Video

Jak VAR wyznacza linię spalonego? (Łączy nas piłka TV)

Technologia VAR bez wątpienia zrewolucjonizowała sposób sędziowania meczów piłkarskich. Prace nad udoskonaleniem wzbudzającego niemałe kontrowersje systemu powtórek video nadal trwają, co ma w założeniu doprowadzić do zminimalizowania liczby błędów popełnianych przez arbitrów. Kanał Łączy nas piłka TV postanowił więc przybliżyć kulisy pracy sędziów technicznych i wyjaśnić, w jaki sposób VAR wyznacza linię spalonego.

Decyzje sędziów związane z oceną pozycji spalonej od dłuższego czasu generowały olbrzymie emocje wśród fanów futbolu. Technologia VAR miała pomóc arbitrom w podejmowaniu prawidłowych decyzji, tymczasem w niektórych przypadkach – mimo obrazu dostarczonego z kilkunastu kamer – wciąż nie udawało się rozwiać wszystkich wątpliwości. Dlatego też wiele federacji, w tym PZPN, zdecydowało się na wprowadzenie dodatkowego oprogramowania, które pozwala jeszcze precyzyjniej wyznaczać linię spalonego. Zobacz, w jaki sposób działa ów system!

techmove
Lepszy od Xiaomi Mi Band 5? Recenzja Samsung Galaxy Fit 2 (Szymon Kosek)
Następny artykuł

Może Ci się spodobać

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Video

Najlepsze aplikacje sportowe na telefon – TOP 10 (benchmark.pl)
Na rynku dostępnych jest już dziesiątki tysięcy aplikacji treningowych. Jak wybrać tą najlepszą i najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb? Z pomocą przychodzi redakcja specjalistycznego serwisu benchmark.pl, która opracowała ranking TOP 10 najlepszych aplikacji sportowych na telefon.
Lepszy od Xiaomi Mi Band 5? Recenzja Samsung Galaxy Fit 2 (Szymon Kosek)
Niedawno na rynku pojawiła się upragede’owana wersja popularnej opaski Samsung Galaxy Fit. Czym najnowszy model smartbanda różni się od swojego poprzednika i czy rzeczywiście jest lepszy od konkurencyjnego Xiaomi Mi Band 5? Na te pytania – i nie tylko – odpowiada znany vloger technologiczny Szymon Kosek.