Technews

Sport elektroniczny z kolejnym krokiem naprzód. Wirtualna Olimpiada wkrótce dojdzie do skutku!

Świat profesjonalnego sportu regularnie rozwija się na naszych oczach za sprawą nowoczesnych technologii. Kolejnym przełomowym krokiem ma być wprowadzenie rozgrywek cyfrowych do klasycznych zmagań olimpijskich. Które spośród dyscyplin będą rozgrywane w wirtualnej rzeczywistości?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił, że niebawem dojdą do skutku pierwsze w dziejach zawody Olympic Virtual Series. Organizacja nawiąże w tym celu współpracę z pięcioma federacjami sportowymi i wydawcami gier. Inicjatorzy całego przedsięwzięcia liczą, że nowy format turnieju jeszcze bardziej poszerzy grono odbiorców.

Na Olympic Virtual Series dojdzie do rywalizacji w kilku popularnych dyscyplinach, takich jak baseball, kolarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo, czy sporty motorowe. W kolejnych olimpiadach dołączyć do nich mogą również piłka nożna, tenis oraz koszykówka. Dzięki wprowadzeniu wirtualnej rzeczywistości zmagania olimpijskie z pewnością zyskają na atrakcyjności i różnorodności, co z kolei powinno przysporzyć nowej publiczności. Eksperymentalny format zawodów przemówi przede wszystkim do osób zainteresowanych e-sportem i technologią VR.

Olimpiada OVS ma zostać rozegrana jeszcze przed tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Wirtualna impreza rozpocznie się 13 maja i potrwa do 23 czerwca. Chociaż format rozgrywek wciąż budzi wiele kontrowersji, to jedna kwestia nie podlega wątpliwości – Olympic Virtual Series to początek kolejnej rewolucji w sporcie!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Aktywna rozrywka przed telewizorem – najlepsze aplikacje fitness na Android TV
  Poprzedni artykuł
  Bieganie z wirtualnym partnerem, czyli jak wykorzystać technologię do poprawy wyników
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews

  Nowa gra sportowa VR na gogle Oculus Quest 2. Rezzil Player 22 zadebiutuje już tego lata!
  Gogle VR stały się w ostatnim czasie łakomym kąskiem dla osób lubiących korzystać z nowoczesnych gadżetów podczas każdej aktywności fizycznej. Technologia ta w dalszym ciągu pozostaje jednak stosunkowo nowa, w związku z czym zakres dostępnych aplikacji jest dość mocno ograniczony. Miłośników wirtualnego treningu z pewnością uraduje więc fakt, że na gogle cieszące się największą popularnością – Oculus Quest 2 – wkrótce trafi nowa gra ruchowa!
  Tradycji stanie się zadość. Apple Watch Series 7 z szeregiem nowych funkcji!
  Wzorem minionych lat, Apple postanowiło nieco odświeżyć swoją bogatą ofertę urządzeń elektronicznych. Innowacje dotyczą również gadżetów wearables, w tym oczywiście zyskujących coraz szersze grono zwolenników smartwatchy. Aby pozostać na topie, należy nieustannie się rozwijać, w związku z czym nowy Apple Watch Series 7, którego debiut może nastąpić tuż po wakacjach, ma spełnić wszystkie wymagania techmaniaków. Jakie funkcjonalności zaoferuje użytkownikom inteligentny zegarek z logiem jabłka?
  KOSPET Optimus 2 – kompletny smartwatch dla aktywnych i nie tylko!
  Wraz z dynamicznym rozwojem branży wearables rosną również wymagania potencjalnych klientów dotyczące dostępnych na rynku gadżetów. Nic więc dziwnego, że producenci dosłownie prześcigają się w pomysłach na innowacje mające na celu podniesienie jakości swoich urządzeń. Świetnym przykładem opisanego zjawiska jest KOSPET Optimus 2, który za sprawą rozbudowanych funkcji z powodzeniem może zastąpić korzystanie ze smartfona! Czy po wielu latach doczekaliśmy się w końcu smartwatcha, który spełni oczekiwania wszystkich odbiorców?