Smartband z GPS – jaki wybrać i ile wydać?

Smartband z GPS – jaki wybrać i ile wydać?
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Opaska sportowa to przydatny gadżet dla osób aktywnych fizycznie, nie tylko uprawiających bieganie czy kolarstwo amatorskie. Nowoczesny smartband pozwala bowiem na pełną kontrolę pracy organizmu w czasie treningu oraz na swobodne monitorowanie pokonywanej trasy. Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru opaski sportowej z funkcją GPS?

Jak działa smartband?

Opaska sportowa to urządzenie, które świetnie zastąpi telefon podczas treningu. Zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące ćwiczeń, przebiegu trasy, osiąganych wyników czy parametrów organizmu w trakcie wysiłku fizycznego. Opaska umieszczona na nadgarstku nie przeszkadza w wykonywaniu ruchów, jest lekka i najczęściej wodoodporna. Niewielki gadżet przyda się zawodnikom chcącym kontrolować swoje wyniki, poprawiać dotychczasowe osiągnięcia i monitorować wpływ intensywnego wysiłku fizycznego na pracę organizmu.

Na podstawie użytej technologii, ceny i marki smartbanda można wybrać urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb każdego użytkownika. Większość dostępnych na rynku sprzętów posiada podstawowe funkcje, takie jak krokomierz, pulsometr, licznik spalonych kalorii, zegarek, system nawigacyjny GPS czy monitor snu. Noszenie sportowej opaski może mieć korzystny wpływ na przebieg treningu oraz stanowić dobrą motywację do kolejnych aktywności.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Przed zdecydowaniem się na zakup smartbanda warto zrobić rzetelny research, który pozwoli na dokładne zapoznanie się z rynkiem urządzeń sportowych. Każda marka oferuje rozmaite produkty, których parametry mogą się od siebie znacząco różnić.

Jedną z podstawowych kwestii jest pojemność baterii. Im bardziej wytrzymała będzie bateria sprzętu, tym dłuższe treningi z opaską będzie można wykonywać, bez ewentualnej potrzeby dodatkowego ładowania. Optymalna pojemność akumulatora to koło 100 mAh, która pozwala na użytkowanie smartbanda bez potrzeby ładowania nawet do kilkunastu dni.

Równie istotnym aspektem jest waga urządzenia. Lekki zegarek pozwala na wykonywanie swobodnych ruchów. Przed zakupem warto też przymierzyć konkretny model, aby się upewnić, że pasek smartbanda idealnie dopasowuje się do rozmiaru nadgarstka, a jego noszenie nie będzie wywoływać uczucia dyskomfortu.

Dodatkowe funkcje

GPS to podstawa każdej opaski sportowej. Podczas przeglądania oferty warto zwrócić uwagę na aktualność nawigacji i parametry jej dokładności. Rozszerzona wersja GPS będzie monitorować także profil wysokościowy całej trasy, co pozwoli na kontrolę pracy organizmu w różnych warunkach. Oferta marek elektronicznych jest na tyle szeroka, że każdy model ma kilka dodatkowych funkcji, które mają zachęcić użytkowników do zakupu. Niektóre z opcji na pierwszy rzut oka zdają się być zbędnym luksusem, jednak w praktyce okazują się bardzo przydatne.

Jedną z takich możliwości jest wgrany system NFC, który pozwala na połączenie karty płatniczej z zegarkiem i wykonanie płatności zbliżeniowej. Do zaawansowanych funkcji można zaliczyć także: możliwość sparowania urządzenia z telefonem i odbieranie powiadomień, aplikację mobilną pozwalającą na archiwizowanie oraz analizowanie danych, wirtualnego trenera personalnego, specjalne plany treningowe, wybór konkretnej aktywności fizycznej, połączenie z mediami społecznościowymi czy pulsoksymetr badający stężenie tlenu w hemoglobinie krwi tętniczej. Cena rozbudowanych technologicznie modeli jest zazwyczaj wyższa od podstawowych smartbandów.

Koszty zakupu

Ceny smartbandów z GPS są uzależnione od marki produkującej sprzęt, poziomu zaawansowania oraz drogi dystrybucji. Najprostsze w użytkowaniu, a jednocześnie najtańsze modele można znaleźć już za niewiele ponad 100 złotych. Opaski sportowe ze średniej półki cenowej nie powinny przekraczać kilkuset złotych. Ich funkcje pozwalają na swobodne użytkowanie, rzetelne zbieranie danych i dokładny system GPS. Najdroższe modele sięgają ponad tysiąca złotych. Tak wysoka cena dotyczy najczęściej produktów marki Apple, szczególnie w krótkim okresie po oficjalnej premierze urządzenia. Smartbandy amerykańskiej firmy mają wyjątkowo wysokie ceny ze względu na konieczność dopasowania opaski do innych urządzeń tej samej marki.

Temat dnia: Opaski fitness i smartwatche – do sportu i nie tylko! ⌚️🏃😎

Monitorowanie treningów i codziennej aktywności…

Opublikowany przez InfoMarket Piątek, 12 lutego 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Projektowanie 3D: Innowacyjne podejście do wirtualnego tworzenia
/
Projektowanie 3D: Innowacyjne podejście do wirtualnego tworzenia
Projektowanie 3D: Odkryj, jak ta wszechstronna technika rewolucjonizuje architekturę, design i rozrywkę.
Garmin Lily – gustowny smartwatch dla aktywnych kobiet
/
Garmin Lily – gustowny smartwatch dla aktywnych kobiet
Na rynku pojawił się wreszcie sportowy gadżet przeznaczony specjalnie dla kobiet. To Garmin Lily Sport – elegancki smartwatch, który powstał […]
Jak sztuczna inteligencja przekształca sztukę na płótnie?
/
Jak sztuczna inteligencja przekształca sztukę na płótnie?
Przekonaj się, jak sztuczna inteligencja zmienia sztukę, stając się nowoczesnym malarzem, który tworzy dzieła na płótnach. Twórczość AI w kontekście artystycznym pod lupą.