Technews

Zawód przyszłości? Kolejna szkoła wprowadza e-sport do programu kształcenia!

E-sport od jakiegoś czasu rozwija się w naszym kraju w nieprawdopodobnym tempie, o czym najlepiej świadczy coraz powszechniejsze tworzenie w szkołach klas o takim profilu. Zazwyczaj łączą się one z zawodem technika-informatyka, dzięki czemu absolwenci mają w założeniu bez większych problemów odnaleźć się na rynku pracy.

Chociaż klasy o profilu e-sportowym w dalszym ciągu stanowią nieoczywistą pozycję w ofertach szkół średnich, to coraz więcej placówek zaczyna decydować się na podjęcie tego śmiałego kroku. Jest to oczywiście odpowiedź na stale rosnące zainteresowanie młodzieży wirtualną rywalizacją. Dzięki uczęszczaniu do klasy, w której kładzie się nacisk nie tylko na e-sport, ale również na tradycyjną informatykę czy pracę z dźwiękiem i obrazem, młodzi ludzie mają niepowtarzalną możliwość pogodzenia swojej największej pasji z nabywaniem umiejętności pożądanych przez potencjalnych pracodawców.

Klasę e-sportową z technologią multimedialną utworzono ostatnio w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu. To kolejna placówka po m.in. Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, Zespole Szkół w Bielsku-Białej, czy Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, która postanowiła wyjść naprzeciw zainteresowaniom młodych adeptów gier komputerowych. Kluczem do sukcesu ma być zapewnienie uczniom solidnego przygotowania w różnych dziedzinach – zarówno pod kątem praktycznym, jak i czysto teoretycznym.

Obecność e-sportu w szkołach to klarowny komunikat, że nie najlepsza reputacja, jaką jeszcze do niedawna cieszyły się gry komputerowe wśród nauczycieli oraz rodziców, powoli odchodzi w zapomnienie, a sport elektroniczny zaczyna być postrzegany jako dyscyplina warta uwagi. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie liczba szkół z klasami e-sportowymi w programie może jeszcze znacząco wzrosnąć.

Inwestujemy w przyszłość, dajemy możliwości 💻🔌🎮
Nowy profil kształcenia w IX LO – E-sportowy z technologią multimedialną…

Opublikowany przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu Środa, 10 marca 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Gdy faulujący staje się ofiarą. Ochraniacze piłkarskie nowej generacji powstają w Polsce!
  Poprzedni artykuł
  Jakie dodatkowe funkcje można aktywować dzięki aplikacji dedykowanej Xiaomi Mi Band?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews

  Nowa gra sportowa VR na gogle Oculus Quest 2. Rezzil Player 22 zadebiutuje już tego lata!
  Gogle VR stały się w ostatnim czasie łakomym kąskiem dla osób lubiących korzystać z nowoczesnych gadżetów podczas każdej aktywności fizycznej. Technologia ta w dalszym ciągu pozostaje jednak stosunkowo nowa, w związku z czym zakres dostępnych aplikacji jest dość mocno ograniczony. Miłośników wirtualnego treningu z pewnością uraduje więc fakt, że na gogle cieszące się największą popularnością – Oculus Quest 2 – wkrótce trafi nowa gra ruchowa!
  Tradycji stanie się zadość. Apple Watch Series 7 z szeregiem nowych funkcji!
  Wzorem minionych lat, Apple postanowiło nieco odświeżyć swoją bogatą ofertę urządzeń elektronicznych. Innowacje dotyczą również gadżetów wearables, w tym oczywiście zyskujących coraz szersze grono zwolenników smartwatchy. Aby pozostać na topie, należy nieustannie się rozwijać, w związku z czym nowy Apple Watch Series 7, którego debiut może nastąpić tuż po wakacjach, ma spełnić wszystkie wymagania techmaniaków. Jakie funkcjonalności zaoferuje użytkownikom inteligentny zegarek z logiem jabłka?
  KOSPET Optimus 2 – kompletny smartwatch dla aktywnych i nie tylko!
  Wraz z dynamicznym rozwojem branży wearables rosną również wymagania potencjalnych klientów dotyczące dostępnych na rynku gadżetów. Nic więc dziwnego, że producenci dosłownie prześcigają się w pomysłach na innowacje mające na celu podniesienie jakości swoich urządzeń. Świetnym przykładem opisanego zjawiska jest KOSPET Optimus 2, który za sprawą rozbudowanych funkcji z powodzeniem może zastąpić korzystanie ze smartfona! Czy po wielu latach doczekaliśmy się w końcu smartwatcha, który spełni oczekiwania wszystkich odbiorców?