja dla biegaczy i cyklistów
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Gadżety

  Realme Band 2 – świetna opaska sportowa w uczciwej cenie wkrótce trafi na salony!
  Dla maniaków nowoczesnych gadżetów, którzy cenią sobie przede wszystkim funkcje związane z aktywnością fizyczną i poszukują jakościowej opaski fitness w przystępnej cenie, mamy doskonałą wiadomość – już wkrótce zadebiutuje na rynku Realme Band 2 idealnie mieszczący się we wspomnianych kryteriach! Co tym razem chiński producent przygotował dla amatorów sportu?
  Tradycji stanie się zadość. Apple Watch Series 7 z szeregiem nowych funkcji!
  Wzorem minionych lat, Apple postanowiło nieco odświeżyć swoją bogatą ofertę urządzeń elektronicznych. Innowacje dotyczą również gadżetów wearables, w tym oczywiście zyskujących coraz szersze grono zwolenników smartwatchy. Aby pozostać na topie, należy nieustannie się rozwijać, w związku z czym nowy Apple Watch Series 7, którego debiut może nastąpić tuż po wakacjach, ma spełnić wszystkie wymagania techmaniaków. Jakie funkcjonalności zaoferuje użytkownikom inteligentny zegarek z logiem jabłka?