Technews

W Tokio powstaje pierwsza na świecie e-sportowa siłownia. Inauguracja obiektu już w maju!

E-sport zaczyna przenikać w coraz więcej aspektów życia codziennego. Niebawem ta popularna dyscyplina doczeka się nawet… własnej siłowni! Pionierski obiekt dla zapalonych gamerów ma zostać zrealizowany jeszcze w tym miesiącu.

E-sport stanowi obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin na całym świecie. Zainteresowanie tą dziedziną jest na tyle duże, że w naszym kraju zaczęły powstawać klasy w szkołach, a nawet kierunki na studiach o profilu e-sportowym. W dobie nieustannego rozwoju nowoczesnych technologii, profesjonalne granie w gry komputerowe może więc okazać się zawodem przyszłości.

Aby na poważnie zaistnieć w świecie e-sportu, trzeba rzecz jasna poświęcić długie godziny na doskonalenie swoich umiejętności. Pod tym względem rutyna gamerów nie różni się znacząco od regularnych treningów, na które uczęszczają sportowcy uprawiający inne dyscypliny.


Pomyślano o tym w Tokio, gdzie jeszcze w bieżącym miesiącu powstanie specjalna e-sportowa siłownia! Na nowoczesnym obiekcie nie uświadczymy jednak tradycyjnych przyrządów, z których korzystają miłośnicy aktywności fizycznej. Japońska siłownia zaoferuje za to swoim klientom 12 profesjonalnych stanowisk, na których będą mogli szlifować swoje umiejętności w popularnych grach, takich jak Valorant, League of Legends, Rainbow Six Siege, Identity V, czy Puyo Puyo. Część treningów będzie odbywać się pod czujnym okiem członków znanych e-sportowych zespołów: Crest Gaming, JeSU, oraz Glory Be Esports.

Właściciele siłowni gorąco zachęcają do odwiedzin nie tylko aktualnych oraz przyszłych profesjonalistów, ale również osoby, które dopiero inicjują swoją przygodę z grami sieciowymi i chcą rozpocząć naukę od zera. Miesięczny karnet umożliwiający korzystanie z obiektu przez trzy godziny dziennie ma zamknąć się w cenie 5500 jenów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 190 złotych. Nowy dom dla e-sportowców w Tokio ma być gotowy do użytku już 19 maja.

Zdjęcie wyróżniające: Ella Don / unsplash.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Sport elektroniczny z kolejnym krokiem naprzód. Wirtualna Olimpiada wkrótce dojdzie do skutku!
  Poprzedni artykuł
  Czy optyczne sensory tętna dla sportowców sprawdzają się podczas intensywnego wysiłku fizycznego?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.