Technews

Viaplay przejmuje kolejne angielskie rozgrywki – czy stream to przyszłość sportowych telewizji?

Viaplay po raz kolejny uciera nosa konkurencji na polskim rynku. Po spektakularnym przejęciu Premier League od Canal+ przyszedł czas na kolejne angielskie rozgrywki – Championship i Puchar Ligi Angielskiej.

Viaplay to prężnie rozwijająca się platforma streamingowa, która nieustannie poszerza swój repertuar transmitowanych wydarzeń. Od jakiegoś czasu wiadomo, że od sezonu 2022/2023 za pośrednictwem serwisu będzie można oglądać rozgrywki takie jak niemiecka Bundesliga, Liga Europy, Liga Konferencji Europy czy nawet angielska Premier League, dotąd kojarzona jednoznacznie z Canal+.

W nierównym pojedynku z Viaplay poległ również inny popularny kanał sportowy – Eleven Sports. W ostatnim czasie platforma streamingowa nabyła prawa na wyłączność do Pucharu Ligi Angielskiej oraz cieszącego się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich kibiców Championship. Kolejne angielskie rozgrywki zobaczymy na Viaplay już w sierpniu bieżącego roku nie tylko w kraju nad Wisłą, ale również w Holandii czy krajach nordyckich i bałtyckich.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że stream już wkrótce całkowicie opanuje świat sportu, zastępując tradycyjną telewizję. Przejęcie dwóch najważniejszych angielskich lig to kolejny krok w tym kierunku.

Zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Jak przygotować się do treningu na siłowni?
  Poprzedni artykuł
  Jak zapewnić bezpieczeństwo komputera Mac?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews