Technews

Viaplay przejmuje kolejne angielskie rozgrywki – czy stream to przyszłość sportowych telewizji?

Viaplay po raz kolejny uciera nosa konkurencji na polskim rynku. Po spektakularnym przejęciu Premier League od Canal+ przyszedł czas na kolejne angielskie rozgrywki – Championship i Puchar Ligi Angielskiej.

Viaplay to prężnie rozwijająca się platforma streamingowa, która nieustannie poszerza swój repertuar transmitowanych wydarzeń. Od jakiegoś czasu wiadomo, że od sezonu 2022/2023 za pośrednictwem serwisu będzie można oglądać rozgrywki takie jak niemiecka Bundesliga, Liga Europy, Liga Konferencji Europy czy nawet angielska Premier League, dotąd kojarzona jednoznacznie z Canal+.

W nierównym pojedynku z Viaplay poległ również inny popularny kanał sportowy – Eleven Sports. W ostatnim czasie platforma streamingowa nabyła prawa na wyłączność do Pucharu Ligi Angielskiej oraz cieszącego się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich kibiców Championship. Kolejne angielskie rozgrywki zobaczymy na Viaplay już w sierpniu bieżącego roku nie tylko w kraju nad Wisłą, ale również w Holandii czy krajach nordyckich i bałtyckich.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że stream już wkrótce całkowicie opanuje świat sportu, zastępując tradycyjną telewizję. Przejęcie dwóch najważniejszych angielskich lig to kolejny krok w tym kierunku.

Zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Jak przygotować się do treningu na siłowni?
  Poprzedni artykuł
  Jak zapewnić bezpieczeństwo komputera Mac?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.
  Procesor M1 w MacBookach – najważniejsze fakty
  Procesor stanowi serce komputera. Nie inaczej jest w przypadku maszyn firmy Apple. Firma ta już kilka lat temu zapowiedziała, że odchodzi od umieszczania w swoich komputerach procesorów innych firm i stawia na własne.