GadżetyTechnews

Smartwatch do zadań specjalnych. Apple Watch Explorer Edition trafi na rynek już w tym roku?

Jak poinformował ostatnio serwis Bloomberg, na salony już wkrótce może trafić rozszerzona wersja zegarka Apple Watch. Mowa tu o nie byle jakim sprzęcie – urządzenie jest bowiem tworzone specjalnie z myślą o amatorach sportów ekstremalnych, w związku z czym ma imponować niebywałą trwałością oraz stopniem zaawansowania dostępnych funkcji.

Chociaż pozycja Apple Watch jako najchętniej kupowanego smartwatcha na rynku wydaje się na ten moment niezagrożona, nie przeszkadza to producentowi spod znaku nadgryzionego jabłka w regularnym wyposażaniu swojego flagowego gadżetu w coraz to nowsze funkcje. Tym razem postanowiono trafić w gusta sportowców z nieco innej grupy docelowej i w najbliższym czasie możemy być świadkami prawdziwego hitu w postaci „pancernej” odsłony urządzenia.

Explorer Edition, bo tak roboczo został nazwany nowoczesny zegarek, będzie różnić się od klasycznej wersji przede wszystkim zdecydowanie trwalszym wykończeniem, dzięki czemu ma przetrwać nawet bardziej bolesne upadki i intensywne przygody. Wszystko za sprawą gumowej obudowy wyróżniającej go spośród pozostałych sprzętów Apple’a wzmacnianych łatwo ulegającymi uszkodzeniom materiałami, takimi jak aluminium czy stal nierdzewna. Wiele wskazuje więc na to, że miłośnicy sportów ekstremalnych niebawem doczekają się smartwatcha wprost idealnego do uprawiania ulubionych aktywności.

Jak na urządzenie dedykowane sportowcom przystało, Explorer Edition będzie oczywiście odsługiwać rozmaite tryby sportowe – poprawie ulegnie m.in. śledzenie pływania. Nie zabraknie również opcji monitorowania zdrowia, a także innych funkcji znanych z urządzeń wearables. W kontekście debiutu nowej wersji smartwatcha mówi się o przyszłym, a nawet bieżącym roku, choć do takich doniesień należy podchodzić nieco z przymrużeniem oka.

Bloomberg has reported that #Apple is working on a 'rugged’ version of an Apple Watch that will be targeted towards…

Opublikowany przez Adcave Sobota, 27 marca 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Jak działa kriokomora i dlaczego korzysta z niej tak wielu sportowców?
  Poprzedni artykuł
  Run-log – darmowa polska aplikacja dla biegaczy i cyklistów
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Jak wybrać odpowiednie gamerskie akcesoria audio?
  Szczególnie w grach multiplayer ważne są mikrofony gamingowe, a także słuchawki. Bardzo często trzeba bowiem na przykład poinformować partnerów z drużyny o tym, w którym miejscu znajdują się przeciwnicy. Odpowiednia komunikacja to podstawa między innymi gry klanowej. W tym artykule sprawdzamy, jaki sprzęt audio będzie najbardziej odpowiedni dla graczy.
  Jaki zegarek podarować komuś na święta?
  Nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest tradycja dawania sobie prezentów. Choć to bez wątpienia wspaniały zwyczaj, często bywa również kłopotliwy, ponieważ wybór odpowiedniego podarunku, zwłaszcza dla osoby, której nie znamy zbyt dobrze, nie należy do najłatwiejszych.