Video

Poznaj gadżety, które przydadzą się w czasie biegania

1

Bieganie należy do najprostszych i najłatwiej dostępnych dyscyplin, ale nawet takiego typu sport można przecież urozmaicić o ułatwiające życie gadżety. Oto akcesoria, za sprawą których skutecznie połączymy aktywność fizyczną z nowoczesną technologią!

Zegarek sportowy

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do tak szerokiej gamy możliwości, że szkoda byłoby z nich nie korzystać! Urządzenia wearables to obecnie gadżety niemal równie powszechne, co smartfony, i nie jest to przypadkowe. Dzięki nim otwierają się bowiem nowe ścieżki – również, a nawet przede wszystkim jeśli chodzi o uprawianie sportu. Doskonałym wyborem dla fanów biegania będzie specjalistyczny zegarek sportowy, najlepiej posiadający opcję mierzenia tętna. Gadżet ten wyposaży nas w dostęp do szerokiego zakresu danych takich jak liczba spalonych kalorii, pokonany dystans, średnia prędkość czy właśnie wspomniane tętno. Zebrane przez sprzęt informacje pomogą nam natomiast w jak największym stopniu zoptymalizować treningi, co z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w osiąganych wynikach!

Nerka, plecak lub… kamizelka

Wymienione powyżej akcesoria trudno podciągnąć pod dzieła nowoczesnej technologii, ale jedno jest w stu procentach pewne – owe gadżety potrafią znacznie ułatwić biegaczom życie. Nowoczesne plecaki i nerki umożliwią nam wygodne przechowywanie arcyważnych rzeczy, bez których miłośnicy aktywności fizycznej nie ruszają się z domu, a konkretnie wody i telefonu komórkowego. Wartą rozważenia alternatywę stanowi natomiast przeznaczona dla biegaczy kamizelka – rozwiązanie być może mniej standardowe, ale za to równie skuteczne i komfortowe!

Pas do biegania w towarzystwie czworonoga

Jeśli mamy w domu psa takiego jak energiczny husky czy beagle, to z pewnością będzie on wniebowzięty, mogąc towarzyszyć nam w codziennej przebieżce. Co istotne, korzyść jest obopólna – właściciel otrzyma od swojego czworonożnego przyjaciela zastrzyk motywacji, zaś zwierzak rozładuje nieco energii, w dodatku na świeżym powietrzu.

Czego można chcieć więcej? Chyba tylko gadżetu, który sprawiłby, że taki trening będzie w pełni komfortowy dla obu stron. W tym celu warto zwrócić uwagę na specjalny pas do biegania z psem, który – jak zresztą sama nazwa wskazuje – został stworzony z myślą o naszych zwierzakach. Nasze ruchy nie są dzięki niemu skrępowane, a mimo to pies wciąż pozostaje stosunkowo blisko.

Power Breathe

Jako naukowo sprawdzony trener mięśni wdechowych, Power Breathe to gadżet, który przyda się każdemu, nawet najbardziej sceptycznemu w stosunku do jakiegokolwiek sprzętu biegaczowi. Dzięki niemu znacząco wzmocnimy mięśnie odpowiedzialne za oddychanie, co następnie przełoży się na wyższą wydolność organizmu i lepszą kondycję. W tym celu wystarczy tylko wciągać powietrze przez specjalny ustnik – gadżet stawia wtedy opór, zmuszając mięśnie do jeszcze bardziej intensywnego wysiłku. Wytrzymałość to w bieganiu kwestia fundamentalna, a zatem warto solidnie nad nią popracować. A skoro nowoczesna technologia wyciąga do nas rękę, to czemu by z tego nie skorzystać!

Zdj. główne: FitNish Media/unsplash.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Nowoczesne akcesoria i gadżety dla wędkarzy
  Poprzedni artykuł
  Full stack developer – kim jest i co potrafi?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  1 Komentarz
  1. Do biegania polecam opaskę fitbit, dobre sa

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Video

  Najlepsze aplikacje sportowe na telefon – TOP 10 (benchmark.pl)
  Na rynku dostępnych jest już dziesiątki tysięcy aplikacji treningowych. Jak wybrać tą najlepszą i najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb? Z pomocą przychodzi redakcja specjalistycznego serwisu benchmark.pl, która opracowała ranking TOP 10 najlepszych aplikacji sportowych na telefon.
  Lepszy od Xiaomi Mi Band 5? Recenzja Samsung Galaxy Fit 2 (Szymon Kosek)
  Niedawno na rynku pojawiła się upragede’owana wersja popularnej opaski Samsung Galaxy Fit. Czym najnowszy model smartbanda różni się od swojego poprzednika i czy rzeczywiście jest lepszy od konkurencyjnego Xiaomi Mi Band 5? Na te pytania – i nie tylko – odpowiada znany vloger technologiczny Szymon Kosek.