GadżetyTechnews

Tradycji stanie się zadość. Apple Watch Series 7 z szeregiem nowych funkcji!

Wzorem minionych lat, Apple postanowiło nieco odświeżyć swoją bogatą ofertę urządzeń elektronicznych. Innowacje dotyczą również gadżetów wearables, w tym oczywiście zyskujących coraz szersze grono zwolenników smartwatchy. Aby pozostać na topie, należy nieustannie się rozwijać, w związku z czym nowy Apple Watch Series 7, którego debiut może nastąpić tuż po wakacjach, ma spełnić wszystkie wymagania techmaniaków. Jakie funkcjonalności zaoferuje użytkownikom inteligentny zegarek z logiem jabłka?

Zmiany wprowadzone w Apple Watch Series 7 względem kilku poprzednich edycji mają rozpocząć się już w kwestii designu. Według najnowszych doniesień słynącego z regularnego podawania wiarygodnych informacji Jona Prossera, tym razem amerykański producent przygotował dla swoich klientów urządzenie o nieco bardziej kwadratowym kształcie, płaskich krawędziach oraz nieco grubszej obudowie. Mało prawdopodobne stają się więc ostatnie przecieki o kolejnym zegarku z okrągłą kopertą.

Najważniejsze z punktu widzenia użytkowników są rzecz jasna rozbudowane funkcje, a Apple Watch Series 7 powinien z nawiązką spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych koneserów. Miłośnicy aktywności fizycznej klasycznie mogą liczyć na rozmaite tryby sportowe, w tym nieznaną dotąd możliwość śledzenia treningu tai-chi. Kolejna rewolucja ma czekać każdorazowo ulepszane funkcje monitorowania zdrowia – zupełnie nową opcją będzie monitor poziomu glukozy we krwi dla diabetyków. W nowoczesnym smartwatchu znajdziemy jeszcze m.in. sensor do pomiaru EKG, usprawnione aplikacje do monitorowania ciśnienia krwi oraz pulsu użytkownika, czy wreszcie czytnik natlenienia krwi.

Innowacje mają dotyczyć także parametrów technicznych inteligentnego zegarka Apple, takich jak zmieniony wyświetlacz oraz kompatybilność z sieciami Wi-Fi 6. Na podstawie debiutów zegarków z lat ubiegłych, datę światowej premiery Apple Watch Series 7 szacuje się na wrzesień 2021, zaś jego początkowa cena będzie oscylować prawdopodobnie w okolicach 2000 PLN.

Foto wyróżniające: fancycrave1 / Pixabay

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  AllSporter – lokalni trenerzy personalni i wypożyczalnie sprzętu w zasięgu kciuka!
  Poprzedni artykuł
  KikSense, czyli sposób na domowy trening karate
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Gadżety

  KOSPET Optimus 2 – kompletny smartwatch dla aktywnych i nie tylko!
  Wraz z dynamicznym rozwojem branży wearables rosną również wymagania potencjalnych klientów dotyczące dostępnych na rynku gadżetów. Nic więc dziwnego, że producenci dosłownie prześcigają się w pomysłach na innowacje mające na celu podniesienie jakości swoich urządzeń. Świetnym przykładem opisanego zjawiska jest KOSPET Optimus 2, który za sprawą rozbudowanych funkcji z powodzeniem może zastąpić korzystanie ze smartfona! Czy po wielu latach doczekaliśmy się w końcu smartwatcha, który spełni oczekiwania wszystkich odbiorców?