Jakie dodatkowe funkcje można aktywować dzięki aplikacji dedykowanej Xiaomi Mi Band?

Jakie dodatkowe funkcje można aktywować dzięki aplikacji dedykowanej Xiaomi Mi Band?
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Do zestawu Mi Band i standardowego oprogramowania dołączyła dodatkowa aplikacja uruchamiające nowe funkcje. Postanowiliśmy sprawdzić, jak działają.

Dotychczas użytkownicy Mi Band od chińskiej marki Xiaomi mogli synchronizować swoje statystyki i dane zbierane przez zegarek z podstawową wersją aplikacji mobilnej. Dzięki wzrastającemu zainteresowaniu sprzętem firmy Xiaomi zaczęły powstawać nieoficjalne oprogramowania dodające nowe funkcje. Najnowsza aplikacja poszerzająca możliwości Mi Band pochodzi od firmy OneZeroBit i można ją znaleźć pod nazwą „Notify for Mi Band: Get new features”. Aplikacja jest darmowa, jednak w wersji demo ma znacznie mniej zaawansowanych funkcji, dlatego instalując oprogramowanie, warto wykupić wersję premium za 14,99 złotych. „Notify for Mi Band: Get new features” dostosowano do wszystkich modeli zegarków Xiaomi, jednak ze względu na regularne aktualizacje niektóre opcje mogą być dostępne tylko dla Mi Band 4 lub 5.

Instalacja i działanie

Do prawidłowego działania nowej aplikacji potrzebna jest wcześniejsza instalacja oficjalnego programu Mi Fit. „Notify for Mi Band: Get new features” pozwala na wybranie aplikacji i funkcji, do których będzie miała dostęp, między innymi do znacznika lokalizacji, aparatu, przypomnień, połączeń czy alarmów. Synchronizacja danych z oficjalnej aplikacji i zegarka powinna rozpocząć się automatycznie i potrwać maksymalnie kilka minut. „Notify for Mi Band: Get new features” pozwala na swobodne połączenie aplikacji z zegarkiem i odbieranie wiadomości tekstowych, połączeń czy powiadomień z social mediów z poziomu Mi Band.

Nowa wersja układa zebrane informacje o treningu i pracy organizmu w bardziej przejrzysty sposób, tworząc łatwe w odczytaniu statystyki wyświetlające się od razu po uruchomieniu aplikacji. Oprogramowanie pozwala również ustawić dowolną liczbę alarmów i powiadomień w przystępniejszy sposób niż w aplikacji Mi Fit, co znacznie ułatwia codzienną kontrolę obowiązków treningowych. Dzięki nowej aplikacji można także zmienić język opaski, ustawić bieżące informacje dotyczące pogody czy kolejność skrótów najczęściej używanych na urządzeniu.

Nowe funkcje

Darmowa wersja aplikacji rozszerza możliwości do nowego designu, wyboru oryginalnych grafik do tarczy zegarka, rozszerzenia monitorowania opcji tętna, pokonywanych kroków czy jakości snu. W wersji premium użytkownicy będą mogli skorzystać z wielu nowych funkcji, w tym między innymi czujnego monitoringu parametrów. Opcja ta pozwala opasce na regularne badanie konkretnych funkcji i jeśli któraś z nich nie mieści się w odpowiednim zakresie, aplikacja wysyła odpowiednie powiadomienie. Aplikacja rozbudowuje także zakres informacji zbieranych w trakcie snu – użytkownik może wybrać poziom ich zaawansowania. „Notify for Mi Band: Get new features” zbiera rozbudowane dane dotyczące czasu snu, tętna, wykrywania lunatykowania czy minut przebudzenia.

Personalizacja Mi Band

Dzięki „Notify for Mi Band: Get new features” użytkownik ma możliwość personalizacji wielu funkcji dostępnych w aplikacji i zegarku. W wersji premium istnieje możliwość tworzenia specjalnych raportów po każdej sesji treningowej. Zawodnik może w rozbudowany sposób kontrolować swoje postępy i poznawać wyniki osiągane podczas ćwiczeń. Nowa aplikacja pozwala także na zmianę akcji wywoływanych przez konkretne przyciski. Oznacza to, że w nowym oprogramowaniu użytkownik może samodzielnie dobierać aplikacje, którymi będzie sterował z poziomu Mi Band.

„Notify for Mi Band: Get new features” ma w sobie także opcje wysyłania szybkich odpowiedzi na przychodzące wiadomości. Za pomocą odpowiednich ustawień zawodnik może w łatwy sposób kliknąć odpowiedź na zegarku i odesłać ją nadawcy, nawet w czasie intensywnego treningu. Podczas personalizacji swojej opaski i nowej aplikacji można ustawić charakterystyczny sposób wibrowania zegarka, gdy pojawi się powiadomienie od konkretnej osoby lub z wybranej aplikacji, a także synchronizować dane zapisane w kalendarzu tak, by stosowne notyfikacje pojawiały się również na ekranie opaski.

https://twitter.com/apkcombo/status/1354338703720796162?s=19

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*