Technews

Zawód przyszłości? Kolejna szkoła wprowadza e-sport do programu kształcenia!

E-sport od jakiegoś czasu rozwija się w naszym kraju w nieprawdopodobnym tempie, o czym najlepiej świadczy coraz powszechniejsze tworzenie w szkołach klas o takim profilu. Zazwyczaj łączą się one z zawodem technika-informatyka, dzięki czemu absolwenci mają w założeniu bez większych problemów odnaleźć się na rynku pracy.

Chociaż klasy o profilu e-sportowym w dalszym ciągu stanowią nieoczywistą pozycję w ofertach szkół średnich, to coraz więcej placówek zaczyna decydować się na podjęcie tego śmiałego kroku. Jest to oczywiście odpowiedź na stale rosnące zainteresowanie młodzieży wirtualną rywalizacją. Dzięki uczęszczaniu do klasy, w której kładzie się nacisk nie tylko na e-sport, ale również na tradycyjną informatykę czy pracę z dźwiękiem i obrazem, młodzi ludzie mają niepowtarzalną możliwość pogodzenia swojej największej pasji z nabywaniem umiejętności pożądanych przez potencjalnych pracodawców.

Klasę e-sportową z technologią multimedialną utworzono ostatnio w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu. To kolejna placówka po m.in. Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, Zespole Szkół w Bielsku-Białej, czy Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, która postanowiła wyjść naprzeciw zainteresowaniom młodych adeptów gier komputerowych. Kluczem do sukcesu ma być zapewnienie uczniom solidnego przygotowania w różnych dziedzinach – zarówno pod kątem praktycznym, jak i czysto teoretycznym.

Obecność e-sportu w szkołach to klarowny komunikat, że nie najlepsza reputacja, jaką jeszcze do niedawna cieszyły się gry komputerowe wśród nauczycieli oraz rodziców, powoli odchodzi w zapomnienie, a sport elektroniczny zaczyna być postrzegany jako dyscyplina warta uwagi. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie liczba szkół z klasami e-sportowymi w programie może jeszcze znacząco wzrosnąć.

Inwestujemy w przyszłość, dajemy możliwości 💻🔌🎮
Nowy profil kształcenia w IX LO – E-sportowy z technologią multimedialną…

Opublikowany przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu Środa, 10 marca 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Gdy faulujący staje się ofiarą. Ochraniacze piłkarskie nowej generacji powstają w Polsce!
  Poprzedni artykuł
  Jakie dodatkowe funkcje można aktywować dzięki aplikacji dedykowanej Xiaomi Mi Band?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews

  Technologiczna rewolucja w piłce nożnej. Automatyczny spalony ma zadebiutować już na mundialu w Katarze!
  Wielkimi krokami zbliża się istna rewolucja w sędziowaniu meczów piłki nożnej. Jak zapowiedział szef rozwoju FIFA, Arsène Wenger, już podczas najbliższych Mistrzostw Świata 2022 zostanie wprowadzony tzw. automatyczny spalony. Nowoczesna technologia ma za zadanie ułatwić arbitrom podejmowanie poprawnych decyzji, dzięki czemu będzie można uniknąć uciążliwych przerw w grze podyktowanych sprawdzaniem spornych sytuacji przy pomocy systemu VAR.
  Casio GSW-H1000 wchodzi na rynek – powalająca cena i miażdżące recenzje
  Chociaż firma Casio zajmuje się produkcją zegarków już od dawna, pierwszego prawdziwego smartwatcha sportowego spod znaku G-SHOCK doczekaliśmy się dopiero teraz. Trudno jednak spodziewać się, aby GSW-H1000 pozytywnie zapisał się na kartach historii, o czym najlepiej świadczą niezbyt przychylne recenzje oraz nazbyt wygórowana cena.